Стъпва с подвити пръсти

  • 3 653
  • 5
Хлапето ни все още стъпва с подвити пръсти на краката. Когато се движи, като че ли положението се оправя, но когато се изправя или стои на едно място прав, пръстите на краката му са подвити навътре. Как да ги коригираме?
Той още не е проходил. не може и да стои прав без да се държи. Може да се движи като се придържа за мебелите или за друг човек. Никога не съм го слагала в проходилка. В къщи ходи по чорапи, а когато е по-топличко - бос.
Виж целия пост
# 1
Опитай това,въпреки че е за по-малки деца:

Рефлекторно сгъване и разгъване на пръстите на стъпалото



С ръка, леко, но отсечено извършете натиск на стъпалото в основата на пръстите. Това предизвиква сгъването им. След това, по същия начин натиснете горната повърхност на стъпалото близо до пръстите. Това предизвиква разгъването им.
Виж целия пост
# 2
Принудена съм да си избутам напред темата, дано ми отговорят и още майки.
Виж целия пост
# 3
според мен като тръгне по-усилено ще се оправят нещата...ако все пак те притеснява, консултирай се с ортопед.
Виж целия пост
# 4
Нормално е, в началото докато още не стои стабилно на крачетата да стъпва по този начин - с рефлекс все едно се опитва да сграбчи с пръстчетата земята, за по-добър захват - или както маймуните се захващат за клоните на дървото - рода сме все пак, не можем да го избегнем. Това е нормален рефлекс. Упражненията, които ти е показала рефлекс, помагат. Освен това поглаждане на горната страна на пръстчетата и основата им - предизвиква разгъване на стъпалото. Поглаждане на долната страна на стъпалото - възглавничката и петичките- предизвиква свиване. Също така в положение по гръб го карай да натиска с цели стъпала ръката ти.
И може пък още да му е рано да ходи, не го насилвай.
Виж целия пост
# 5
Стейси, всичките ходят така - опитват се да се "хванат" за да бъдат по-стабилни, в това няма нищо притеснително. Като се изпедепцат в ходенето започват да си ходят нормално без да свиват пръстчетата. Има време да проходи, не е речено че до 1 г. трябва да е проходил, може да минат още месец, два или повече докато му дойде времето Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия