Как да накарам бебка да яде зеленчуково пюре

  • 4 752
  • 18
Моята хубавица е на 7 месеца.Притеснявам се ,че е доста злояда.Особенно мрази зеленчуковите пюрета било то с месо и без.Като почна да я храня с тях,то голямо плюене,голямо цапане.По три лигава хвърлям за пране.Буквално я тъпча с пюрето и същевременно се правя на маймуна докото го изяде.А това ни коства цял час.Моля ви дайте някъква идея как да я накарам да ги яде. Praynig
Виж целия пост
# 1
Като майка на едно вече пораснало супер злоядо дете, първият и най- съществен съвет, който мога да ти дам е недей да тъпчеш детето и не се прави на маймуна Grinning Децата не са еднакви и ако някои са готови да опитват храна различна от мляко още на 4 м, други не са и до 1 годинка (примерно голямата ми дъщеря). Опитвай да му предлагаш различни неща и различни консистенции без да насилваш детето. Ако не иска, не иска и толкова. Плодови пюрета ядете ли? Ако ги ядете може да правиш плодово-зеленчукови пюренца, като почнеш от съвсем малко зеленчук и постепенно го увеличаваш.
Виж целия пост
# 2
А защо не опиташ да со смесиш с АМ? Може да й хареса така, опитай
Виж целия пост
# 3
Първо и най - важно не го насилвай. Пробвай с няколко лъжици плодово пюре и 1 лъжица зеленчуково пюре. Ако така го яде започни да слагаш все повече иповече зеленчуково пюре. Аз така направих.
Виж целия пост
# 4
наде, ти пробвала ли си пюретата, които предлагаш на детето си? защото понякога са много безвкусни и тогава е нормално да не ги искат.. мойта също се цупи ако не и хареса на вкус.. даже на моменти комбинирам пюре с каша, иначе не го яде...
а за зеленчуковите - стават по-вкусни като добавя сладък картоф, без него някои изобщо не ги яде..
Виж целия пост
# 5
.....или плодово зеленчукови (АМ АМ)  newsm78
Виж целия пост
# 6
Понеже Руми много обича сирене,слагах на всяко пюре по малко изкиснато сирене и така ги ядеше,иначе-не.
Виж целия пост
# 7
Ния не харесваще плодовите пюрета. Плюеше ги и правеше физиономии на смъртно ранена  Sick Видях, че няма да стане така и направо преминах към зеленчукови. Сега, месец по-късно си хапва плодови с удоволствие, сякаш са й били любими.
Виж целия пост
# 8
Мацката ми и до ден днешен не иска зеленчуково пюре, което поне малко не сладни. Понеже не мога да купувам непрекъснато на Хип, Нестле и Гербер, купувам на Ганчев зеленчуково от картоф и морков и смесвам с плодови, каквито тя обича. Хапва ги и пита за още. Просто дечицата искат да им е вкусно. Наистина има някои, които въобще нямат никакъв вкус, не стават за ядене. Опитай така. АМ не съм слагала, само понякога. Но в повечето случаи смесвам два вида пюре. Има много добър ефект. Иначе и аз бях се хванала за главата, че не ги иска.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви мами  bouquet найстина ще пробвам да смеся зеленчуково с плодово и сиренце ще дам само и само да яде.А как няма да я тъпча та тя през 6тия месец е наддала само 300 гр.Педито каза,че е много малко.
Виж целия пост
# 10
А как няма да я тъпча та тя през 6тия месец е наддала само 300 гр.Педито каза,че е много малко.
чакай малко.... и мойта наддаде толкова през 6ти месец.. и педито каза, че е нормално и че вече по толкова ще наддава....
Виж целия пост
# 11
наде, ти пробвала ли си пюретата, които предлагаш на детето си?
ааа, не си права Naughty
АМ на вкус пробвала ли си? Бих се учудила, ако ти харесва. Това са бебешки храни- пригодени за тази възраст.
Виж целия пост
# 12
Първо и най - важно не го насилвай. Пробвай с няколко лъжици плодово пюре и 1 лъжица зеленчуково пюре. Ако така го яде започни да слагаш все повече иповече зеленчуково пюре. Аз така направих.
И аз така мисля Peace
Виж целия пост
# 13
Имахме същия порблем, пък сега като види лъжичката и сама отваря уста! Но първо слагах плодово пюре в зеленчуковото и постепенно го намалявах докато стигнах до чисто зеленчуково.
Виж целия пост
# 14
А какво пюре даваш - домашно или купено...аз в началото пробвах с ХИП - ми не ще и тва си е ...смених с Ганчев и само гледай как лапа  newsm78 #Crazy
Малко му го разреждам с АМ. много е гъсто иначе и не ще...
Успех ! Постепенно ще хапне...няма начин !!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия