Zapek i kak da deistvame

  • 1 161
  • 21
Бебето ми е почти на 3 месеца, напоследък все по-рядко ходи по голяма нужда. Кърмя го, наддава нормално, даже идеално, но вече няколко дни не е ходило по голяма нужда. напъва се, колкото може, но нищо. Иска ми се да знам дали не трябва да предприема нещо
Виж целия пост
# 1
Да не би да се напъва от колики?Не бих предприела никакви бабешки рецепти при толкова малко бебе!!!!!Запек се води, когато бебето не е акало повече от 3 денонощия!Преди да му дадеш нещо на своя глава, зънни на педиатърката си!
Виж целия пост
# 2
1во консултация с педиатъра
Опасно е ако не е акало повече от 3 дена.
Направи лека разтривка на коремчето. Против съм бабините рецепти за малко бебе.
Виж целия пост
# 3
1во консултация с педиатъра
Опасно е ако не е акало повече от 3 дена.
Направи лека разтривка на коремчето. Против съм бабините рецепти за малко бебе.
Peace
Виж целия пост
# 4
Нормално е колкото по-големи стават децата толкова по-рядко да ходят имам предвид поне 1 път на ден моята дъщеря до5 месец беше вечно запечена и се оказа че не и стига храната това също е  възможно но тогава я кърмих и незнаех по колко яде.
Виж целия пост
# 5
Ето една хубава статия по въпроса.
Бебетата усвояват кърмата на почти 100% и понякога просто няма какво да изакат.

Какво имаш предвид под запек?
Виждам, че масово се бърка определението за запека. За запичане се говори, ако детето се изхожда мъчително, а изпражненията са сухи, като барабонки.
Ако акото е меко, кашаво, с нормална консистенция, дори да се изхожда по-нарядко детето, запек НЯМА.
Виж целия пост
# 6
Пробвай с термометърчето в дупето
Виж целия пост
# 7
Моя приятелка ползваше някакъв чай за малки деца със запек.Ако те интересува ще я питам и ще ти кажа.
Виж целия пост
# 8
Масаж на коремчето и ако не помогне питай педиатърката. Нашата ми каза да дам лъжичка Дуфалак /тогава беше на 4 мес./ и ако не помогне термометъра в дупенцето. При нас подейства второто. Има едно масажно кремче против колики на Бейбинос и мисля, че можеш да му направиш масаж с него, с кръгообразни движения, по посока на часовниковата стрелка.
Виж целия пост
# 9
Не бих препоръчала термометър. Има опасност от разраняване на лигавицата на червата и оттам проблеми.
Ако коремчето е меко, ако бебо не се тормози, не хленчи, само масаж по коремчето -  в посока, обратна на часовниковата стрелка. Ако е само на кърма, няма опсаност от самонатравяне. И повече от 3 да са дните, бебоците наистина може да нямат какво да изакат. Евентуално може да пробваш да увеличиш водичката.
Виж целия пост
# 10
аз на 4-5-ти ден тиквах термометър. не можете да повярвате какво количестви излизаше. а и детето категорично се мъчеше, а дуфалак на нас не ни помага. сега май нещата се регулираха.  но не смея да се зарадвам.
Виж целия пост
# 11
Само 2 пъти съм прибягвала до термометър в дупето, по съвет на педиатърката. Но каза да не е посточнно, Дияна да не си докара мързеливи черва.
Виж целия пост
# 12
сега може да ме изядат с парцалите, но ние бяхме през ден с термометър в дупето. Павел беше на АМ и имаше страхотен запек. Детето направо пишеше когато се опитваше да се изака, а резултат нямаше. Естествено редовно се консултирах с педито и съветите бяха клизми или дуфалак. В момента си ака напълно нормално 1-2 пъти на ден.
Виж целия пост
# 13
Чайче " Blevit L", но нещо не го намирам вече в аптеките.
На нас ни помагаше и вода с кафява захар. Също и "Фризовом".
Виж целия пост
# 14
сега може да ме изядат с парцалите, но ние бяхме през ден с термометър в дупето. Павел беше на АМ и имаше страхотен запек. Детето направо пишеше когато се опитваше да се изака, а резултат нямаше. Естествено редовно се консултирах с педито и съветите бяха клизми или дуфалак. В момента си ака напълно нормално 1-2 пъти на ден.
При нас беше същото положение,даже процедурата с термометъра я правихме всяка вечер.Ако се прави внимателно и в дупето се пъха само връхчето,не много навътре, няма страшно.Много добър неонатолог ми препоръча тази манипулация.Не исках да давам Дуфалак и други лекарства.Червата му не станаха лениви, ходи си редовно от 6-ия месец насам след като разнообразих храната и спрях да давам АМ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия