Меню на 4.5 месечно бебе

  • 5 216
  • 38
Може ли да ми дадете примерно меню за деня на вашето 4.5 месечно бебе.Нашето е :

6-кърма
9-10-кърма+ пл.сок-50 мл
13-13.30- зеленчуково пюре-70мл
15- плодово пюре-50мл
17-кърма
18.30- каша
21.30- 170мл АМ

Нещо не ми харесва.Вечер като че ли и е много, въпреки че не яде много през деня.Само вечер я научих да яде повече.Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Примерно меню на моето дете,когато беше на 4,5 месеца-само кърма smile3521
Виж целия пост
# 2
Това меню, което си дала... нашето беше нещо такова, но на 10 месеца Rolling Eyes На 4,5 месеца си беше на кърма. Вярно, че го захраних на навършени 5 месеца, ама няколко месеца бяхме само на зеленчуково пюре на обед и плодово пюре/каша следобед. Направо не знам твоето бебе как яде толкова пъти твърда храна newsm78 За мен е твърде рано да се дава толкова храна.
Виж целия пост
# 3
Примерно меню на моето дете,когато беше на 4,5 месеца-само кърма smile3521

 smile3521 И ние така. Твърда храна 3 пъти дневно (като вас) започнахме да ядем чак на 8 и половина месеца.
Виж целия пост
# 4
Дребчо като беше 4,5 месеца папаше само кърма (допреди седмица беше така) Wink Добре е да се поизчака до 6ти месец със захранването, най-ранната възраст за въвеждане на твърда храна (без големи рискове и вреди) е 4 месеца. Незрялата храносмилателна система на бебчето не е готова да оползотвори иначе полезните вещества  от храна различна от кърма (ам) преди 4-6 месец.  Съветвам те да прегледаш статиите за захранване в библиотеката. Във всички случаи 3 хранения с твърда храна на 4,5 месеца са си доста. Полезен би ти бил и този сайт karmene.greatnow.com,a също националния план за хранене на Министерство на Здравеопазването (най-сетне и в бг официално се приема "късното", т.е. неранното захранване,ура)http://www.evroportal.bg/article_view.php?id=726220
Виж целия пост
# 5
8-кърма
11:30-кърма
15-кърма
17-плодово пюре(60гр.)
18:30-кърма
21:30-кърма
Без вода и без сокове!!!И педито казва да не бързам още да замествам кърменето.На килиграми сме 7,800 и 64см.И не вярвам да е само от пюрето, щото го ядем от месец.
Виж целия пост
# 6
има си привърженици и на ранното, и на късното захранване, не отказвайте момичето да чете/пише тук!  Naughty

Моето дете поне още месец ще е само на кърма, но мога да споделя с теб режима на едно приятелско бебе на 5 месеца:
- рано сутрин - кърма
- 9-10 - плодово пюре + кърма
- 13-13 .30- зеленчуково пюре +кърма
- по някое време - кърма и остатъка от плодовото пюре
- 19.00 - каша с кърма
- по някое време вечерта - кърма

Предложение за поне малка промяна в режима ви - вместо плодов сок, сутрин давай пасиран плод или плодово пюре. A, да - и кърма вмесо АМ би било добре... може би гониш по-дълъг и спокоен сън? така или иначе сигурно няма да стане заради зъбите, по-добре кърма.
Виж целия пост
# 7
има си привърженици и на ранното, и на късното захранване, не отказвайте момичето да чете/пише тук!  Naughty


Ми не че я отказваме, ама пита - казваме.И моето на 4.5 месеца имаше еднообразно меню - само кърма  chef
Виж целия пост
# 8
Бебето ти е много малко, за да има подобен режим- цял ден без кърма/мляко.
Млякото трябва да е основна храна през първата годинка на детето, а до 6 месеца е силно препоръчително да е само на кърма!
За жалост всички знаем какво съветват лекарите в България, но вече е приет новият план Храни хранене, който те съветвам да прочетеш! Както дано го прочетат и педиатрите, че вече това за мен е професионална небрежност.
Също така те съветвам поне да намалиш твърдата храна на бебето, ако не искаш да се отказваш. А сок въобще не е желателно да се дава на такова малко бебче!
http://www.evroportal.bg/uploads/%5Bu6%5DPlan_hrani_i_hranene.doc
Виж целия пост
# 9
Първото ми дете беше на подобна схема, но това все пак беше преди 11 години. Казвам подобна, защото в схемата, която си дала, има нещо, което ме смущава - дори и при ранното захранване, което все още някои педиатри препоръчват на майките, не се предвижда заместване на кърма с АМ вечер ОСВЕН ако специалната цел на този режим е да се постигне бързо отбиване.

Педито обясни ли ти защо да даваш вечер адаптирано, а не да кърмиш? Защото ако нямаш за цел да отбиваш, няма абсолютно никакъв смисъл.

Второто дете на 4,5 м. беше само и единствено на кърма. Сравнявайки двата начина, твърдо заставам зад т.нар. късно захранване.
Виж целия пост
# 10
Кърма  Peace
Виж целия пост
# 11
и ние още сме само на кърма - мисля че след седмица няма да има промяна Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Малкото на 4,5 месеца беше само на кърма. Дори и в момента на 6,5 месеца гледам основната храна да му остане млякото.
Голямата ми дъщеря беше по старата схема на захранване и на 4,5 месеца все още не бяхме включили каша.
Аз също като Сладка Хапка да попитам каква е била причината да се ориентирате към АМ вечер?
Виж целия пост
# 13
Без да съм специалист в тая област си мисля, че след като се е стигнало до това меню връщането към "само кърма" е невъзможно, така че смятам е добре да се се правят предложения към така създалата се ситуация.
Моето бебе е в тази възраст и менюто ни е подобно на това предложено от Сребърен облак .

Виж целия пост
# 14
и ние сме основно на кърма. при това ок. 7 п/денонощие. ми кво да направя - яде му се на детето. и часове не спазваме никакви. режим нямаме. а ианче от 10-тина дни се мъча да навра 2 л. някво пюре, ама срещам огромно неудоволствие. явно детето не е готово, ама аз съм твърдоглава и продължавам всеки ден да опитвам с по 1-2 лъжички. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия