Кой иска мини зайче?

  • 726
  • 9
Подаряваме декоративно зайче на миличко детенце.Зайко е много сладък и добричък,има си и клетка.Ако мякой се интерисува ще му изпратя снимки.
Виж целия пост
# 1
С какво се храни, трудно ли се гледа? Умират ли лесно?
Виж целия пост
# 2
И аз се интересувам от зайчето и условията му за гледане. newsm78Може пък да изненадам децата приятно HugЯ разкажи повече. Thinking

а,да и снимка ако може Flutter
Виж целия пост
# 3
О , жалко ,че сте толкова далече ...
Виж целия пост
# 4
Хей, напиши малко повече за зайчето, ние живеем по-наблизо. Абе не съм питала нашия татко, какво мисли за домашните любимци, ама хайде. Сложи и една снимчица, да му се порадваме.
Виж целия пост
# 5
Декоративните зайци се гледат като моркси свинчета и хамстери. Имате клетка с талаш. Талаша е добре да се сменя през ден-два-три (максимум три) защото започва да мирише. Талаша се продава пресован на пакети по 90ст, един пакет на мен ми стига за три смени. Трабвя да има поилка, аз препоръчам на всичките си познати не стъклена, че я гризат и лапат парченца стъкло, а пластмасова с метален накрайник със сачма. Водата е добре да се сменя всеки ден. Продават храна за гризачи (всяка дето пише за хамстери и морски свинчета върши работа за заек). Не е добре да се храни само с тази храна. Дават му се ябълки, моркови, обелки от краставица, зеле, динена кора - каквото има. През лятото е добре да му се дават клонки от къпини, плодни дръвчета (не от декоративни, че не се знае кое е отровно и да не са пръскани), малко трева (глухарчетата са супер). Ако има маааалко сено за зимата е супер, на мен около една чанта от село ми стига за цяла зима. Ако няма сено е добре да му се дава много твърд (но не мухлясъл) хляб - приготвям го като оставя някоя стара филийка в топлата фурна след като изпека нещо. Това е за да си изтърква зъбите. Ако му дадете мъничко парченце месо от време на време е добре - това замества насекомите, които на свобода би изяждало с храната, да речем парченце колкото половин пръст на две-три седмици. Зайците са социални животни - вечер му обръщайте внимание и гушкайте, но внимавайте като го оставяте пуснато - тоз дребосък е лесно да бъде настъпен. В началото по-кротко, без резки движения около клетката, без силни шумове, като свикне е лесно, моето го кефеше телвизора на силно и ходеше да го души.
Виж целия пост
# 6
Забравих - клетката има нещо като метална ясла, където се слага по-обемистата храна, а насипната аз лично сипвам в пепелник от тези стъклените кръгли, защото са с тежко дъно и не се обръщат лесно. И заека няма нужда от играчки в клетката. Не му давайте сладко!
Виж целия пост
# 7
Не сме с голям опит в отглеждането на зайчета.Храним го със специална храна за зайчета(суха е,нещо като за котета,но има и царевица,слънчоглед,сушени плодове и др.)даваме му моркови,краставица,магданоз(любим му е).Той си има специална клетка с талаж отдолу.Пускаме го да играе и извън клетката,като го следим да не изгризе някой кабел.Много е миличък,но ме е стах децата да не го наранят(ласките им са грубички).Имаме снимки и утре ще помоля някой да ми помогне да ги покажа.Аз не разбрах че съм публикувала обявата и я пуснах пак във форума-Извинявам се.
Виж целия пост
# 8
Това е нашия Зайо.Ако го виждате съм се справила успешно.                                  http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=15899&AlbumId=45708             
Виж целия пост
# 9
Хей, напиши малко повече за зайчето, ние живеем по-наблизо. Абе не съм питала нашия татко, какво мисли за домашните любимци, ама хайде. Сложи и една снимчица, да му се порадваме.
Аз пък какво съм гледала, досега си мислех, че си от Пловдив smile3555. А как ми се иска да си вземем домашно животинче, много ви е красиво зайчето. Е нищо, надявам се да попадне при мили и грижовни хора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия