стиска силно като суче! как да го отуча?

  • 551
  • 12
Тия дни открих защо са ми чувствителни зърната.  Не е млечница, ами малкия звяр си забива горните зъби в ареолата докато суче и ми прави градинки!  На едно място даже е пробил кожата преди няколко дни явно-- раната забра и боли адски много, изобщо гадост.  Той преди няколко месеца ме хапеше и знам как да се оправям с рани, но сега проблемът е по-сложен.  Преди го отучих да хапе по стандартния начин с махане от гърдата, но сега няма как да му обясня, че стиска много силно.  Взех му цицата няколко пъти докато ядеше така грубо, но той ме гледа с почуда и не знае къде бърка.  Лошото е, че дори и на сън така грубо яде, направо свитки ми излизат.  Може би горните зъби просто са станали много големи вече и няма как да не се забиват в ареолата?  Много ми е тъпо защото не искам да го отбивам, а и той не иска да се отбива.  Много жално ме гледаше като му взех цицата и горкичкото вече го е страх да засуче за да не би да му се скарам.  Плахо захапва, но като види, че не му се карам и почне да си хапва, пак забива зъбите.  Даже го виждам как си навежда главата, все едно нарочно се опитва да ги забие колкото се може по-надълбоко.  Аз лекичко се опитвам да му променя позата, но няма ефект-- стиска като менгеме.  Така с гнойни рани не може да се кара дълго.  Сега е само една, но градинката става все по-дълбока и сто на сто кожата ще се пробие и на други места.  Мислех да пробвам със силиконови накрайници, ама това не ми се вижда решение-- трябва той да спре да го прави, а не аз да търся начини да си предпазвам кожата.  Майка ми твърди, че и аз и брат ми така сме се отбили точно на 9-10 месеца-- почнали сме да хапем.  Но аз мисля, че при нас по-скоро причината е, че сме били рано захранени и на 9-10 месеца сме имали само 1-2-3 кърмения на денонощие.  При вас имаше ли такъв период и как отмина?  Някакви идеи как да се справим с проблема?  Или да го считам за сигнал, че иска да се отбива?  Ако иска да се отбива, негова си работа, няма да му се налагам, ама ако не иска?
Виж целия пост
# 1
Хич не ми прилича, че иска да се отбива. Моя син откакто е със зъбки и често стават инциденти. Аз се справям по начина за който пишеш, като неколкократно вадя гърдата и отново давам, но щом при вас не работи не знам какво да кажа.
Виж целия пост
# 2
Ние сме по-големи от вас с 4 месеца и имаме 9 зъба.Десетият проби но е много малък все още.Периодично и при мене е така /чак така не до рани не сме стигали, но просто много ме болят гърдите изпитвам ужас като дойде ред да се кърмим/ но го свързвам с болката от никненето на зъбче и го изтърпявам някак си .На моменти дори разреждам кърменията.Не знам ако мислиш че тези силиконови накрайници ще свършат работа пробвай ги. newsm78 Не мисля че хапането от негова страна е знак че иска да се отбива. newsm78 Моят син ме хапе от 6 месеца/поне/ а все още суче.  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Хм newsm78Кофти работа SadАма във всички пози ли така прави?Защото аз съм забелязала, че и на Ники зъбките понякога се отбелязват, но не винаги, само в някои пози.А и не ме боли...Опитай да търсиш поза за кърмене, при която да не си забива зъбетата - може би настрани, като го разположш малко по-височко, така че гърдата да му идва по-ниско Rolling EyesСтранна работа, дано мине Sad
Виж целия пост
# 4
Краси ме обнадежди, че може да е временно.  Дано.  Ще пробвам и други пози.  Той суче само в една поза-- легнал и от само от лявата ми страна.   Ще пробвам да му дам седнал или както предлага Белинда.  Дано скоро да спре да ги прави тия номера, че болиииии...
Виж целия пост
# 5
При нас има такива периоди още от самото начало на кърменето, но като изникнаха зъби стана още по-гадно.Редуват се приятни периоди на нормално кърмене и после период с това забиване на зъбките като вампир Rolling Eyesнямам никаква идея от какво зависи, когато при мен се получиха по-болезнените ранички какви ли не пози съм измисляла , за да може зъбките да попадат на различно място и да не се разранява(надявам се,  че ме разбра)Дано и при вас да е само период, при нас от около месец вече си суче нормално, дано така да си остане.
Виж целия пост
# 6
Аз бих се опитала да му покажа, че това което прави не е желателно.
Вече два пъти се случва малкият да ме захапе силно и аз в тези случаи го дърпам от гърдата и му казвам строго НЕ, след което отново му давам да суче. Според мен кърменето трябва да си остане приятно изживяване и за двамата и не мисля, че си струва да търпиш подобна болка и дискомфорт, а и крие рискове за по-сериозни разранявания, които биха могли да ви попречат да се кърмите успешно по-нататък.
Виж целия пост
# 7
Цвете, работата е, че той не хапе, а просто стиска силно през цялото ядене.  От хапането го отучих отдавна точно с метода, който предлагаш.  Само, че сега той си суче ефективно и стиска и не може да разбере за какво му казвам НЕ и му дърпам цицата.  Горкичкото гледа уплашено, суче му се обаче го е страх да засуче за да не би да му се скарам.

Мерси за мненията момичета-- явно ще сменям пози и ще се надявам да е само период...
Виж целия пост
# 8
Мда.... и при нас го има същия проблем.Ще следя с интерес.
Ние сме големички на 14.5 месеца, но и аз не знам как да му обясня да не стиска,чак зъбите се отпечатват Whistling Thinking
 ShockedДайте съвет мами! Praynig
Виж целия пост
# 9
И при нас има нещо подобно, когато я кърмя легнала на една страна.  Ако е захапала по-голяма част от ареолата не усещам и няма проблем, но в периоди на активно зъбоникнене нарочно си върти главата, за да се измъкне част от гърдата и тогава усещам много неприятно стискането на челюстите и. Пробвам по няколко пъти да я откача и пак да засуче, а тя ужасно се сърди и плаче Cry Помага смяна на позата. Ако е през ноща, за да не ставам я слагам върху мен и тогава няма проблеми.
Виж целия пост
# 10
Прочети тази статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80240.0 за идеи.
Виж целия пост
# 11
Сиси, да се видим някъде да ти покажа моите градинки?  Mr. Green
Ревеше ми се. Ужасна болка. Няма общо с позата, в която се кърмите. Не можеш и да му обясниш. Градинките ми не са загноявали, но си кървяха от време на време. Виках от болка, карах му се (което е абсолютно безмислено) - той засуква чудесно, правилно. Просто вече има пораснали горни зъби и ако помислиш няма как да суче без да прави градинки. При мен болката продължи 2-3 седмици. Сега пак си ходя с градинки, но явно зърната ми загрубяха и вече просто не ми прави впечатление. Те децата какво са виновни като майките им искат да ги кърмят до предучилищната?  Mr. Green Ако стиснеш зъби и прескачаш особено болезнената гърда 1-2 пъти, нещата ще се оправят. Търпение трябва.
Виж целия пост
# 12
Мерси Лукчо и Бу за съветите, ще пробвам. 

Смърфиетке, много ме успокои всъщност! Щом с времето се оправя, ще си търпя и ще чакам.

Миличкият ми само като чуе, че си поемам дълбоко въздух и веднага пуска и ме гледа уплашено и виновно-- разбира значи, че прави нещо, което ми е неприятно, но явно няма как иначе да яде...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия