Готови пюрета или домашно приготвени

  • 1 330
  • 25
 
 Здравейте мами, смели кърмачки  Hug Grinning
И аз мисля да съм от отбора на смелите кърмачки- в смисъл да кърмя до последно възможно и да захраня възможно най късно но се чудя какво мислите по въпроса и какво показва опита ви
Ако се приготвят в къщи пюретата не е ли опасно да не са нитратни продуктите или пак да се обарка нещо рецептата , в такъв случай не е ли по добре да се ползват готови пюрета които са минали през тестове. Въобще кои са плюсовете и минусите на двата вида - домашно и купешко
Виж целия пост
# 1
Ако имаш от къде да си взимаш плодовете и зеленчуците и да знаеш произхода им е най-добре сама да си ги пригитвяш.Опасност да объркаш рецепта няма просто вариш и пасираш.Много по удобно е с готовите пюрета ама много взеха да се дънят последно време ooooh!
Виж целия пост
# 2
Ще ти копирам плюсовете на домашно приготвената храна, така, както са написани в един от любимите ми сайтове за детско хранене:
Цитат
Why Make Homemade Baby Food for Your Baby?
●  You have total control over what is put into your baby’s food and you know it's free of additives that a tiny tummy simply does not need!

● You take the extra steps to ensure only high quality foods are selected.   Do the commercial baby food companies put this much love and care into their jars?

●  All the tools you need are probably already in your kitchen.

● Baby is exposed to a greater variety of tastes and textures making the transition to table foods less stressful.

●  You feed your baby according to his/her needs and cues. As you are controlling the texture and ingredients, you know what foods are best suited for YOUR baby.

● Healthy eating habits develop earlier as your involvement is dedicated to making only high quality, healthy baby foods and snacks.  Your baby will benefit from these healthy eating habits long after that college diploma is in hand!

●  Extra benefit - You save money; not only in the cost of the actual food, but in the nutrient ratio as well.  You get more nutrients for you dollar and your baby gets more nutrients for his growing body!
За някои майки приготвянето на храна за бебето у, дома има следните неудобства:
- иска се време за приготвянето й
- няма гаранция за качеството на предлаганите на пазара плодове, зеленчуци и месо. това се избягва, ако имаш роднини на село, магазин за органична храна или просто не ти пука.

И в тази връзка готовите храни пък се предпочитат, защото:
- спестяват време  и труд на майката, както и мислене какво и кога да се даде.
- предполага се, че са приготвени от контролирана продукция
- удобни са при пътуване.

Аз съм от "домашно приготвящите" и съм намерила начин да избегна недостатъците на този вариант.
Виж целия пост
# 3
Домашно приготвени. Докъм годинката готвех със сигурни продукти от село, или от магазинчето на пазар Ситняково /уж са проверени за нитрати/.

След годинката вече давам и от пазара плодове и зеленчуци.

Плюсове:
- домашната храна ми позволяваше да въвеждам бавно и постепенно по 1 храна /повечето купешки пюрета са комбинации от няколко неща/;
- няма добавени захар и сол, сухо мляко и т.н./някои производители също не добавят/;
- можех да правя каквито пожелая комбинации;
- сигурна съм в начина на приготвяне и съставките;
- евтино е /в друга тема писах, че ми излиза около 10-15 лева месечно, май по-скоро около 10 и по-малко/.

Хм, май повторих горните доводи.
Виж целия пост
# 4
Аз лично приготвям сама зеленчуковите пюрета.Плодовите ги смесвам-примерно купувам пюре от сливи и го смесвам с ябълка или банан.В момента няма голямо разнообразие от плодове на пазара.А зеленчуците съм ги сварила,пасиралаи съм ги замразила на кубчета.Така всеки ден мога да давам различни комбинации.Замразила съм и ориз.Единствено картоф не може да се замразява,та го приготвям допълнително.
Виж целия пост
# 5
приготвям зелен4укови, но плодови купувам и въобще не вярвам 4е продукцията е еко прозводство и контролирана за нитрати на готовите пюрета. Ако подушиш само готово зелен4уково ще ти настръхне косата да не говорим да го опиташ.
Приготвям всеки ден пюрето и ми отнема не пове4е от 30 мин.
Виж целия пост
# 6
Извинявайте, че се намесвам с въпрос, но аз също възнамерявам след 2-3 месеца сама да приготвям пюретата, та искам да питам за приготвянето на плодовите - трябва ли плодът да се свари леко или приготвяте сурови за примерно 6-месечни бебета? По-нататък ясно, че сурови, но в началото?
Виж целия пост
# 7
В самото начало на захранавнето (при нас беше от6 м.) ги сварявах леко. По-скоро ги задушавах в МВ за минута и после ги пасирах.
Виж целия пост
# 8
За сега купувам готови пюрета. Те са богати на витамини, минерали и полезни вещества и съдържат минимум мазнини и въглехидрати.
Виж целия пост
# 9
За сега купувам готови пюрета. Те са богати на витамини, минерали и полезни вещества и съдържат минимум мазнини и въглехидрати.
Всъщност мазнините и въглехидратите са полезни за бебетата. Когато детето се захрани, след млякото, въглехидратите трябва да са в най-висок процентен дял, а ако след годинката приема мляко, то трябва да е пълномаслено до 2-годишната възраст /кърмата и Ам са пълномаслени/; също така приемът на масло и растителни мазнини  е полезен за подрастващото дете. 
Виж целия пост
# 10
Като знам какъв е вкуса на плода и зеленчука в Германия..по-добре в началото опитай с готови пюрета, там поне се контролира и тества, или вземай продукти от Био-магазините.
Виж целия пост
# 11
приготвям зелен4укови, но плодови купувам и въобще не вярвам 4е продукцията е еко прозводство и контролирана за нитрати на готовите пюрета. Ако подушиш само готово зелен4уково ще ти настръхне косата да не говорим да го опиташ.
Приготвям всеки ден пюрето и ми отнема не пове4е от 30 мин.

Напълно съм съгласна. И само да добавя, че тези 30 минути са с рязане, варене и пасиране.
Виж целия пост
# 12
 newsm10ДОМАШНО ПРИГОТВЕНИ newsm10
Виж целия пост
# 13
Домашно приготвени. Докъм годинката готвех със сигурни продукти от село, или от магазинчето на пазар Ситняково /уж са проверени за нитрати/.

малко OFF - къде е това магазинче??

и аз приготвям в къщи пюрета. от магазина досега съм вземала около десетина само. прави ми впечатление обаче, че доста от тях са на повече от година от датата на производство.. иначе имам каши на Слънчо за всеки случай и към тях прибавям само плод, ако не ще някое пюре.. или ако нямам готови.
Виж целия пост
# 14
определено предпочитам домашно приготвени, но понякога използвам и готови
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия