Всички ще искат да я прегръщет и целуват

  • 1 205
  • 20
Живеем в чужбина. Това лято ще се приберем за 2 седмици. Притеснявам се, че всички ще искат да прегръщат и целуват Криси. Тя ще бъде вече на 6 месеца, но все пак... Embarassed
Аз хем искам да я покажа на всички, защото е моята гордост, хем не искам да мине през ръцете на всички роднини, приятели и познати.
Досега се справяме блестящо само мъжа ми и аз  Grinning
Виж целия пост
# 1
Здрасти от мен и Алекс. Тои е на 8 месеца и малко и след седмица ще си ходим в БГ. Положението с роднините е същото ама се надявам понеже всички знаят аз като малка как не давах на никои да ме целува, да не посягат и на Алекс. Ако са позабравили ще им го напомня без изобщо да се смущавам кои обиден и кои не. Все пак аз си решавам за детето си.
Успех!
Виж целия пост
# 2
Като не искаш да ти прегръщаш детето си кажи. Вярвам, че роднините и приятелите ти ще ти уважат желанието
Виж целия пост
# 3
Нали знаете в БГ как хората лесно се обиждат като им кажеш нещо дето не им харесва.
А на мен хич не ми се иска да си развалям отношенията. Може би дипломатичността ще помогне, ама аз май нямам такава.  doh
Виж целия пост
# 4
По принцип от 1_2 целувки и малко гуШкане ниЩо няма да й стане (поне на моята ниЩо й нямаШе Wink) ако пък някоя леля прекали с мляскането винаги можеШ да го прекъснеШ с някоя уж_Шега Simple Smile. Плюс това детенцето Ще е достатъчно голямо, zа да покаже гръмогласно дали цялата таzи работа му е приятна или не. ВсъЩност не се притеснявай zа такива дреболии отдалече, роднините не са чак толкова "иzтървани" като видят малко бебе Laughing, но пък и не може беz хич да му се порадват.
Виж целия пост
# 5
Не го мисли толкова. Наистина, не знаеш как ще е. Аз съм ходила с дете на 1 г. в България, и оттук ми казваха каква еуфория били роднините, и изобщо бебето в България, и силата на кръвта, и бла-бла. Е, чак толкова не беше. Той рева в продължение на 2 дена от физиономията на свекърва ми например, не щеше дори да яде тя като е в стаята, така че тя сама разбра, че трябва да е на разстояние и да не го пипа. Ако пък има някой чак толкова необуздан, се опитай да си кажеш мнението. Това е началото на многото случаи (не само с роднини), когато трябва да си отваряме устата и да бъдем адвокати на децата си, и колкото и да сме възпитавани да бъдем тихи, скромни и послушни, трябва да научим тоя занаят.  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Аз не бих се притеснявала Naughty
Е, зависи пак от хората, но ако се поставя на тяхно място и аз бих искала да целуна и прегърна едно сладко бебоче - единствено не съм давала, ако хората са болни ooooh! иначе нямам нищо против да го мачкат Peace

Не се притеснявай излишно  Wink
Виж целия пост
# 7
ИскаШ ли една Щура идея???
 УШии няколко лигав4ета с надпис"Моля, не ме целувайте" Mr. Green
Аз бях купила пижама с тоя призив....
Виж целия пост
# 8
Кажи им че ти е алергично детето и от много пипане се изрива Wink smile3521
Виж целия пост
# 9
Да ти кажа на мен в БГ не ми е правило впечатление да я целуват толкова много. Първия път като отидохме беше на 2 месеца, прекалено дребно и беззащитно, а втория на 9, не даваше никой да я пипа  Mr. Green По-скоро проблем с прегръщането и целуването имам тук. Някак в БГ повече спазват дистанция с бебетата  Thinking Така че не го мисли толкова, може и при теб да се получи както при нас Wink
Виж целия пост
# 10
Напълно съм съгласна с мнението на Мери по-горе. Моята бебка беше на 2,5 месеца, когато за първи път я заведохме в БГ и всички се съобразяваха с факта, че за едно толкова малко бебенце многото непознати хора накуп + непозната обстановка са си голям стрес. А пък и тя ясно и категорично си показваше с мощен рев, че прекаленото мачкотене не й харесва. Но виж, тук не мога да повярвам как напълно непознати хора по магазините й целуват ръчичките, които тя след секунди си слага в устата  Confused.  Налагало ми се е даже забележки да правя, колкото и да е неприятно. Тъй че не се притеснявай предварително. Пожелавам ви много много весело изкарване в БГ  Party.
Виж целия пост
# 11
 Rolling Eyesостави  хората да й се порадват...  все пак сте само на гости....а и българите(незнам от кой край сте)  не са  такива грозни мляскащи целувачи ,олигавящи горкото страдащо , дете .... Simple Smile Възможно е и детето да  им се радва....знай децата гледат твоята реакция ...обърни го  на смях , весело я карайте....за малко сте там... Hug
Виж целия пост
# 12
алекс го гушкаха много, когато се прибрахме преz октомври миналата година в Бг...имало е и zелувки, но не прекалено...но тука такъв шамар отвъртях на една поzната, с която ходихме на училище zаедно, че zвеzди видя посред бял ден....след като точно 6 пъти каzах да не целува Алекс и тя продължи така се процедира Crossing Arms....но това е крайна мярка....не се притеснявай иzлишно от сега.... Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
алекс го гушкаха много, когато се прибрахме преz октомври миналата година в Бг...имало е и zелувки, но не прекалено...но тука такъв шамар отвъртях на една поzната, с която ходихме на училище zаедно, че zвеzди видя посред бял ден....след като точно 6 пъти каzах да не целува Алекс и тя продължи така се процедира Crossing Arms....но това е крайна мярка....не се притеснявай иzлишно от сега.... Hug Heart Eyes
Леле, не е ли малко крайно?!

По темата: Не мисля, че трябва да се кахъриш за това. Все пак в БГ ще искат да я гушкат бабите и дядовците й, какво лошо има? Не могат ли да се порадват на внучето си? Ако на нея не й е приятно, предполагам ще се разплаче и те щат не щат ще я оставят. Ти все едно за чужди хора говориш, някакви от улицата...не мога да разбера майки като теб!
Виж целия пост
# 14
Наистина не става дума за чужди хора. За тях, близките роднини нямам нищо против. Тук обаче още от родилния дом ме научиха - покрай детето, само с измити ръце. Откъде можеш да знаеш някой познат, когото срещаш на улицата или в някое кафе, дали си е измил ръцете след като е бил в тоалетната. Stop
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия