За Марвелона и о6те не6то

  • 4 263
  • 11
Моми4ета,

Ако някоя от вас е пила Марвелон моля да сподели на кои ден от спирането на хап4етата и е до6ло М-то. Аз в момента пия по преценка на моя лекар, а са6то и за6тото живея в 4ужбина и трябва да напасна датата на М с полета.Тъпо. О6те по-ве4е 4е тоя месец имах 8дни закаснение и си мислех 4е може би сам бременна,но уви след 6 негативни теста,смени на настроението,сълзи и тревоги докторат каза 4е е било хормонален дисбаланс. Цафнах на 9ия ден като маиска роза и ве4е сам толкова депресирана 4е дори не сам сигурна дали искам да правя ново инвитро.Просто не вярвам 4е 6те успеем,това 6те е трето подред,а годините са много. Докторът каза подготви се 4е по-скоро няма да успеем отколкото обратно.
Мислия си си 4е не мога да премина отново през салзите,мъките,разо4арованието, поражението и пустотата.Пла4а и не мога да спра...
Виж целия пост
# 1
е, хубаво е, че не си забременяла на фона на таблетите, нали Hug. Усмихни се и споко.
На мен ми идваше на 4тия ден след спирането, но то е индивидуално. Първа опаковка ли ти е?
Виж целия пост
# 2
Polarfox,

Аз таблетките ги по4нах след закаснението,на парвия ден от М. До сега сам взела 3, първа опаковка ми е и последна тъи като през април пак се готвя за инвитро.

А ина4е понеже доста се потрудихме покраи овуто и понеже вси4ки изследваниа са наред си мислех за кои ли път 4е сме направили не6то по естествен път.

Не знам дали тоя Марвелон не допринасия за салзливите ми настроения.Ти как се 4увсва6е когато си го вземала?
Виж целия пост
# 3
ааа, това е друго нещо WinkМного объркано го беше написала- сякаш си пила марвелон и ти е дошло на 9тия ден и ревеш.
Не ти е лошо настроението от него, просто си пренапрегната, не се тревожи излишно.
Не ми е ясно защо заради един полет си се навила да пишеш още хормони, но принципно знаеш, че след спиране на контрацептиви шансът за забременяване се увеличава.
А дано!
Успех  Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
трети ден newsm10
Виж целия пост
# 5
Аз го почнах на четвърти ден - изпих си 21 таблетки и точно на датата си ми дойде - в смисъл на 29 ден от цикъла започна новия. Очаквах да се повлияе от таблетките, но нямаше корекции.
Виж целия пост
# 6
Polarfox,

Хи4 не исках да ги пия тези противоза4ата4ни,аз сам за естествените не6та,но и трите пъти таи се слу4ва 4е трябва да ги пия за да няма изненади с Мто,защото разполагам с ограни4ено време(сега вземам и неплатена) и ако подрани или закаснее Мто пропускам инвитрото и язък за билетите и пътуването.

По нова година ми доиде 2 дни по-късно (вапреки противоза4ата4ните,бяха други) и се наложи трансфер на 31ви декември сутринта(познаи на кои му се работи на тази дата),което озна4ава6е допалнителни главоболия и плашане отгоре.Е, последното няма особено зна4ение,но напрежението ше се вместя ли в определеното време ме бе6е побаркало.

Както и да е, забравих да те питам колко дълъг ти е цикъла и промени ли се като взема6е Марвелон.На първи ден от цикала ли го по4на Марвелона или?
Ти какъв проблем има6?Ако не те притеснявам де...
Виж целия пост
# 7
марвелонът го пиех като контрацептив. Аз ги започвам от 5тия ден, независимо, че в листовката пише от първия- по ред причини.
С противозачатъчни цикълът почти винаги е 28 дни Wink, не ти разбирам въпроса. Ако питаш за кървенето- необилно, на 3-4 ден след свършване на хапчетата, ако опаковката е от тези с 21табл., и продължаваше докъм 5 дни.
Сега разбрах защо си почнала контрацептиви, че доста объркано до обясни.
Айде тоя път да е успешен Peace
Виж целия пост
# 8
Polarfox,

Цикалат ти винаги ли е бил 28 дни?Зна4и вапросат е като по4не6 на 5ти ден дължината на цикала променя ли се или е са6тата както и без Марвелон?Идеята ми е като сам по4нала на 1ви ден дали 6те запазая далжината на моя цикал от 28 дни както обикновено или 6те се скаси до 24-25 дни.И о6те се питам дали ако го пия 19 дни 6те успея да скъся цикала с 2 дни.Еи такива глупости,4е да не изтарва следва6тия опит.
Виж целия пост
# 9
при прием на контрацептиви, дължината на цикъла е винаги еднаква, затова се използват за преместване на дати. Принципно можеш да го скъсиш с 2 дни, като пиеш 2 хапчета по-малко, ако опаковката е 21табл, з-то има и с 28!
Тези неща обаче е редно да обсъдиш с лекаря, кото ще прави стимулацията и ин витрото.
Може да не позволи по някаква причина.
Виж целия пост
# 10
Polarfox,

Благодаря за обяснението.Аз през живота си не сам вземала противоза4ата4ни,освен сега с инвитрата и не сам много наясно.

Зна4и да обоб6тя ,ако си изпия 21 таблетки(такива са ми дадени) има вероятност М да доиде 4ак на 28ми ден както обикновено,но може и да подрани с ден два.

Питах доктора,тои каза 4е мога да ги пия 19 дни,само не знам доколко това е добре,но пак нямам много избор, нали?

Както и да е 6те видя какво 6те ре6а като наближи.

О6те веднаж благодаря.Успех и на тебе с каквото си се захванала.
Виж целия пост
# 11
благодаря за пожеланието!
По скоро ако изпиеш 21 табл, ше ти дойде на 25тия ден, а на 28 трябва принципно да започнеш следващия блистер, което ти няма да направиш.
И аз си мислех, че може да вземеш 19табл без никакви опасения, щом и гинекологът ти потвърди- давай.
Успех и да се похвалиш!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия