Въпрос за наследствеността

  • 924
  • 11
Здравейте, първо бих искала да кажа, че имам регистрация, но пиша анонимно, защото не ми се иска някой, който не трябва да прочете темата ми. Не съм готова да го споделя още.
Въпросът ми може би ще ви се стори малко глупав, но не съм сигурна и затова питам. Та аз нямам деца все още (по мое желание). Наскоро обаче разбрах, че майка ми преди да ме роди е имала няколко спонтанни аборта. Не знам обаче причината. Това, което ме интересува е дали може и на мен да ми се случи по наследственост или няма никаква връзка?
Виж целия пост
# 1
Няма да ти се случи. Поне не наследствено. Било е преди поне 20 години и медицината, значително е напреднала като знания и техника. Спонтания аборт не е генно определен, има значение патньора /кръвна група, резус фактор и др/ и вашата съвместимост, начина ти на живот, здравословното ти състояние. 
Виж целия пост
# 2
Не мисля, че ще ти случи и на теб, но човек никога не знае.
Най-добре се консултирай с лекар, той ще ти даде най-правилния отговор.
Виж целия пост
# 3
Миличка не съм много наясно,но моята майка навремето е правила 2спонтанни аборта.Не зная дали има някаква връзка но моето първо забременяване също завърши злополучно.Сега съм ок и през май чакам своето бебе.Недей да го мислиш,каквото е писано това е.Успех.
Виж целия пост
# 4
За всеки случай като забременееш бих  те посъветвала да си направиш всички възможни изследвания-генетични включително.Това не значи, че ти ще имаш проблеми, но все пак  не се знае причината за абортите, а тя може да е генетична например.успех
Виж целия пост
# 5
Когато ние със съпруга ни правихме генетични изследвания  заради повтарящи се спонтанни аборти ни направиха нещо като родословно дърво и изрично ни питаха дали моята майка или неговата майка имат спонтанни аборти.
Явно има някаква връзка, но едва ли е задължително на теб да ти се случи.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви много за отговорите, знаех си, че ще се отзовете  bouquet Hug
Ще се поинтересувам и ще питам лекар като реша да забременявам, но не ми се иска да започвам от началото с генетични изследвания. Ако ми се случи обаче ще го имам превдид.
Виж целия пост
# 7
Спокойно и успех в бебеправенето  Hug
Виж целия пост
# 8
Не се унаследяват диагнозите, а миазмите. Има много голямо значение при теб кой миазъм е отключен.
Виж целия пост
# 9
Разбира се че има наследвеност,моята майка е с 4 спонтанни аборта през 22седмица,нейната майка е имала 2 аборта,а аз лежах почти през цялата си бременност.
Така че не пренебрегвай този факт,и мен ме убеждаваха да не си внушавам, но за съжаление още в 8-ма седмица разбрах че не си внушавам.
Пожелавам ти безпроблемна бременност и раждане.
Виж целия пост
# 10
Аз също знам, че риска да се случи и на теб е по-голям. Имам една приятелка, която направи спонтанен аборт в 4-ти месец. Нейната майка също е имала един аборт.
Виж целия пост
# 11
причината за спонтанните аборти е различна и не е задължително тази причина да е наследствена,така че спокойно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия