Яйцата и миенето

  • 10 181
  • 20
Момичета,
споделете вашето мнение по въпроса. Ако измием яйца преди да ги приберем в хладилника, за да си чакат реда за готвене, те ще се развалят ли?
Или е по-добре да си седят както са си и непосредствено преди употреба да ги измием?
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
яйцата се миели само преди употреба, в хладилника се слагали неизмити щото им се повреждал някакъв си горен слой:)
Виж целия пост
# 2
За първи път чувам за това положение ..............
Аз винаги ги мия преди да ги прибера в хладилника  Laughing
още не сме се натръшкали  Laughing  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 3
Забравих да кажа - една комшийка си мие (почиства) яйцата с белина  Thinking  Thinking  Thinking
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Roshalche
Забравих да кажа - една комшийка си мие (почиства) яйцата с белина  Thinking  Thinking  Thinking


е тва е прекалено вече
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Roshalche
Забравих да кажа - една комшийка си мие (почиства) яйцата с белина  Thinking  Thinking  Thinking

 Shocked  Shocked  Shocked

Аz не мия яйцата zа хладилника, zа какво трябва да ги мия? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Питам, защото понякога ми се видят прекаллено оплескани - ние вземаме понякога пресни, от една ферма наблизо.
Но все спорим.
Виж целия пост
# 7
Пък аз изобщо не ги мия.
Е, само с вода ги обливам понякога
Виж целия пост
# 8
wash А някой дали не ги врътка в пералнята , а?  tooth
 Яйцата се мият и хлорират преди употреба. Така обработени се съхраняват до 24 часа
 Аз лично не ги мия.
Виж целия пост
# 9
Аз специално не ги мия освен ако не са много мръсни. Най-добре е да се мият преди употреба и то за де неподне някоя гнусотия от черупката
Виж целия пост
# 10
аз не ги мия, упс, мия ги само преди употреба Wink Ако дядо ми от село ми донесе адски "надрискани" (с извинение) айца може да ги измия Wink

Цитат
Забравих да кажа - една комшийка си мие (почиства) яйцата с белина

ужас  Laughing  Shocked кажи и да ползва циф, доместос и т.н. Wink
Виж целия пост
# 11
Яйцата се мият задължително преди да се приберат!За заведенията за обществено хранене е задължително кисненето им в разтвор от белина (забравих пропорцията), това е за предпазване на останалите продукти в хладилника,а и на яйцата, от салмонела. Досега не ми се е разваляло яйце, а винаги ги мия с гъба (твърдата страна) и веро.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: anomalia
Яйцата се мият задължително преди да се приберат!За заведенията за обществено хранене е задължително кисненето им в разтвор от белина (забравих пропорцията), това е за предпазване на останалите продукти в хладилника,а и на яйцата, от салмонела. Досега не ми се е разваляло яйце, а винаги ги мия с гъба (твърдата страна) и веро.


1. В заведенията за обществено хранене яйцата се съхраняват в отделни хладилници в смисъл , чее там има само и единствено яйца и никакави други продукти.
2. Мият се и се хлорират преди употрба . Разтвора е 2%. Има специални хлориращи таблетки. Със същите се хлорират например и басейните.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Julie
яйцата се миели само преди употреба, в хладилника се слагали неизмити щото им се повреждал някакъв си горен слой:)


И аз така знам, ако ги миеш и после съхраняваш в хладилника се разваляли по-бързо. Мия преди да ги ползвам.
Виж целия пост
# 14
Ами, не съм много убедена, на мен не ми се е разваляло, макар 4е винаги ги мия. Така съм чела - за да се избегне заразяването на останалите продукти в хладилника, а и за самите яйца. То си е въпрос на избор де, но поне ги слагайте в затворени кутии, за да се изолират от другите храни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия