Кърмене и менструация!!!

  • 650
  • 6
Здравейте на всички мами!Родих преди 2,5 месеца секцио и съм активно кърмеща мама,но от няколко дни ме болеше ниско долу корема,след това поспря,появиха ми се пъпки на лицето...и днес ми потече кръв-не е обилно,нормално с леко приболяване в кръста.Та въпросът ми към всички вас е дали не ми е дошло прекалено рано?Аз кърмя по 10 пъти на ден!И още нещо:преди да забременея имах много болезнена менструация,а сега не усетих,че ми идва.От сега насетне ще ми бъде ли регулярен цикъла(щом кърмя)или не?!И да не ми спре кърмата?Благодаря за отговорите!!!
Виж целия пост
# 1
И аз съм раждала секцио и на мен ми дойде след втория месец от раждането и се бях побъркала, че кървенето може да е от друго, но се оказа че е просто менструация, и лекарите ми казаха, че не било рано, а нормално да ми дойде.  Whistling Сега месец след това чакам отново да ми дойде но...   PraynigThinking Наистина колко редовен е цикъла след секцио, ако въобще може да е редовен толкова рано? newsm78 Но не ми е спирала или намалявала кърмата тогава, чела съм че в някои случаи менструацията променяла вкуса на кърмата и малките могат да се дърпат повече от обичайното, но при мен не мисля че беше така...успех и спокойно! Peace
Виж целия пост
# 2
идването на менструация не е свързано с кърменето. При някои идва на 40тия ден или по-рано, при други - след 9месеца кърмене  Shocked. Индивидуално е.
Възможно е сега да боли по-малко /за това и аз се надявам при мен, но още не ми е дошло да проверя/. Мисля, че трябва да идва редовно, както преди.
Не, няма да ти спре кърмата.
Виж целия пост
# 3
Ами просто не си от късметлийките, това е в кръга на шегата естесвено, но истината е, че на някои кърмачки си им идва въпреки че кърмят активно, така че нямаш повод за притеснение.
Виж целия пост
# 4
Kакто са казали момичетата - няма нищо ненормално в това да възстановиш цикъла си, докоато кърмиш, при това често. Просто продължавай Simple Smile При мен лично се оказа, че сега е доста по-безболезнено - нещо, на което се надявах от 11-годишна Simple Smile Но моето бебе в дните от цикъла става по-нервно и не иска да суче - променя се вкусът на кърмата...


Виж целия пост
# 5
На мен също ми дойде 2 седмици след спирането на лохиите(бяха 36дни).И до сега кърмя.Аз също не усетих кога ми дойде.И  не се е променило.В момента съм в цикъл за 5 път.Но пък имам страхотно предменструално главоболие,което преди нямах.Все пак е по-добре!
Виж целия пост
# 6
На мен ми дойде 5 дни след като ми спряха лохиите-50 дни след раждането!И до сега кърмя.И като цяло менструацията ми  е по-болезнена от преди!Не съм от късметлийките явно..... Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия