Тъмната линия на корема?

  • 3 317
  • 31
КОга ви из4езна след раждането тъмната линия на корема?? (КОрема ми се прибра на 2-та седмица напално както си бях, но о6те имам тази линия-бебе Мартин е на 23 дни)
Виж целия пост
# 1
Оооо, мисля че много бързаш. Моята е огромна, родих преди 45 дни и още не е мръднала. Embarassed  Embarassed  Embarassed
Виж целия пост
# 2
оо и моята се забелязва още ня както в началото но я има а родих преди 8 месеца
Виж целия пост
# 3
На мене ми из4езна около 6 месец.
Виж целия пост
# 4
Аим след вече 6 месеца още се забелязва, но е доста бледа. Така че мисля, че ще почакаш  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
При всеки е различно. На мен ми изчезна още след 1ия месец, а може и по рано да е било!
Виж целия пост
# 6
Много ми е странно защо някои я имат, други-не ... Какво предизвиква появата й ?
Виж целия пост
# 7
Такъв съм заплес! Съвсем я бях забравила тази линия.
Сега си погледнах корема и видях - изчезнала, ама кога не знам.
Иначе родих преди 5 весеца.
Виж целия пост
# 8
Ами всъщност не е много ясно защо едни я имат, а други - не. Иначе причината е в хормоните  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Аз съм от тези дето не им се появи изобщо!Иначе е свързана с увеличеното отделяне на меланиностимулиращия хормон, но защо точно там се отлага меланина??? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
На мен не ми се появи линия, но около пъпа кожата ми стана такава тъмно кафява и още си е такъв Sad
Виж целия пост
# 11
Простете за английския, ама не съм професионален преводач пък и по туй време на нощта не ми е до преводи...

Та тази линия се казва LINEA NEGRA... и тези които знаят английски, моля да четат:


There is a line running down your abdomen, from your belly button to the top of your pubic bone. It has always been there, but you may never notice it until late in your pregnancy, when your belly has swollen with your baby. This line is usually the same color as your skin and called a linea alba. Late in your pregnancy, the line may darken and would then be called a linea negra. This darkening is caused by the same hormones, like estrogen, causing the other skin changes you may have noticed.

As with many conditions blamed on your hormone levels, there isn't a lot you can do about your linea negra. If it bothers you, here's what you can do:
Protect yourself from bleaching products and the sun. This helps reduce pigment changes.


Get enough folic acid. Folic acid deficiencies may be another culprit for discolorations.


If the line really bothers you, invest in concealing make-up.
No matter what you do or do not do, your linea negra will lighten up. It will not leave your body with your baby, but within several months of your baby's birthday, it should lighten, and may even return to its original color the precise shade of the rest of your skin.

При мен тази линия вече е на лице, само че и продължава от пъпа на горе... ама не започва от средата на пъпа ами от ляво... При първата ми бременност беше само от пъпчето на долу. След като бебето се роди... тоест, няколко месеца по-късно се къпех и започнах да я търкам тази линия... и познайте какво... изтърках я... Може да ви звучи странно, но ей така, просто я "изтрих"...
Виж целия пост
# 12
На мен не се появи такава линия, но наистина около пъпа остана тъмно кафяво, почти черно!
Виж целия пост
# 13
Изобщо не съм забелязала  кога е изчезнала. Минаха 7 месеца от раждането. Но май от доста време я няма. Тази линия никога не ми е била проблем.
Виж целия пост
# 14
При мен продължава и от пъпа на горе (от лявата му част), но детенцето ми е само на 25 дена, и като гледам другите отговори, скоро май няма да изчезне, иначе не бях се замислява върху това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия