Опасно ли е носенето на по-теснички дрехи

  • 9 012
  • 17
Панталонът който си купих наскоро вече ми поотеснява, та си глътвам коремчето преди да го закопчая. Само че познатите ми казват, че не било хубаво да се стяга бебо, което значи пак да си подновявам гардероба. Как мислите, нали уж малкото създание е предпазено чрез околоплодните води и т.н. Трябва ли да кажем не на панталоните и да се ориентираме към свободни рокли /като нашите майки например/. Ако е така - лошо, че зима иде.
Виж целия пост
# 1
Не е хубаво да се пристягаш!
Добрата новина е, че има панталони и дънки за бременни, които стоят по краката, а нагоре се регулират посредством ластици и закопчалки според обиколката на корема. Така могат да се носят до края на бременността. Успех!  Wink
Виж целия пост
# 2
Ами не е хубаво да се носят тесни дрехи.....А пък защо да се отказваме от панталоните?Има такива и за бременни, които аз много повече предпочитам пред рокли и гащеризони.
Виж целия пост
# 3
е да, купих си и такъв панталон, но за баснословната цена от 60 лв. Е нали трябва да има разнообразие. Не може човек с една дрешка да изкара 9 месеца. А този дето вече ми поотеснява го взех от пазара за 10. Само дето беше 50 размер /а преди носех 44/  Laughing
Виж целия пост
# 4
аз няма да пиша мое мнение, а мнение на моя гинеколог от "Гинекологичен Център София", на когото страшно доверие имам.

Когато ме гледа на ехограф за 1 ви път (8.01.2002г,не беше много топло) ми каза, пъррвото нещо което помня:"Ами сега ще трябва да се сбогуваш с тесните дрехи", и ми го повтаряше всеки път. Явно има защо да е така, щом специалист го казва.
Виж целия пост
# 5
Чела съм, че тесните дрехи имат два основни недостатъка- физически и психически  typeuu
Физическият е, че пречат на доброто кръвообращение, а психическия-  подсъзнателно тормозят майката и тя чувства дискомфорт. Звучи по научно му Laughing Е, не е необходимо да са широки дрехи, може да са ластични. Виждала съм страхотни дънки! С ластичен колан отгоре, тесни по крака, прави! Много ми харесаха, но незнам колко струват..чувам, че са скъпички, но имало и по 36лв някъде около Съдебна палата. Simple Smile
Виж целия пост
# 6
В магазин Авантис на бул. Витоша /има такъв и на Мария Луиза/
има дънки за бременни по 35 лв., които не са никак лоши. Предлагат и джинсови поли за бременни.
Виж целия пост
# 7
Явно ще трябва да си купиш нови дрешки,не е хубаво да ти стискат естествено.Може и да ти се наложи няколко пъти да си смениш гардероба.Купи си нещо удобно и разбира се да ти харесва.Сигурно в София има по-голям избор,но....Все си мисля ,че в България модата изостава в това отношение.Хем да е удобно съобразено с положението и хем да е в крак с времето Rolling Eyes  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
И аз знам, че не е добре да се пристягаш. Аз до 5-а мес просто си купувах дрешки с един номер по големи (на мен коремчето изведнъж се юрна да ми расте в края на 5-а мес), но след това даже и бельото си подмених, за да не ме пристягат ластичетата. Има и по-евтини дрешки за бременни - аз например си купих едни дънки с ластик и с копчета по него от магазин на Фритьоф Нансен, съвсем близо до НДК, за 44лв и все още си карам с тях Simple Smile Страшно удобно нещо Simple Smile През лятото им бях подвила крачолите просто Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Тесните панталони могат да бъдат причина Бебо да изостава в развитието си, тъй като го притискаш -  не му позволяваш да расте!
Виж целия пост
# 10
Анита, сигурна съм,че колкото и да си гълташ коремчето, като закопчееш дънките ти е дискомфортно. Така че, дори само от тази гледна точка да е-няма нужда от тесните дрехи. Като родиш-тогава.  А какво ли му е не бебето вътре с всички наджипкани органи отгоре му? Shocked
Виж целия пост
# 11
На мен лекаря ми каза, че било вредно за плацентата (и от там и за бебето). Аз лично взех от приятелки два гащеризона  Embarassed Малко са ми големи, ама... не е фатално, ще го преживея  Laughing

Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Не знам дали е опасно, но на тебе ще ти бъде неудобно. Освен това аз само веднъж се стегнах така докато бях бременна и след 20 метра навън направо щях да припадна. Стана ми много зле и то не постепенно, а изведнъж. Просто ми причерня пред очите така, както когато рязко ти падне кръвното. Когато си разкопчах копчето ми мина и от тогава не експериментирах. Ползвах панталони на ластик и то широк.
Ако можеш да шиеш - идея - вкарвай допълнителни клинове в страничните шевове или платка отпред на корема. Аз правех така с по-широки панталони на ластик и ми беше много удобно. А после можеш да ги махнеш и да продължиш да носиш панталона ако е хубав.
Виж целия пост
# 13
Абсолютно е опасно! Аз когато отидох при моя лекар заради контракциите извиси тон да не нося тесни дрехи, че те предизвикват контракции на матката.
Нищо тясно!
Виж целия пост
# 14
Мили4ка,незнам оба4е до кога ще го гълташ корем4ето,сега расте с бясна скорост,така 4е щеш не щеш трябва да си вземеш нещо по¬широки4ко,а и все по¬тясно ще му става на беб4о.в корема ти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия