Докога епизиотомиите ви напомняха за себе си ?

  • 1 701
  • 15
Да ви попитам - колко време след раждането усещахте болка(дори и малка) ,кога напълно престанахте да усещате епизиотомията .А някой с вътрешни разкъсвания -може също да сподели впечатления и усещания Simple SmileКога си позволихте секс ,в смисъл -кога ви беше комфортно да започнете отново с него ?
Виж целия пост
# 1
Цитат на: fusion
Да ви попитам - колко време след раждането усещахте болка(дори и малка) ,кога напълно престанахте да усещате епизиотомията .А някой с вътрешни разкъсвания -може също да сподели впечатления и усещания Simple SmileКога си позволихте секс ,в смисъл -кога ви беше комфортно да започнете отново с него ?

Аз бях с епизиотомия и вътрешни шевове както и пластика на шийката. Усещах си раната около 2 месеца след раждане. Особено първия месец се чувствах ужасно едно, че не можех да си седна на д-то цял месец, второ, че ми придърпваше. Месец и половина след раждането вече можех да сядам малко по-спокойно. След втория месец, вече нямах неприятни усещания, но секс чак след 3-ия месец се осмелихме. Embarassed  Cry
Виж целия пост
# 2
Имах четири външни шева, вътрешните не ги казваха Wink Конците ми ги махнаха на 4-тия ден, вместо на 6/7-ми. Секс правихме след около 2/3 седмици, вече не помня точно.
Виж целия пост
# 3
Спря да ме боли около месец и половина след раждането,имах вътрешни разкъсвания.За секса - първият път беше по същото време-като спря да ме боли,но по време на "упражнението" си ме болеше.Спря да ме боли при секс някъде към 3-тия месец след събитието.
Виж целия пост
# 4
Аз съм с три външни и незнайно колко,но много вътрешни Sad Епи-то спрядяме боли около 10-ден, но вътрешните си ги усещам при секс- и при двата опита - още съм прясна мама с бебка на 2месеца. Дано отшумят и те с времето Cry
Виж целия пост
# 5
Имах 5 външни шева, на които конците паднаха след петия ден на раждането, болката премина след около 2 седмици.




Виж целия пост
# 6
Имах 3 външни шева и вътрешни разкъсвания на шийката на матката (бродираха ме цял час Shocked )Болките са нищожни, направо никакви след това (в сравнение с раждането) и на петия ден ми махнаха конците. Мисля, че мина месец и нещо и спрях да чувствам дискомфорт, а секс правихме около 50 дена след раждането като първия път не се получи, защото ме болеше. Значи чак към втория месец взе да ми става хубаво. Grinning
Виж целия пост
# 7
Ами май за две седмици отминаха болките, но аз редовно се миех със смрадлика. За секса изчаках да спрат кръвотечения и всичкото му там - след 40-тия ден. И въобще не усещах шевовете, макар че не бяха малко.
Виж целия пост
# 8
Имах два шева външни само. На кой ли беше, трети-четвърти ден спрях да ги мисля. Секс - не помня точно, след 2 месеца и повече - не толкова от притеснение, ами нямах желание, бях все недоспала и като видех леглото, съвсем други мисли ми идваха, хич и не се сещах за секс.  Grinning
Виж целия пост
# 9
Разминах се само с три външни шева, които паднаха след около 6-7 дена. Близо седмица усещах дискомфорт. Пробвахме секс след два месеца и беше ужасно. После доста дълго меболеше и ми беше неприятно. Може би към седмия месец вече се чуствах добре.
Виж целия пост
# 10
Първите дни много ме боля не можех да седна даже! Мислех че е от епизиотомията и шевовете, но грешах. Болката идваше повече от хемороидите, които бях получила от напъните  Rolling Eyes След като ги излекувах вече не усещах нищо. Може и шевовете да са ме боляли също, но не съм разбрала  Laughing  Със секса започнахме след като спря кръвотечението. Нямах проблеми въпреки, че се притеснявахме и двамата в началото  Embarassed
Виж целия пост
# 11
Men sevovete me boliaha okolo mesets i polovina ,no silnata bolka mina sled 2 sedmitsi.Mnogo me bese strah ot sexa,no 4 mesetsa sled kato rodih se probvahme i za moe mnogo goliamo utsudvane potsti ne me bolia,kakvo kazvam potsti izobsto ne me bolia Laughing
Виж целия пост
# 12
Аз имах два външни шева само, които не са ми напомняли за присъствието си изобщо. Два часа след като родих отидох да пишкам, и си мислех, че поне ще щипе, но не. Grinning
На другия ден вече хвърчах за сандвичи, защото някои от момичетата на етажа ги болеше, но повечето ги мързеше...
Секс - около 20 дни след раждането, ама не беше особено готино, не за друго, ами "отпускането" е маааалко трудничко според мен. Като при първия път. Grinning
Виж целия пост
# 13
аз имах 4 вътрешни и 5 външни
спрях да усещам раната след месец и кусур
секс правихме 2 месеца след раждането Embarassed
Виж целия пост
# 14
Бебето ми е на 23 дни, но да си призная не помня откога не усещам болката....май беше кам 2-та седмица или още няколко дни след това наай-много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия