Висока температура - помощ

  • 3 895
  • 8
Здравейте,
таня от понеделник има температура. Първо я видгна до 39.5 Във вторник я заведох на лекар, казаха, че е вирус, малко зачервено гърло - да давам панадол, нурофен, витамини и ако мине 39 градуса свещички ефералган. Дадоха ни и рецепта за антибиотик, ако не я смъкне температурата. Във вторник вечерта вдигна 40.1, но вчера през деня нямаше почти през цялото време никаква температура. Реших, че няма да и вземам антибиотика - снощи обаче вдигна пак 40.3
Днес сутринта е 38.2
Незнам дали да почвам този антибиотик или да я помъча още малко  Sad Утре в 10 сутринта сме на преглед пак, но дали да чакам до тогава.
А вие освен с кърпи, напоени с оцет и вода с какво сваляте температурата?
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
вдигаш телефона и идва линейка. Ако нямаш полза от джипито за момента обърни се към частен лекар. Но съвета ми е да не чакаш. при толкова висока температура - лекар, независимо какъв. Чувала съм, че бърза помощ идвала веднага при такава температура на детето. Не чакай. Може да е от зъби (мойта изкарваше зъбки с 39 - 40), но може да е някаква инфекция. Иначе аз свалям температура с оцет (чаршафи, лед, студена баня), панадол и свещички. макар, че малките деца не обичат свещичките.
Виж целия пост
# 2
Ами аз я водих във вторник на педиатър, че личната лекарка е в отпуск. Тя каза, че е вирус.
Слагам и и свещички, пие и нурофен и панадол, както и витамини, но пустата му температура не спада. Sad
И чаршафи с оцет и вода и слагам - голям рев падна, но пък я успокои малко.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: jutoo
Ами аз я водих във вторник на педиатър, че личната лекарка е в отпуск. Тя каза, че е вирус.
Слагам и и свещички, пие и нурофен и панадол, както и витамини, но пустата му температура не спада. Sad
И чаршафи с оцет и вода и слагам - голям рев падна, но пък я успокои малко.


ми кво да ти кажа
ние бяхме така с един вирус. от нищо не спадаше пусата Т. една нощ след кат постоянно беше над 39 спадна сутринта..
Виж целия пост
# 4
При внезапна висока температура я сложи във вана или леген, пълни с топла вода. Не студена. Като се охлажда водата, ще се смъкне и температурата - за 5-15 минути.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: boo
При внезапна висока температура я сложи във вана или леген, пълни с топла вода. Не студена. Като се охлажда водата, ще се смъкне и температурата - за 5-15 минути.

На мен свекърва ми ми каза да я сложа в хладка вода, обаче реших да не тормозя така детето - тя и без това пищи само от мокра кърпа, представям си ако я потопя в студна вода. Но наистина ако я сложа в нормална и я оставя да си изстива - да, благодаря ти за идеята.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: jutoo
Цитат на: boo
При внезапна висока температура я сложи във вана или леген, пълни с топла вода. Не студена. Като се охлажда водата, ще се смъкне и температурата - за 5-15 минути.

На мен свекърва ми ми каза да я сложа в хладка вода, обаче реших да не тормозя така детето - тя и без това пищи само от мокра кърпа, представям си ако я потопя в студна вода. Но наистина ако я сложа в нормална и я оставя да си изстива - да, благодаря ти за идеята.

По принцип температурата на водата в такива ситуации трябва да е 37 градуса. При такава висока температура в каквато и да я сложиш все ще и е студено. Аз слагам вълнени чорапки намокрени с оцет за около 10-15 минутки.
Виж целия пост
# 7
При висока температура:

Аналгетици/антипиретици:
       парацетамол (10-20 мг/кг); и/или
       препарати, съдържащи ибупрофен (5-10 мг/кг)

Детето се облича в леки памучни дрешки, температурата на стаята трябва да е нормална (18-22 градуса), при възможност е добре да се включи и овлажнител на въздуха.

НЕ СЕ препоръчва слагането на детето във вана със  студена/хладка вода; поставянето в топличка вана също води до понижаване на температурата, т.к. се ускорява топлообмена и детето губи топлина.

Нужно е да се дават много течности, защото има опасност от обезводняване. Ако детето повръща или има диария е необходимо да се възстанови и електролитния баланс (със специални електролитни разтвори). Ако трудно приема течности се дават по няколко капки като постепенно количеството течност се увеличава.
Виж целия пост
# 8
Много ви благодаря на всички за отговорите. Днес Таня няма температура. Водих я на лекар и казаха, че е добре. Препоръчаха ни разходки на тихо и слънчево място  Simple Smile В понеделник пак сме при докторката да ни види за всеки случай.
Така и не се разбра от какво точно е пустата му температура. Дано вече да е преминала  Simple Smile
Имах някакви опасения за шарка, но не е  Simple Smile
Поздрави на всички  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия