ГЪРДИТЕ

  • 1 167
  • 20
Бъдещи мами, имате ли нещо като пъпчици по ареолите и по самите зърна? А знаете ли какво е това... newsm78
Виж целия пост
# 1
На мен също ми се появиха,но по скоро са като миниатюрни висулчици.Забравих как се казват,но съм чела,че е нормално.
Виж целия пост
# 2
Нормално е , не се притеснявай, при мен беше и със страхотен сърбеж!
Виж целия пост
# 3
Въпросните пъпчици и преди да забременея ги имах Simple Smile намам идея от какво са но не ме притесняват особено:-)
Виж целия пост
# 4
И при мен са така, но нямам представа паради що. Все пак и там тече подготовка за новото човече и за изхранването му. Мен лично ме болят ужасно много зърната, не мога да си ги допра понякога.
Виж целия пост
# 5
Много са странни - и при мен се появиха в началото на бременността и наистина приличат по-скоро на мънички висулчици  newsm78
Как мислите, дали след раждането ще изчезнат?
А иначе гърдите ми са свръх чувствителни и понякога ме болят много Sad
Абе странни работи става с женското тяло по време на бременност - не спирам да откривам разни нови неща...  Wink
Виж целия пост
# 6
На мен също ми се появиха,но по скоро са като миниатюрни висулчици.Забравих как се казват,но съм чела,че е нормално.
И при мен е точно така, отдавам го само на бременността, защото преди това не съм имала подобни неща
Виж целия пост
# 7
След спиране на кърменето ми се оправиха гърдите. Аз имах по зърната.
Виж целия пост
# 8
  Нямам никакви пъпчици,нито по ареолите,нито по зърната Rolling Eyes
   Тези  "висулчици" мене нещо май са ме подминали? newsm78
    А дали пък е нормално да нямаш?
 
Виж целия пост
# 9
И аз нямам такива пъпчици newsm78
Виж целия пост
# 10
Доколкото си спомням се наричаха "жлези на Монтгомъри"  newsm78 и е нормално да станат по забележими по време на бременността и кърменето. После всичко се нормализира  Hug
Виж целия пост
# 11
Казват се туберкули на Монтгомъри и функцията им е да отделят лубрикант, който да поддържа кожата на ареолите и зърната мека и овлажнена. Именно затова в никакъв случай не се препоръчва зърната да се тероризират с обтривания уж за загрубяване - изтрива се естествения защитен слой от тези жлезички и стават по-податливи на рагади, нацепване и инфекции.
Виж целия пост
# 12
След спиране на кърменето ми се оправиха гърдите. Аз имах по зърната.
Peace
Виж целия пост
# 13
дам и на мен ми се появиха такива нещица,но си знам че са нормални
Виж целия пост
# 14
И на мне ми се появиха.Дори в на4алото си помислих 4е е нещо като мини- бен4ици ThinkingТа се притесних по едно време дане би да ги разраняслу4айно и д астане някоя беля.После прочетох информация и се успокоих. Simple SmileОх- какви ли не промени още ни 4акат.Запо4ваме да се оглеждаме като непознати  и да обръщаме внимание на всяко едно нещо Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия