Прясно мляко откога?

  • 410
  • 7
Откога мога да давам прясно мляко?Имам предвид в крем4ета,кисели и т.н.Досега му купувах на мишока АМ,защото изобщо не мога да се цедя,но ве4е около месец е отворено и пак трябва да купувам ново,а пък много му се дразня на това АМ Crossing Arms,защото все не можем да го оползотворим напълно.Та мисълта ми е, мога ли ве4е да му правя десертите с прясно мляко?От скоро му давам по малко кисело,така 4е нямаме проблеми.
Пуснах търсачката ,но ми излезе само една тема  с питане от майка с алергично детенце,но нямаше отговори.
Мерси предварително Hug
Виж целия пост
# 1
Препоръката е да се въведе прясно мляко след годинка. Може да опиташ с малко количество, например киселче с 50/50 вода и мляко. Ако нямате реакции - увеличавай количеството на млякото.
Кутията с АМ може да си направиш на течен шоколод, вместо да го изхвърляш.
Виж целия пост
# 2
Започнах да давам прясно мялко след годинка - първо започнах да слагам в кремчетата, кус-кус-а, мляко с бисквитки и след около месец започнах да му давам с шишето Peace
Виж целия пост
# 3
И аз започнах да давам прясно мляко след годината, че и отгоре, т.к. ме е страх от алергии (аз имам достатъчно, няма нужда да има и тя, живот и здраве).
А Вивчо е права за течния шоколад. Става прелест просто Simple Smile
Виж целия пост
# 4
и аз започнах след годинката, приготвям  му го с корнфлейкс
Виж целия пост
# 5
Давам прясно мляко след годинката.По препоръка на педиатърката ,започнах в съотношение 50/50 вода и мляко и го кипвам/сварявям/.Така приготвях и кремчета и кисели.Постепенно,след като се убедих ,че няма алергия не го разреждах.Тук при нас има специално прясно мляко за деца на Нестле и  на още една фирма.Те са обогатени с минерали и витамини и дори не се варят предварително.Вече давам от тях.
Виж целия пост
# 6
Аз не съм дала още прясно мляко. Не ме е страх от алергии или подобни, защото все още го кърмя, а и не е фамилно обременен. Педиатърът ни (който е за изключителното кърмене, късното захранване, против детските ясли и пр.) ме посъветва да изчакам още - поне до година и половина. И аз не съм се разбързала. Ако реша, че е толкова важно да яде кремчета или просто да пие мляко, ще купя една кутия Нестле Джуниър и толкоз.
Виж целия пост
# 7
Аз още не съм давала на Дана прясно мляко, смятам след 2г, да се учим да го пие, защото не й давам никакви кремове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия