раждането в правителствена болница

  • 1 288
  • 28
моля споделете, чух добри отзиви за раждане на моя позната преди година. някой скоро да е минавал оттам? Simple Smile в смисъл да има пресни впечатления от болницата? знам, че може да се роди там с направление, но искали някои изследвания да са направени там, така ли е?
Виж целия пост
# 1
... искали някои изследвания да са направени там, така ли е?

На мен ми признаха тези: СПИН, Васерман, Австралийски антиген и Кръвна група.
Останалите ме накараха да направя в тяхната лаборатория.
За проследяване на последните 45 дена от бременността и изследванията, платих 250-300 лв.
Виж целия пост
# 2
Раждах там през август, условията са отлични, много съм доволна (писах скоро и в друга тема).

По принцип, (поне миналата година) работят със здравната каса, раждането е безплатно. Никой не ти иска пари на ръка за нищо.
Искат обаче последните изследвания (45 дни преди термина) да са направени при тях, а лабораторията им не работи с касата. Общо всички изследвания (кръв, урина, секрети, тестове за упойки, ЕКГ) + ехограф + няколко записа на тонове миналата година излязоха към 350 лв. Държат много да им занесеш предишни изследвания (в случай, че не са правени при тях), особено СПИН, хепатит и васерман.
По принцип системата е такава: минаваш през приемната долу, казваш за какво си и оставяш лична карта с 50 лв. Дават ти карта и в нея всички доктори, през които минаваш ти вписват какво е правено, после я връщаш и съответно ти смятат сумата и ти връщат (или пък добавяш, зависи). Винаги издават касов бон.

За актуална информация е най-добре да се разходиш до там, тъкмо ще имаш възможност да видиш и условията.
А може преди това да звъннеш по тел. Има го на сайта им:
http://www.uni-hospital.government.bg

Ще се радвам да ти отговоря, ако имаш някакви конкретни питания.
Лека бременност и здраво бебче! Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Аз хич не съм от пресните, но съм "за" раждането там.
Мога и като бъдещ педиатър да препоръчам д-р Обрешкова от детското отделение.
Виж целия пост
# 4
Аз съм много доволна, макар че не съм от пресните.  Simple Smile
За изследванията, присъединявам се към момичетата, които ги изброиха по-горе.

Леко раждане!  Hug
Виж целия пост
# 5
аз съм много доволна от раждането и условията там.
за изследванията вече са ти казали.  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз за зиследванията нищо не съм писала, защото тогава нищо не плащах за тях. Предполагам защото се водех съпруга на служител на МС.
Виж целия пост
# 7
И аз съм от доволните от раждане в Правителствена Болница.
Но за там има едно нещо, което не го срещнах в другите коментари, а именно: не си избираш начина на раждане. Не можеш да си поискаш секцио, ако лекарят не е прецинил, че е необходимо. За разни видове упойки също нямам впечатления,но доктора каза - моя грижа е бебо и мама да имат максимално не-травмиращо раждане. Това, всъщност, мен напълно ме устройваше. Вниманието от страна на персонала е изключително. Впечатленията са ми прекрасни.
Виж целия пост
# 8
Дияна се роди 20 дена по-рано. Нощната смяна ме прие и д-ра рече "ами то бебето не е голямо, но за нея (т.е. мен) е голямо, ще я режем". Аз бях навита Simple Smile Но Дияна бързаше Simple Smile
Виж целия пост
# 9
благодаря на всички, които писаха!  bouquet
Виж целия пост
# 10
А в Правителствена можеш ли да си избираш лекар и как става това? Или като отидеш да раждаш, който се падне на смяна.
Виж целия пост
# 11
по - добре е първо да си избереш доктор. Ако нямаш позната, която да те насочи - тогава отиваш направо там. От моите впечатления там, няма никакво значение, кой ще ти се падне. Докторите държат да познават хода на бременността, за да знаят всички евентуални проблеми, да познават добре състоянието на майката... ей такива работи.
Като отидеш да раждаш, се обаждат на доктора, който те е следил до момента и той идва. Така, обикновено, се случват по двама доктори на едно раждане. Отделно сестрите, педиатърката, акушерките. На моето разждане бяха седем души.
Виж целия пост
# 12
А в Правителствена можеш ли да си избираш лекар и как става това? Или като отидеш да раждаш, който се падне на смяна.

Аз си избрах. Моя позната беше раждала при него и беше доволна, обадих му се и той каза, че ще ме следи последните 45 дена и ще присъства на раждането ми  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Аз отидох малко в началото на 9тия месец. На смяна в гинекологията беше Асенова. Всичко беше точно, насрочи ми дата за следващата консултация с думите "ако устискаш...", ама аз не устисках Simple Smile

И като отидох да раждам Асенова я нямаше, дойде на следващият ден. И срам не срам ша си кажа като родих не знам при кой родих Simple Smile Понеже Дияна беше 1вото бебе за годината цялото отделение беше в родилна зала. Шефа на отделението ми "скочи" на корема. Помня само акушерката и микропедиатъра.
Виж целия пост
# 14
и двете ми раждания са там- секцио се наложи-горещо ти препоръчвам д-р Асенова - най-добрия лекар е там, страхотен професионалист и много добър човек, всъшност като отидеш сама ще разбереш че почти всички родилки са при нея и има защо.успех!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия