Детски слънчеви очила

  • 6 656
  • 43
Има ли нужда? През нашето детство не сме носили такива очила, може би просто е нямало или пък слънцето не е било толкова вредно като сегашното...  newsm78
Харесах едни детски очила - на "Чико", но не знам дали имат нужната защита или са само за "фаца". А и дали дребъсочка ще ги носи?!  newsm78
Споделете - носят ли вашите деца слънчеви очила, от какво възраст, каква марка са?
Виж целия пост
# 1
Да, аз съм за слънчевите очила. Баткото носи такива от 2-годишен - Полароид, бях ги купила от едно пътуване. Не съм избирала марката, просто ги харесах. След време му купих пак на същата марка, от тук и съм доволна. Това лято, живот и здраве, мисля да обзаведа и малчо, но каква марка....и аз не знам! Дали е толкова вредно слънцето, незнам, но детето се чувства по-комфортно - не присвива очички. Ще чакам отзиви за други марки!
Виж целия пост
# 2
Досега не е носила.Имам голямо желание да и купя това лято,защото е със сини очи като мен и знам за какво става въпрос-постоянно дразнене,сълзене (като съм без очила).А тези на Чико имат защита (така са ми казвали,никога не съм проверявала),но не ми харесват,искам нещо по-спортно и в един цвят.
Виж целия пост
# 3
Дени има Полароид и си ги носи, защото е зеленоока и направо плаче от силно слънце, но това лято ще трябва да купим нови. Васи категорично отказа миналото лято да носи очила. Ще видим сега как ще е.
Виж целия пост
# 4
Аз съм ЗА слънчевите очила, стига детето да се чуства добре и да ги носи. Марката за мен не е от значение ако има необходимата и нужна защита.
Големият ми син така и не свикна със слънчеви очила, въпреки , че носи такива с диоптър. Явно не му е комфортно и най-вероятно не вижда добре с тях.
Виж целия пост
# 5
На големия съм купувала от около 2-годишен  Wink той много обичаше да ги носи и им се кефеше  hahaha
На Калоян може би също ще взема, стига да иска да си ги държи на главата  newsm78 че той е малко по-чепат от брат си  Joy
Виж целия пост
# 6
Не носи, не мисля и да купувам. Смятам, че няма да се задържат на лицето й повече от 5 минути.
 Tired

Ако са с нужната защита - съм ЗА, стига детето да ги понася.

Лятото я пазя от слънцето по принцип - стои на сянка, а ако е на слънце - задължително с шапка с козирка. Е, не през цялото време я "опазвам", но щом й пречи слънцето, сама се обръща на другата страна.
Виж целия пост
# 7
Нашата кака принципно носи очила та със слънчевите няма да имаме проблеми,малката мисля,че няма да ги търпи.Иначе миналото лято гледах много хубави на Дисни.
Виж целия пост
# 8
мила има същите очила на chiccо. според мен фирма с такова име не би се изложила да направи очила-менте.
Виж целия пост
# 9
Аз купих обикновени очила и ги занесох в една оптика да им сложат хубави плаки. Носи ги, но постоянно ги губим, а беше на 3 1/2 като ги купих. За по-малко дете може би шапка с козирка е по-добрия вариант.
Виж целия пост
# 10
Дияна носи. Тати каза, че тези на Чико имали защита.
От понеделник Дияна тругва на ски у-ще и пак ще се приказват приказки да не си сваля очилата. На миналото ски у-ще й се бяха позарчевили очите.
Виж целия пост
# 11
Чоколина , ако не намериш нещо подходящо , би могла да и направиш в някоя оптика по поръчка .

Един съвет - Не купувайте детски очила с розови стъкла(плаки) , колкото и сладки да изглеждат , те са най-натоварващи за окото . Изобщо избягвайте нестандартните оцветявания на плаките (жълто , оранжево ...) . Най-добре сиво-зелено , сиво-синьо . Кафявото също е добре да се избягва , защото прави цветовете по-контрастни и усещането е , че все едно ти е по-слънчево , вместо по-затъмнено.
Виж целия пост
# 12
Още миналата година /когато беше на около годинка/ купих на Дариа слънчеви очила на Чико. Тогава отказа да ги носи, но от тази зима го прави и то с явно удоволствие.

Аз съм "за" слъчевите очила, никъде не излизам без моите, защото слънцето много ми дразни /не знам дали е защото и аз съм зеленоока Thinking/.
Виж целия пост
# 13
не бих купила очила на Чико Naughty, освен ако не знам на коя фира са стъклата.
Полароид са много добър вариант.
Виж целия пост
# 14
Мойта мушморочка има 6 бр. на Полароид , ама много грозни тия модели , уж за деца пък то на нищо не приличат  ooooh!
Ама ще ги носи , какво да прави  Laughing

Какво значение има на коя фирма са стъклата на Чико , важното е да имат защита .
Даже и в Китай да ги правят или в Южна Корея не е от голямо значение , те вече са толкова напред с материала , такива заводи за стъкла имат вече , че и европейците натам си изнесоха производство (+ Турция)  Wink
Някоя майка , която е купила очила на Чико защо не вземе да отиде в някоя оптика , в която имат апарат за проверка на УВ и да каже какво е положението ( моя апарат го изпратиха към Кауфланд в Пловдив и към момента не мога да помогна с тест)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия