ЗА СПЕЦИАЛИЗИРАНА ДЕТСКА ГРАДИНА "ЕЛИЦА" В ПЛОВДИВ

  • 7 330
  • 16
Мили Мами, обръщам се към Вас отново с зов за помощ !!! Rolling Eyes

Има ли майки тук във форума, чиито деца са били или в момента са в тази детска градина "ЕЛица" в Пловдив.  newsm78 Ако има такива, какви са вашите впечатления?
Доволни ли сте от заниманията с децата?
Какви занимания се провеждат и по колко пъти на ден или ежедневно как се занимават с децата там.
Виждате ли да има положителна разлига от преди и сега с развитието и състоянието на детето Ви????
Моля, помогнете, че вече се чувствам в задъдена улица?
Искам да я запиша там, но се питам дали е правилно? Дали ще помогнат на Гери там или всичко е бош лаф работа.
Едни я препоръчват, други не са доволни.
Питам  #Crazyтук в ефир на форума, за повече мнения.
Благодаря ви, предварително!!!  bouquet
Даниела, ПЛовдив.
Виж целия пост
# 1
За логопедичната полудневна градина ли става дума? Нямам подробно инфо за там,  детето на една позната ходи там, но майката разчита повече на заниманията на логопед, по 4часа на ден,момиче което я взима от градината и се занимава с нея. За голямо съжаление това малко хора могат да си го позволят.
Виж целия пост
# 2
ЗДрасти, Росонери съм,

Не знам че има и полудневна логопедична градина, за тази Елица знам, че децата там спят.
Именно, защото е трудно да си позволим начина, който ти описваш за тази жена, се принудих да подам молба за постъпване в тази специализирана градина. Целта е да има ежедневни грижи със логопед и психолог, а и евентуални други специалисти. Поне така ми обещават.
За това търся контакти по този въпрос.

Благодаря, ти за мнението и отговора.
Виж целия пост
# 3
При нас във Враца има същата детска градина.имам впредвид спезиализирана.Лично аз съм много доволна.И на детето му пролича.Не е така неуверено и притиснително.Някакси се освободи от подтисканите емоций във обикновенната ясла.Там се различаваше , само си седеше и гледаше.Докато тук всекидневно се занимава логопеда с него и се почувства видима разлика.Научи се сам да се храни , да пие сам от чаша и др. подобни дейности.Там имаше и дете с аутизъм и при разговор с логопедката ни ми даде инфо за това.Тя се занимаваше с него.Аз лично те съветвам да дадеш детето.И на мен ми се искаше да е в обикновенна градина,но...  няма начин.Успех!
Виж целия пост
# 4
Благодаря Марго  bouquet за споделеното мнение.
Най-вероятно ще я пуснем там нашата Гери, дано да е за добро.
Единствено ме притеснява как тя ще реагира на смяната от една градина на друга, нова обстановка и т.н.

Успех и на Вас Joy
Виж целия пост
# 5
 Аз нищто хубаво до сега не сьм 4ула за Елица. Нито пьк познавам доволни родители, но пьк лоши отзиви сьм 4увала, вклю4ително и за специалистите там,ако има вьзможност по добре вьв нормална градина пробваите, а отделно посещаваите специалисти,ние така правим.
Виж целия пост
# 6
Опитвала съм, изгубих месеци време да търся по часово редовни занимания с логопед и психолог , отделно от масовата градина, която посещава Гери, но уви, не успях. Или групите са запълнени, или графиците са неудобни и за да го водиш детето на тези занимания трябва да си безработен. А това не е добре в днешното тежко време. Получава се ситуация без изход. След консултации ми беше препоръчана тази градина, в която се ангажират с ежедневни занимания с детето. В масовата градина Гери се откроява като единичен случай и им тежи такова дете, винаги директорката ми прави намеци за "Елица".
Не исках да я пускам там и заради тежките случаи на децата там. Ходихме със съпруга ми, огледахме градината, логопедичния кабинет не успяхме да видим, защото логопедката имала само ключ, а тя била в  болнични. А кабинета бил оборудван от помощи, бил много хубав и т.н.
И АЗ СЕ ПИТАМ  КАКВО ДА ПРАВЯ????  ЗА ТОВА МОЛЯ ЗА ПОМОЩ ВЪВ ФОРУМА ЕДНИ ТИ КАЗВАТ ТАМ Е ДОБРЕ, ДРУГИ НЕ.... 
Виж целия пост
# 7
Моето дете посещава Елица от 3 седмици и засега съм доволна ,немога да пирцения дали има напредък в речта .Аз се запознах лично с логопедката Христева - млада и много приятна ,работи с материали от Италиа ,знам ,че има и психолог ,но той прецениава дали има нужда да се работи с детето.Иначе групите са две специално с говорни проблеми ,а децата с умствена изостаналост са отделно и само те преспиват в градината.Моята дъщеря е в групата на първия етаж коита са около 4 годишни и са около7 деца незнам точно колоко са.Логопедката работи само преди обед и не мога да се виждам с нея,но тя ми поиска тетрадка в коиато ако има нужда да вписва занимания за вкъщи.Знам че за останалите хора с нормални деца тази градина е за болни деца говориат с половин уста всеедно има чудовища там.Но аз съм доволна че е по спокоина атмосферата поради малкия брой на децата и госпожите са спокоини за разлика от изнервените госпожи во редовните градини.
Разкажи записахтели детето вече в градината? С какви впечетления си?
Виж целия пост
# 8
Здравейте, питах ви за спец. градина, сега моето дете - Гери от скоро е вече там, за в бъдеще ако има въпроси някоя майка и мога да помогна съм насреща.
  bouquet
Виж целия пост
# 9
Моля, Praynig ако Gani влиза във форума да ми се обади newsm78 на лични съобщения или тук във темата, защото ми се иска да се запознаем. Надявам се желанието ми да е взаимно. Ще се радвам  Joyтова да стане, защото все пак децата ни са в една детска градина, но ние сме в логопедичната група на 2-рия етаж и ще може да си помагаме взаимно.

Поздрави, Даниела  bouquet


Ще очаквам отговор, обаждане, вест Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Zdraveite az sam nova v tozi said za parvi pat 6te si pi6a s vas.Az sam ot plovdiv i detenceto mi ima diagnoz deprivacia s autisti4no povedenie.ot 6 meseca spriahme da hodim pri doktor piskova za6toto ne vijdah goliama polza ot tova isega sam v zadanena ulica.4uvala sam za tazi decka gradina Elica i mnogo si mislia da go zapi6a tam.Vijdam 4e v negovata gradina toi ne se 4ustva dobre.Decata samo go podbutvat au4itelkite ne mogat da mu obarnat dostata4no vnimanie.Mnogo e podtisnat kogato hodi tam .Dnes stava na 4 godinki a ne moje da se izraziava igovori kato drugite deca tova mnogo me pritesniava .Daite mi savet da se obarna li za pomo6t kam Elica ima li vse pak niakakvi drugi decki centrove v Plovdiv v koito da se zanimavat s takiva deca Cry

Виж целия пост
# 11
Здравейте, напълно Ви разбирам, защото проблемите ни са много общи. Дъщеря ми Гергана и тя до скоро посещаваше масова градина и детето ни се различаваше много от другите. Също не може да говори добре, играе си самостоятелно, мислих си че като е сред нормални деца това ще й помогне да дърпа напред. Имахме ресурсен учител, от който не мога да каже, че имаше напредък.
Из Пловдив е трудно с центровете. Навсякъде са почасово и то за около 45 мин., недостатъчни, обикаляхме много, но в крайна сметка се оказа, че за редовни занимания и сред такива деца, които учителите разбират и работят с тях е в Специална градина "Елица". Нашата логопедка работи там и води логопедична група и записахме там Гери. Бързо свикна, още на първия ден остана там да спи, нямаше ексцесии.
Сега е добре.
Препоръчвам Ви я, защото ние загубихме доста време в търсене на специалисти, които да се занимават с нея редовно през седмицата, извън масовата детска градина, но както писах по горе ни бе невъзможно. И двамата родители работим, не е възможно да отсъстваме често от работа през деня и за това това стигнаме до решение да постъпи Гери в "Елица", а + това и логопедката й е там и има познато лице, така да се каже, което да й помогне да свикне в новата ситуация.
Ако желаете за център - това е "ЗВънче" към "Каритас" - Пловдив, който се намира в двора на католическата църква.
Но там също е трудно, наплива е голям, възможностите за много деца са малко и е с записване. Зимата сме записали Гери за занимания там - специално за "Монтесори".
Но аз ви препоръчвам да я запишете в "Елица", ако искате и в групата на дъщеря ми. Ще се радвам Joy да се запознаем Joy  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet. Ако искате може да се срещнем.
Организатор съм на Клуба за майки с деца с диагноза Генерализирано разстройство в развитието /ГРР/, атипичен аутизъм и от аутичния спектър. Този Клуб се събираме веднъж в месеца майките от Пловдив и от областта, ако има желаещи и от друг градове. През юни ще имаме нова среща. Аз ще я обявя във форума като тема.
Обадете ми се за повече подробности, каквото мога ще ви помогна на драго сърце, за да не губите време и детенце да има напредък. Телефоните ми са 0888 46 06 15, 680482 - дом. след 20,00 ч.
Ще очаквам да ми се обадите или по тел. или във форума, в кю-то където ви е удобно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63444.0;topicseen

Поздрави, Даниела
Виж целия пост
# 12
Zdravei Daniela.Mnogo se radvam 4e otgovori na pismoto mi.Vdahna mi malko nadejda ve4e znam 4e Alek ne e edinstvenoto razli4no dete imoga da spodeliam s 4ovek koito naistina 6te razbere problema na deteto mi.Kakto si pisala vstarite si pisma razzbiram 4e povedenieto na tvoeto dete napodobiava tova na Alex.Vijdam sa6to 4e  e v tejest na u4itelkite  te sa6to mi praviat nameci za specializirana gradina.Edinstvenoto koeto me e spiralo da go zapi6a v Elica e tova 4e Dr.Piskova mi prepora4a da hodim v masova decka gradina.Ot druga strana vse sam se nadiavala ne6tata da minat ot samosebe si i da go izraste no ve4e niama za kga da 4akam toi e ve4a na 4 godinki i vidimo se otli4ava ot decata.Interesnoto e 4e vsi4ko razbira moje da pee nai razli4ni pesni kazva dumite smnogo dobro proizno6enie no ne umee da razkaje primerno kakvo e jl v gradinata na obiad.Savsem skoro se nau4i da kazva na kolko godini e i kak se kazva.Prez pove4eto vreme povtaria kato papagal vsi4ko koeto mu kaje6 newsm78.6te se radvam mnogo da se vidim niakoi pat da se zapoznaiat idecata ni.Dano v skoro vreme uredim ne6tata za elica.Nai napred 6te razgovariame s logopedkata Dr.Hristeva mislia 4e be6e da vidim kakvo 6te kaje tia po vaprosa. :roll:Sigurno 6te se svarja steb po telefona tezi dni za pove4e podrobnosti.Nadiavam se decata da se opraviat  i za vbade6te vsi4ko da bade normalno.O6te vedna6 blagodaria pi6i mi  bouquet
Виж целия пост
# 13
Здрасти, радвам се че се обади.  Мисля, че наистина нямаш време за губене. Аз ти препоръчва "Елица", сега е момент, в който записват деца за оформяне на групите. Ние сме в групата на Рени Качорина.
2 пъти в седмицата Гери има индивидуални занимания с логопедката Петя Христева и отделно ги наблюдават в групата. Аз съм доволна. Персонала разбира тези деца, че имат проблеми, знаят как да се отнасят, Гери свикна, добре я гледат.
Отиди подай молба за приемане, ще получиш необходимите документи и какво трябва да направиш.
имаш повече време, защото Алекс е на 4 години, а ние загубихме 1 година така в лутане какво да правим. Мислихме и ние, че в масовата градина ще черпи пример и поведение от нормалните деца, но уви....
Като от опит ти казвам, за да разполагаш с повече време до 7-8 годишна възраст на детенце го заведи там, при специалисти, които познават проблемите на такива деца и знаят как да работят с тях.
Много ми се иска да се видим, защото искам да помогна на родители да не губят време и да се лутат като нас, да им покажем правилния път и да не вървят по грешен път. Ще съм много щастлива да помогна и да има деца, които вече са се оправили и са в границите на нормалното.
Вчера чаках майки на кафето срещу картинг пистата до ресторант "Лаута", но явно времето и ангажименти не им позволи да дойдат както се казва да пием по едно кафе в деня на детото.

Може би ми знаеш телефоните - 0888 46 06 15, 68 04 82 дом.

Ще се радвам да се чуем и да се видим.
Виж целия пост
# 14
[http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104590.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия