как мислите, какъв сок да давам?

  • 498
  • 8
мами как мислите мога ли да дам на бебка купено сокче от ябълка от тези специалните за тази възраст мойта сокоизтисквачка ми го прави много едро в смисъл има и парченца плод а пробвах да цедя с тензух но ми мерише сокчето на прах за пране а преди това го изварих 10 мин някоя мама давала ли е такова сокче  newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз и до сега цедя сока от ябълка през марля. Не я пера и съответно не мирише  Wink Ползвам я еднократно. За купените сокчета точно от ябълка и до сега не мога да се начудя на хората, които ги ползват. Разбирам да се купи сок от плодове, които не са в наличност, но точно от ябълка  newsm78 Просто става за по-малко от 5 минути и си е напълно натурално, което е най-добрия вариант. Това си е лично мнение, де, не задължавам никого с него...
Виж целия пост
# 2
Ако смяташ, че е добре да даваш сок сега - да, можеш да дадеш готов, като избягваш такива с горски плодове, грозде, ягода и прочие (те са за по-големи бебета и деца).

А по принцип препоръките на педиатрите по света, както и според приетия от Министерство на Здравеопазване "Национален план за храни и хранене" не се препоръчва даването на каквото и да е друго преди 6 навършени месеца, т.е. сокът е излишен...но решението си е твое.
Виж целия пост
# 3
Аз давам от ябълка и морков домашен. Не съм пробвала готовите, но споделям мнението на Тонина. Пробвах и от круша-също го хареса малката
Виж целия пост
# 4
Цитат
как мислите, какъв сок да давам?
Никакъв.
Виж целия пост
# 5
Мисля, че това ще отговори доста убедително на въпросът ти.  Grinning
Виж целия пост
# 6
Ужасно рано ви е за сок Confused
Виж целия пост
# 7
Ужасно рано ви е за сок Confused

И аз така мисля!
В крайна сметка ти решаваш, но добре помисли и прочети статиите в библиотеката за соковете.
Както и тази: http://karmene.greatnow.com/sokove.html
Виж целия пост
# 8
почнах да давам по 3-4 чаени лъжички сок от ябълка в резултат на което почна да повръща много често и на фонтани .реших да ги спра направо до 4 месец нищо няма да дам освен кърма/баткото хич не искаше сок и до сега е така.направи си сама извода а и съм съгласна че на запад ги захранват чак след 6 месец.до тогава са на сухо  мляко или кърма никакво килело или домашно подквасено .  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия