Напречно разположено бебе

  • 4 896
  • 15
В 28 г.с. съм ,а бебчето от самото начало стои напречно разположено. Гинеколожката ми каза че това се дължи на сърцевидна форма на матката. Интересува ме някоя мама имала ли е такъв проблем и обърна ли се бебчето?
Виж целия пост
# 1
При мен беше така -21 г.с. - седалищно, 24 г.с. -  напречно, 28 г.с- вече е главично. Така че спокойно, до края може да се извърти още няколко пъти  Wink Знам че при някои се завърта в деня на раждането  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Но при мен досега не се е завъртало стои си напречно newsm78
Виж целия пост
# 3
има време да се обърне. ако ли не - секцио - не е толкова страшно. всъщност хич не е Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Изобщо не се тревожи.Чувала съм за доста така разположени бебчовци,и накрая всичко е ок.Успокой се ние бяхме седалишно,но се обърна.Имате време и вие да се обърнете. Hug
Виж целия пост
# 5
Като му стане тясно ще се обърне.
Виж целия пост
# 6
не се притеснявай при мен дори и сега е косо разположено,но имам още време и се надявам да се обърне!и при теб най-верроятно ще е така
Виж целия пост
# 7
Спокойно, случва се даже много често ...
накрая почти всички се обръщат.
И моята така, в последния момент ...
Виж целия пост
# 8
Като му стане тясно ще се обърне.
При двурога матка ( в случая при теб сърцевидна = двурога) с нарушаване  и то сериозно на формата на кухината на матката шансовете за главично/седалищно предлежание на плода са много малки.  Ако аномалията е малка, слабо изразена и няма промяна  ( съществена) във формата на маточната кухина шансовете да се обърне бебето са като при всяка друга жена, т.е. големи.
Виж целия пост
# 9
Няма нищо страшно, в най-лошия случай - секцио, така че нямаш повод за притеснение.
Виж целия пост
# 10
Ния беше в напречно положение и до самото раждане си остана така. Наложи се секцио.
Виж целия пост
# 11
И аз мисля, че е доста рано да се притесняваш (ако въобще може да става дума за притеснения). Има време за объщане  Peace
Виж целия пост
# 12
Моето бебче е главично разположено, но ми казаха, че до края на брменността ще се завърти поне още няколко пъти. Така, че е рано да се каже дали ще се ражда нормално или секцио, ако зависи от този фактор.
Доколкото знам имало някакви упражнения или пози, които спомагали за обръщането на бебчето. Не съм ровила в нета, откъдето били намерени, но от чужди мнения съм чувала за тях.
Виж целия пост
# 13
Засега мисля, че не е необходимо да се притесняваш. Понякога бебето се обръща в последния момент, но каквото и да стане трчбва да си много спокойна. Всичко ще е наред. Късмет.
Виж целия пост
# 14
Не се притеснявай,бебето наистина може да се обърне в последния момент.При мен също беше разположено напречно,не помня точно в коя седмица бях,но по време на една от консултациите лекаря го обърна надолу с главата.Направи го отвън през корема,но не мисля,че това е добро решение.Ния се роди омотана в пъпната връв,може и да не е от това,но кой знае.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия