Кърмене в родилния дом

  • 332
  • 1
Здравейте! Вече четири месеца съм в отбора на кърмачките. Ставам все по-уверена в себе си и имам чувството, че ще кърмя едва ли не докато тръгне на училище. А колко трудно беше в началото...Имах късмета да раждам в болница, в която бебетата са в стаите на майките. Малката Мартина се роди 3500/50. Исках да кърмя бебето си, но тъй като ми беше първо, не знаех какво точно да правя. Бях чувала оттук оттам разни неща, но друго е в действителност. Никой не ми показа как да сложа детето на гърдата, не ми обясни как да се изцеждам. Но явно у всяка майка е вродено да бъде кърмачка. А и инстинкта на бебето  да суче е много силен.
Искам да направим нещо срещу кърменето на три часа в родилния дом. Според мен това е една от главните причини доста майки да не успяват да се справят с кърменето. Живея в малък град и всички майки се познаваме, заедно отглеждаме децата си. А аз съм една от малкото, които кърмят вече 4 месеца. Другите го приемат като нещо почти невъзможно. Доста сме разговаряли на тази тема и откривам, че на майки дори с две деца не им е ясно как точно се увеличава кърмата. Допускана е една от най-големите грешки-да пропускаш кърмене (бебето се храни с АМ) за да се събере кърма за следващото хранене. И този съвет е даван от акушерки и педиатри #2gunfire
Леко изместих темата. Мисълта ми беше за кърменето в родилния дом. Още в началото ти дават инструкции, че бебето се храни в 6,9,12,15,18,21,24 часа и никакви други кърмения. Ако е гладно и плаче - вода, в краен случай "Дохранване с АМ" #Cussing outИ после майките нямали кърма...Ами как ще имат. Пиша и започвам да се ядосвам SickА в родилните домове където бебетата са отделени от майките - там е още по-страшно. Когато ти го донесат, тогава ще яде. Тъй като съм си вироглава хранех бебка, когато беше гладна. И знаете ли колко пъти акушерките ми са се карали. Пропусках го от едното ухо в другото и така до следващия път. Едва изчаках да ме изпишат, за да си отида в къщи и бебчо да си цока на воля. Laughing
Поздравления все пак за Окръжна болница-Пловдив. Разбрах, че там отскоро практикуват слагане на гърдата веднага след раждането  bouquet Може би има и други такива болници - те трябва да бъдат споменати, за да дават пример на другите.
Може би точно майките трябва да се опълчим срещу този порочен навик-кърмене на три часа. Чух, че имало някаква нова стратегия за кърменето на МЗ, но кога ще се въведе наистина:((((
Това е от мен, надявам се че много от вас ще ме подкрепят!
Виж целия пост
# 1
За щастие има светлина в тунела - вече има 10-тина болници в страната, които са предприели стъпки по програмата Болници-приятели на бебетата, а там основното е свързано именно с правилните стъпки за насърчаване на кърменето, като се набляга и на цялостно обучение на персонала.
Хубавото също така е, че все повече са болниците, където майките са заедно с бебетата си и могат да ги кърмят когато пожелаят. Това е първата стъпка - да има условия да са заедно - но тя е и най-трудно осъществима, защото повечето болници са стари и строени с други виждания и няма начин бебетата да бъдат оставени при майките. А е ясно, че средства за огромни вътрешни ремонти се намират изключително трудно...
За мен най-логичното изглежда да се образоват майките за вредата от това бебето да е отделно и да се храни на режим - защото големи структурни промени в болниците ще дойдат, когато има натиск от страна на клиентите, а не само от добро желание Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия