Идейка със зелен боб и майонеза + картофено пюре пак с майонеза!

  • 5 768
  • 6
Пуснах търсачката, но не ги видях тези рецепти. Ако ги има вече сори! Blush
Та рецептите са следните:

Разядка със зелен боб
1 буркан зелен фасул / омния/
2- 3 скилидки чесън
1 малка пушена майонеза
1- 2 с. л. кисело мляко
половин връзка копър
Зеленият боб се отцежда от водата и се пасира. Прибавят се счукания на паста чесън, ситно нарязания копър, майонезата и кис. мляко. Всичко се разбърква и е готово за похапване. Wink

Картофено пюре
13- 14 средно големи картофа
1 голяма майонеза
сока от 1/ 2 лимон
2- 3 скилидки чесън
сол
Картофите се обелват и нарязват на парченца, без значение от формата. Заливат се с вода, която да е един пръст над тях и се слага сол на вкус. След като се сварят се прецеждат от водата / тя се запазва/ и с миксера / приставките, с които се бърка кекса/ се разбиват. Полученото пюре се оставя да изстине напълно, като се разбърква от време на време, за да не хване кора. Когато е напълно изстинало / иначе става като туткал, защото пресича майонезата/ се прибавя майонезата, чесъна, лимона, отново се разбива с миксера и е готово, ако стане гъстичко се долива от водата, в която са вряли картофите.
Много е вкусно, дори и на следващия ден, за разлика от класическите пюрета.
Надявам се да ви харесат рецептите. Hug
Виж целия пост
# 1
Много интересни рецепти!
А наистина ли с миксер-разбиват ли се добре картофите newsm78
Аз правя подобна картофена салата -  обелени и нарязани, заляти с вода точно колкото да им покрие връхчетата, добавя се сол още в началото, разбъркват се отвреме -навреме и като се сварят и свалят от котлона се добавя лъжица масло - става много приятна салата.
Виж целия пост
# 2
Да с миксера. Става идеално. Wink
Виж целия пост
# 3
Брях....ако успея да направя туй пюре мъжът ми ще те позлати Grinning нямаш представа колко пъти съм фучала  #Cussing out заради безуспешните ми опити с пасатора и колко крем супа е изял горкият човек Joy
Тенкю Hug
Виж целия пост
# 4
Брях....ако успея да направя туй пюре мъжът ми ще те позлати Grinning нямаш представа колко пъти съм фучала  #Cussing out заради безуспешните ми опити с пасатора и колко крем супа е изял горкият човек Joy
Тенкю Hug

Картофеното пюре не се прави с пасатор, защото става на длетаво тесто. Разбива се само с бъркалките за кекс. Най-лесно става, като обелиш картофите, нарежеш ги на по-дребни парчета и ги свариш в подсолена вода. После изливаш водата, картофите изсипваш още топли в купата на миксера, добавяш горещо прясно мляко, краве масло и разбиваш. Става много пухкаво. Ако ти се струва много гъсто, добавяш по малко мляко /задължително горещо/ и пак разбъркваш, докато ти хареса консистенцията му. Grinning
Виж целия пост
# 5
Аз съм правила салата от зелен фасул. Но това с пасирането ще го пробвам Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Ан Мари, пробвай и паниран, като чипс го хапваме.
Лабрекс, много благодаря - ще го направя!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия