Как да постъпя?

  • 414
  • 5
Здравейте помошници и съветници в трудни моменти! Чета често, дори и да не съм писала досега. Затова съм сигурна, че само вие можете да ме посъветвате най- добре. Синът ми е на 6м и 3седмици. Захранен е от месец/картоф,морков,банан,ябълка./  Аз вече ходя на работа активно. Майка ми го  гледа през деня и дава сутрин плодово пюре, на обяд зеленчуково, после кърма. Кърмя активно сутрин, вечер и 2/3 през ноща. Проблемът е, че служебно се налага да пътувам и няма да съм в къщи около ден и половина. През деня ще се справят /и мъжът ми помага/. Как да постъпя за през нощта? Не знам дали ще мога да изцедя за толкова хранения. Замразена кърма нямам. Дали да купя адаптирано мляко за през деня и да оставя кърмата за през нощта? И каква марка адаптирано, никога не съм давала до сега??? И дали въобще човечето ще приеме през нощта нещо по- различно от цица, досега само това е било!
Съжалявам за дългия постинг, но съм супер объркана!! Разчитам много на вашите съвети!  Благодаря Ви предварително!!
Виж целия пост
# 1
Не знам как ще се отнесеш към това предложение, но щом нямаш изцедена кърма, би могла да вземеш от Банката за Майчина Кърма, само не разбрах дали си от София  newsm78

По-големия проблем ще е липсата на цицата де... Но смятам, че след като детенцето по принцип е свикнало да пие от шише, ще се справят. Ако ползвате биба, могат първо да му дадат млякото, а после бибата. Или да го поносят на ръце докато заспи.
За адаптирано мляко не мога да те посъветвам, никога не съм давала.

Знам, че е трудно да се отделиш от бебчето, но всичко ще е наред, сигурна съм. Успех и пиши как е минало.  Hug

Виж целия пост
# 2
Според мен за през ноща ще имаш проблем.По мои наблюдения ми се струва че вечер дребния не сучи защото е гладен ами по-скоро да ме усети и да ме използва за биба ooooh!А пък не смятам че е проблем един два пъти да му се даде АМ.Ако не сте обременени с някакви алергии Нутрилон ще ви свърши работа,едно от най-евтините на пазара Hug
Виж целия пост
# 3
И аз съм за БМК.В една от предните теми,майка с много кърма предлага помощ,намери начин да се свържеш.
Виж целия пост
# 4
Момичета, моля Ви бъдете по-внимателни  - не се дава току-така кърма от друга жена. От престоя си в родилния дом разбрах, че в здравните заведения вече е абсолютно забранено майка, която има повече кърма например да кърми дете на майка, която няма ... Също така и жена, която буквално преливаше и имаше проблем с многото млеко, което трябва по някакъв начин да изцеди - не и позволиха да нахрани друго дете ... Въпроса е много деликатен - не се знае какво и е състоянието, съществуват болести и инфекции, за които тя може и да не подозира и да ги предаде с кърмата си ... А по въпроса аз лично мисля, че най-добре е през деня да се замени с АМ а нощното да бъде с кърма - става въпрос за 1 нощ все пак. Интересно - моя син в последните месеци, в които го кърмех - 8 и 9 през деня сучеше, но вечер преди лягане беше толкова уморен, че отказваше и предпочиташе шишето, че е по-лесно - всеки дзвер си има номер ...
Виж целия пост
# 5
Мисля, че за нощното кърмене определено ще имате проблем, опитай ако можеш да го отмениш.Моят син и като го кърмех през деня и е имало случаи да не заспива, защото ме няма, а за през ноща не смея да рискувам, на всякъде е  с мен. Или пък ако е удобнопътувайте тримата с тати. тати ще го гледа през деня и вечерта ще можеш да си го накърмиш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия