да се оплача - Скарлатина

  • 6 776
  • 21
скоро големият ми син го лекувахме от скарлатина с 'клацид' - пи го 10 дни спряхме го преди 5 дни, взеха му пак гарлен секрет и днес резултатите са все едно не сме лекувани, но поне няма обрив и не личи.  сигурно пак ще пием антибиотик. Sad някои  от вас имал ли е такива проблеми
Виж целия пост
# 1
За да не е на глухо лечението трябва да се вземе и в началото секрет който да покаже на кой антибиотик е чуствителен причинителя
Виж целия пост
# 2
и тогава взеха секрет, но е алергичен кам пеницилин и така сега маи сте пие оспексин  ooooh!
Виж целия пост
# 3
За да не е на глухо лечението трябва да се вземе и в началото секрет който да покаже на кой антибиотик е чуствителен причинителя
Абсолютно си права, но лекарите май я избягват тази процедура #2gunfire. Скоро детето на съседката беше болно и смениха 3 антибиотика, докато го излекуват, вместо още в началото да му бяха направили антибиограма.
Gadgetinis, защо не направите пак гърлен секрет в друга лаборатория newsm78. Миналата година правихме гърлен секрет на дъщеря ми - две лаборатории - различни резултати  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Жалко е когато се дават безцелно антибиотици особено няколко вида за сметка на някого.Нали уж вървим напред..........не е времето на нашите родители или баби.
Виж целия пост
# 5
В момента дъщеря ми пие Цефзил /4ти ден/ заради скарлатина. Утре или в събота ще нося урина за изследване, за да видим дали нещата се нормализират. На 10тия ден също ми казаха, че трябва урина+кръвна картина. Надявам се да не се наложи смяна на антибиотика, детето се чувства отлично след втория му прием, обрива почти не личи вече.
На моя приятелка детето се разболя от скарлатина и 2 седмици след като уж беше излекувано пак се разболя... Sad
Виж целия пост
# 6
Знаете ли с какво изследване/ия се доказва скарлатина? според нашата лекарка нямало такова Thinking. Иначе, изследваха малката за контактност- с гърлен серет, който показа "чиста флора"- а е с обрив по цялото тяло???? #Crazy На нас  ни изписаха Оспен......
Виж целия пост
# 7
И аз това се чудя. В нашата градина избухна епидемия от скарлатина. Според лекарката натривките на болното ми дете са отрицателни  Crazy, а в същият момент е болна от скарлатина.  Нещата май опират до това по какъв начин е взета точно натривката, т.е. ако не си взел секрет от огнището може и да не се разбере, че детето е болно. На всичкото отгоре лекарите поголовно не обявяват скарлатината, защото имало много писане и разправии с ХЕИ, за повторна проба след боледуването пък да не говоря. Просто вече съм вдигнала ръце.
Виж целия пост
# 8
секрет се взима възможно най-скоро след ставане сутрин, без миене на зъби, пиене на вода и ядене, бърка се възможно най-дълбоко в гърлото и се обират и сливиците

при доказана скарлатина, се взимат проби и следващите няколко месеца

това е инфо от лаборантка, но джи-питата или ги мързи, или не искат да си дават направленията "за глупости", или просто не знаят

при усложненията, които дава нелекуваната скарлатина и носителство, предпочитам да си платя допълнителни изследвания и съм го правила

пуснете един Гугъл и прочетете, т. е. уплашете се и вземете мерки

успешно излекуване желая на всички!
Виж целия пост
# 9
Бубанка, заставам 100% зад мнението ти. При нас нещата протекоха по съвсем обратен път. В градината не са ни уведомили кога ще взимат секрет - съответно за мен секрета е невалиден по простата причина, че обикновено мия зъбките на детето сутрин, а освен това и закусва у дома. След като беше диагностицирано със скарлатина детето си стоя в къщи две седмици, а през това време никой не уведоми ХЕИ за това, че е болна. След като я заведох в градината се оказа, че почти цялата група е била съборена, но в градината за скарлатина сме се обадили само аз и още една майка. На закаченото карантинно уведомление в групата (все пак имаше такова) не пише кое дете е носител, нито пък се попълваха посещенията от компетентните органи. Когато попитах ЛЛ за повторна проба ми вдигна рамене с обяснението, нали пихте антибиотик. Съгласна съм да си купя тампона и да си платя посявката в ХЕИ, явно ще трябва да си платя и на УНГ за да вземат качествено пробата. А за това, че 90% от майките в групата ни отричат, че децата им са били болни от скарлатина, не  ми се говори.

От известно време се дразня изключително много и на това, че сутрин в градината никой не преглежда децата. Чудя се дали да чакам родителската или да повдигна въпроса още сега. Как е при вас?
Виж целия пост
# 10
maxima, в коя градина сте?
Виж целия пост
# 11
Точно защото четох за последствията, за това питам. На нас ни взеха секрета точно както трябва да е - не сме мили зъбки, пили или яли, но явно пак има вероятност да не е точно изследването  #Crazy. Аз поне не откривмам в Google какви изследвания се препоръчват newsm78.....ако някой вече е минал по този път, моля да сподели! иначе, че ще се плаща допълнително, си е пределно ясно, но лошото е, че поне може да кажат какво да се прави(изследвания имам предвид)-колкото и да се ровйа из нет-а ......нямам медицинско образование!!!!
Виж целия пост
# 12
Flash*, и ние вече сме в отбора със скарлатина, като коментарът на нашата ЛЛ беше: " да я пишем ли със скарлатина? Thinking по - добре да я пишем" и аз се 4удя, дали да повторим изследвания.....и ние за контактност сме отрицатени Crazy
Виж целия пост
# 13
На нас ни взеха секрета точно както трябва да е - не сме мили зъбки, пили или яли, но явно пак има вероятност да не е точно изследването  #Crazy. Аз поне не откривмам в Google какви изследвания се препоръчват newsm78.....ако някой вече е минал по този път, моля да сподели!

за съжаление винаги има вероятност изследването да не покаже верен резултат

изследванията - аз само за гърления секрет знам, защото само това сме правили
Виж целия пост
# 14
... а през това време никой не уведоми ХЕИ за това, че е болна. След като я заведох в градината се оказа, че почти цялата група е била съборена, но в градината за скарлатина сме се обадили само аз и още една майка. На закаченото карантинно уведомление в групата (все пак имаше такова) не пише кое дете е носител, нито пък се попълваха посещенията от компетентните органи. Когато попитах ЛЛ за повторна проба ми вдигна рамене с обяснението, нали пихте антибиотик. Съгласна съм да си купя тампона и да си платя посявката в ХЕИ, явно ще трябва да си платя и на УНГ за да вземат качествено пробата. А за това, че 90% от майките в групата ни отричат, че децата им са били болни от скарлатина, не  ми се говори.

От известно време се дразня изключително много и на това, че сутрин в градината никой не преглежда децата. Чудя се дали да чакам родителската или да повдигна въпроса още сега. Как е при вас?

Мисля, 4е ХЕИ трябва да се информира от ли4ния лекар...нашата веднага попита и в коя ДГ сме. В нашата ДГ си имаше съобщение и вси4ко както трябва да е. Само не разбирам каква е идеята да отри4ат, 4е децата са болни?? Thinking Струва ми се доста безотговорно.
В на4алото, дъщеря ми като тръгна на ДГ и аз много се дразнех като виждах, 4е водят болни деца, но с времето попретръпнах(по4ти), а за прегледите ми казаха, 4е е невъзмогно една сестра да преглежда толкова много групи...това е положението
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия