Atopichen dermatit i zahranvane

  • 2 823
  • 11
Izvinete che pisa na latinica no nimam kirilica.kogato bebo bese na 2mes.mu izleznaha papchici po liceto i kozata po tialoto mu stana mnogo suha,otidoh na lekar no nasia go niamase i go pregl. drug koito kaza che imame atopichen dermatit i mi dade krem za suha i atopichna koza, s koeto kozata mu se podobri.sled vreme posetihme nasia lek. koito kaza che tova sa gluposti i da ne polzvam tozi krem.Malkia e samo na karma no poniakoga mu davam AD kogato sme navan i vsastnost prblema ni e ottogava ,popitah go dali ne e ot ADno toi kaza tvardo NE ikaza da zapochvam sas zahranvaneto /na 4 mes./sas plodova kasa sledoobed i vecher bez glutein.Az estestveno ne go poslusah i zapocnah vecher s AD+kasa zastoto ne mi dostiga i taka 2sedmici papkite po liceto si stoiat zatova spriah vsichko i e na karma samo i  mu niama nisto.Vchera hodih na konsultacia i mu kazah che mislia che e ot mliakoto i znaete li kakvo mi kaza -ste smenim mliakoto/drugo no pak s laktoza/ i zapochvai sas zelenchukovo pure i PILE¡¡¡¡¡¡¡.....ustanovih che ne e dobre tozi lekar.Kupih AD bez laktoza idruga kasa i zapochvam da mu davam obed i vecher po malko kogato stane na 5mes i polovina ste probvam da zahrania s kartof i morkov.kak mislite pravilno li e?................mai se zabravih da pisa newsm78sega e na 5mes.
Виж целия пост
# 1
Според мен майчиният ти инстинкт ти подсказва съвсем правилно какво да правиш - детенце само на кърма и бавно и постепенно захранване на по-късна възраст. Няма нужда да даваш млечна каша или изобщо друго мляко - ако мислиш, че кърмата не ти достига, има доста начини да я увеличиш и без да даваш добавки.
Ще се включат и други мами, които имат личен опит с тази диагноза и ще ти разкажат как е при тях Grinning
Виж целия пост
# 2
Ето две теми по питането ти:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=79503.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=60907.msg1391709#msg1391709

На твое място не бих давала нищо млечно (АМ, сирене, кашкавал, масло) освен кърма до годинката. След това ще въведа бавно млечни. Повече съм споделила в горните теми.
Виж целия пост
# 3
Free Soul прочетох постингите ти в темите от линковете и видях,че нашата история е същата като при вас,т.е. на нас 13 месеца ни поставиха тази диагноза АД.Та искам да те попитам как да разнообразя менюто на детето? В момента яде основно картофи,ориз,лук(в манджата), тиква(която видях,че трябва да спра), коприва,елда,просо,овесени ядки,пшенични ядки и макарони,месо-заешко и пуешко,млечни - козе сирене,което съмспряла и овче сирене веднъж към което прояви реакция и не съм повторила,слагала съм и краве масло няколко пъти в попарата. плодове повечето вече са от пюрета - череши,шипки,сини сливи,праскови,кайсии,ябълки.Моркови,червени чушки,домати,боб,леща и грах ми каза дерматоложката да не давам.Ми то не останаха продукти за готвене,а да не говорим,че сезонът е такъв,че вичко вадя от фризера или давам готови пюрета,на кухня не сме били никога поради разбираеми причини. Ще са ми от полза и линкове,но не за АД,а по скоро за това какво мога да готвя на детето.
Благодаря предварително и се извинявам на mirappn, че използвам темата й.   bouquet
Виж целия пост
# 4
Имам същият проблем с малката си дъщеря от бебе.Сега е на 10 почти, но не е отшумял проблема.Единственото, което помага на 100% есен и пролет, когато е обострено състоянието и единственото, което не е кортикостероид и не се отлага в надбъбречната жлеза и се маже 1 път дневно, най-добре след баня е ADVANTAN salbe което значи унгвент, задължително трябва да е такова, а не крем или мас.Мажеш, когато има обрив и градинки като екземи.Когато отшуми и се успокои кожата, а тов става буквално след 2 мазанета поддържаш състоянието на кожата с LINOLA FETT- N -това пък е крем, който е балансиран, мазен, без консерманти и др.От него има лосион за тяло, крем за тяло, както и олио за къпане.Препоръчвам да купиш серията и да къпеш бебето само с това, слагаш 1 капачка във ваничката.След къпане мажеш с първото, което писах-лекарството, сутрин мажеш изцяло с крема или лосиона от второто и няма да има детето никакви грижи. ГАрАНТИрАм ТИ. Успех  bouquet
Виж целия пост
# 5
hedra blagodaria ti che mi otgovori.vizdam che ima mnogo bebeta s ADpisete mi molia vi kak vi postaviha diagnozata s kakvi izsledvania i koga se meri hemoglobina zastoto na moeto bebe az i edna lekarka mu ia postavihme negovia lekar kazva che mu niama nisto
Виж целия пост
# 6
Free Soul .......Та искам да те попитам как да разнообразя менюто на детето? ....

Чак сега видях питането ти, та сядам да отговоря.
Значи, аз процедирах така: първо оставих Мариела 4 дни само на кърма, после беше 3 седмици на диета/писала съм за нея в посочените линкове/ и после почнах да въвеждам наново една по една храните и внимавах за коя ще даде реакция.
Бузките й сега са добре, а перманентно си има леко-грапав обрив около нослето. Ако реагира на някоя храна, обривчето става видимо - почервенява и се появяват повече пъпчици.

По този начин разбрах на кои храни ми реагира, и кои приема добре. По същия начин можеш и ти да пробваш дали понася на детето ти грах, леща, боб. Аз ги бях спряла също, но засега май няма проблем да ги яде.

Менюто откъм зеленчуци и следното: картоф,  лук, чесън, моркови, зелени тиквички, чушки, зеле, моркови, карфиол.

Откъм плодове - предимно ябълки и круши, чат-пат сушена смокиня, веднъж й давах и грозде. Не купувам специално плодови пюрета, та затова яде каквото има по пазара - без мъхести и цитруси /всъщност не съм пробвала как ще й понесат, преди хапваше, но сега не съм й предлагала пак/.

Месо - основно пуешко и заешко. Вчера сготвих малко свинско контра-филе и й дадох, нямаше реакция, но и аз й предложих мъничко. Ще видим днес как ще е. Агнешкото съм го спряла, телешко не смея да давам.

Сирене и кашкавал не даваме, масло - слагам, припенено предварително.

От зърнените - давам ориз, елда, просо, овесени, ръжени, пшеничени ядки; оризови и пшенични бисквити; спагети и кус-кус. Хляб типов.
От солети имам чувството че се влияе зле. Затова спрях "купешките" продукти - да не би да реагира на разни добавки...

Понякога обривчето се появява уж без причина. Мъчат я зъбки и постоянно едната ръка й е в устата, лигави се, та може и с това да е свързано.
Но определено картинката е много по-добра в сравнение когато се появи първият обрив по бузките от ситни червени пъпчици с бели връхчета.

Моркови и чушки не знам за тях да са проблемни.  Thinking Пробвай да ги въведеш и следи за реакции.
Тиквата, ако не ти прави проблем, не я спирай.



Виж целия пост
# 7
hedra blagodaria ti che mi otgovori.vizdam che ima mnogo bebeta s ADpisete mi molia vi kak vi postaviha diagnozata s kakvi izsledvania i koga se meri hemoglobina zastoto na moeto bebe az i edna lekarka mu ia postavihme negovia lekar kazva che mu niama nisto
Ами аз преди бях чела за АД и когато се появи уж без причина обривът по бузките, първата ми работа бе да седна и наново да търся инфо и снимки на тази тема. Бях почти сигурна, че е АД, но отидохме при детски алерголог и той потвърди диагнозата.
Освен това аз имам поленова алергия, и детето е предразположено към екземата. Алерголожката каза, че всяко 4-то дете било с АД, понякога - наследствено се получава, понякога - не.

Хемоглобинът си се изследва, когато е при всички деца - на 6 и на 12 месеца. Не би трябвало да се влияе хемоглобинът от АД. Имай предвид, че е нормално стойностите му на 6 месеца да са по-ниски - около 100  дори. Просто на 6 месеца е спадът /изчерпват се запасите отпреди раждането/. Повишава се с растежа на бебето, с въвеждане на нови храни. При по-ниски стойности се изписва Малтофер - таблетки желязо /ако е доказано, че бебето няма таласемия /.

П.П. Ето тук също има много теми за АД: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.0

Сега видях, че сте в Барселона, та хемоглобинът ще го изследвате както ви е по програма - заедно с всички деца. Не знам кога точно се прави това в Испания.
Виж целия пост
# 8
Free soul blagodaria ti,vse oste ne sam zahranila ot2dena davam kasa ot carevica,oriz,psenica+ADbez laktoza zasega niama niakakvi promeni.Za hemogl. neznam kak e tuk no mai az triabava da iskam izsledvaneto i ste e problem zastoto lakaria misli che mu niama nisto.Abe mnogo pracka............a kak mirise ne e istina,normalno li e?
Виж целия пост
# 9
Кашата от царевица, ориз и пшеница първата храна изобщо ли е, която му предлагаш, освен млякото, разбира се?
Защото всяка храна се въвежда по една - първо ще въведеш ориз, след няколко дни - елда, след няколко дни - нещо друго. Прави се с цел, ако ти даде реакция, да знаеш към коя храна е. А така, както даваш комбинирана каша, ако има непоносимост, не знаеш към кой продукт е. А и е по-леко за бебешкото стомахче, като въвеждаш постепенно и не-комбинирано.

Освен това, много ви е рано за пшеница - тя е глутенова. Виж в "Библиотека" има статии за въвеждането на глутен. Изчакай поне още 1-2 месеца. Глутенови са  още овесените, ръжените, ечемичените ядки.

А за хемоглобина какво те притеснява? Стойностите му не се влияят от АД. Изследвайте го, когато принципно се изследва при вас - питай лекаря.

Нормално е да миришат повече и по-различно акитата, вече не сте само на мляко. За пръцкането не знам.
Виж целия пост
# 10
Znachi kasata e na Blevit Plus bez gluten i v tochen prevod sadarza-brasno ot zarneni kulturi-81%+carevica i oriz i e s niakakvi efekti za stomaha dran.....dran.Znam che se vavezdat 1 po 1hranite no vsichkite im kasi sa s 2-3 nesta,dori mi kazvat da zapochvam s plodovi kasi.predi vreme mu davah kasa+AD no spriah i sega zapochnah pak ,toest e samo na karma +kasa na obed/+karma estestveno.zasega kachva mnogo dobre-na5meseca e 8300kg,69sm/po 1kg na mes-tozi samo600gr/probvah plodovo pure no ne iska i da chue inache kasata mnogo mu haresa no s lazica, abe ste davame na karma i tova e,dano edin den go izrastat .  Hug
Виж целия пост
# 11
Благодаря за ценната информация! smile3525
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия