Хрема при бебета

  • 2 497
  • 18
При хрема витамин С в нослето на бебето ли се капва? Някъде бях чела нещо.
Виж целия пост
# 1
Колко е голямо това бебе?
Виж целия пост
# 2
На 9 месеца е.
Виж целия пост
# 3
Чувала съм, че се капва вит. С в нослето, но аз никога не съм капвала. Аз моят син когато има хрема го лекувам така /става дума само ако е в началото хремата и няма други усложнения./
Вит С давам на ампули 2 пъти на ден по 1 ампула от 2сс. Промивам нослето с физиологичен разтвор. Мажа стъпалата на бебчо с едно кремче "Пулмекс бебе" /за деца над 6 м, но на нас ни го изписаха още, когато малчо беше на 2,5м/ - то е билково с евкалиптово, ментово и други масла - три пъти на ден. До скоро така се оправяше без проблем. Напоследък веднъж ми се наложи да прибягна до капки за нос "Виброцил", но ако хремата се засили по- добре се консултирай с лекар.
Виж целия пост
# 4
Може да капваш по 1 капка витамин С във всяка ноздра.
Може да използваш и физиологичен разтвор, Низита,Стеримар(които са на един принцип)
Аз съм давам по една ампула - малка витамин С , на ден.
Но ако и това не помогне,трябва да предприемите друго лечение.
 
Виж целия пост
# 5
Да, аз съм писала за капване на Витамин С в нослето.
1вата хрема на Дияна беше на 7месечна възраст. Педиатърката ми каза да действам така наред с другото назначено лечение.
По 1к витамин С в ноздра. И понеже витамин С не може да стои отворен, остатъка от ампулата го даваш да го изпие. Вземи от малките ампули. Педиатърката ми каза вечер да не давам витамин С.
Аз обикновено го давам на обяд.
Виж целия пост
# 6
Да,може да се капва,но при нас май не помага.Аз използвам Виброцил и кремче Низита.
Виж целия пост
# 7
Някъде бях чела, може и тук някъде, че може да се капне кърма в ноздрите. Аз съм пробвала, но не знам дали от това му спряха сополите на сина ми, тъй като съм слагала и други капки.  newsm78
Виж целия пост
# 8
нашата лекарка беше казала чай от лайка, вътре слагаш половин ампула вит.С и капеш по 2-3 капки в ноздра.
Виж целия пост
# 9
Аз слагам физиологичен разтвор - купувам банка и пробивам в нея с игла, като тегля със спринцовка. При по-интензивна хрема педиатърката ми каза да правя капки от 1 ампула адреналин, който действал съдосвиващо и 1 ампула физиологичен р-р. Слагат се по 2 капки 3-4 пъти на ден, след като нослето хубаво е било промито с физиологичен р-р. Става и със Стеримар. При нас действа и досега на бебо друго нещо - по сериозно - не съм капала. А за вит. С и аз съм чувала, но не съм слагала.
Виж целия пост
# 10
Давам вит.С с лъжичка, а в нослето пръскам с Стеримар
Виж целия пост
# 11
Аз също слагах физиологичен разтвор.
Виж целия пост
# 12
не капя нито кърма, нито вит Ц....и не ми се струва редно ....само Стеримар и Коларгол..
Виж целия пост
# 13
Ние сме с почти перманентна хрема която лекувам с конски дози физ.разтвор в носа по 6-7 пъти на ден,и коларгол 2-3 пъти дневно ,но не повече от 4 дни.
Някъде бях чела, може и тук някъде, че може да се капне кърма в ноздрите. Аз съм пробвала, но не знам дали от това му спряха сополите на сина ми, тъй като съм слагала и други капки.  newsm78
Кърма може само ако преди това сте направили теста за стафирококи.Ако е положителен,ще се утежни положението-млечната среда е идеална за развитието на гъби.Това важи и за очичките също.
Виж целия пост
# 14
Слагам витамин С по 2 капки.И в момента и слагам,тя е на 7 мес. като беше на 4мес. пак съм слагала.Невиждам нищо нередно в това нали е витамин. newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия