Как беше при вас?

  • 877
  • 11
Мили мами,
нуждая се от споделяне на вашия опит! Все ощр се кърмим, но вече 2-3 пъти дневно (2 пъти сутрин и един път вечер). Цикълът ми се възстанови за първи път на 26 септември. Този месец трябваше да се появи около 23-24. Но досега-нищо.... Rolling Eyes Не съм правила тест за бременност, но вероятността за това е мн. малка......
Ясно е, че хормоналният  баланс не е възстановен ( все още и пролактина не е спаднал), но как беше при вас? Кога се нормализира цикълът ви? Имаше ли прескачания и нерегулярност?
Благодаря предварително!
Поздрави:)
Виж целия пост
# 1
И при мен първите 3-4 месеца беше доста нередовен. Първите 2 месеца беше на много големи интервали, после пък 2 месеца на кратки. После се нормализира, но си остана по-дълъг цикъла ми отколкото беше преди раждането. Да не говорим, че много по-кратко ме държи като ми дойде, а и болки почти нямам, а преди не се траеше!  #Milti
Така, че според мен не го мисли засега, ама ако прекали отиди налекар.  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
На мен цикъла ми се възтанови 4 мес. след раждането, въпреки че кърмя и то по 6-7 пъти на ден. Обаче си идва когато му скимне - закъснява с поне 20 дни. Imp  Предполагам, че е нормално да не е урегулиран все още Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Имам цикъл от 3 месец след раждането. В началото беше дълък ок. - 30-35 дни. Регулира се след 4 м. Мисля, че такива аномалии са нормални, като се има предвид хормоналните промени, които настъпват по време на бременността и след раждането.
А да, и през цялото това време кърмех.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: sunshine3

Ясно е, че хормоналният  баланс не е възстановен ( все още и пролактина не е спаднал), но как беше при вас? Кога се нормализира цикълът ви? Имаше ли прескачания и нерегулярност?
Благодаря предварително!
Поздрави:)[/b][/color]


Първият цикъл - месец след раждането. След това редовен...
Зависи си как си с хормоните...
Няма начин да не се регулира - някои казват, че може и година да си с нередовен цикъл.
Виж целия пост
# 5
Преди да забременея цикълът ми беше много редовен.Точно на 28-30 ден, без изключение. Но откакто родих стана пълна каша. Идва ми през доста дълги интервали 40-50 дни или през много кратки 20-25 дни. И все още не се е регулирал, а минаха вече 8 месеца.

Четох някъде, че ако ядеш продължително време само плодове и зеленчуци (както правех лятото, заради килограмите, с които още се боря) менструацията закъснява, а дори е възможно да се пропусне и цикъл. Но причините за това вече не ги помня.
Виж целия пост
# 6
Цикълът ми се възстанови още на 50-тия ден след раждането, оттогава досега ми е идвало още 2 пъти само, а Гогата е вече на 6 месеца. А не съм спирала да кърмя  Simple Smile

Съвсем индивидуално е, не се пиртеснявай, балансът ще се възстанови някой ден.
Виж целия пост
# 7
na men tzikala mi doide na okolo 40-tia den sled rajdaneto,posle 1 mesetz naiamax,a sled tova redovno-po-regylirano ot predi i bez bolki.Malkata e na 11 mesetza i vse oste se karmim redovno,propuskame samo sledobiad...Pri vseki e razli4no,za tvoe yspokoenie napravi si test...
Виж целия пост
# 8
Цикълът ми се възстанови, когато Мая беше на 8 м. Първите два- три месеца беше нередовен, даже тайно се надявах пак да спре, ама уви. Сега вече си е редовен както преди - на 28-29 дена, трае колкото преди. Само е малко по-лек (моят никога не е бил тежък, де - само по-рано си чувствах корема като натъпкан с мокри парцали, а сега пак, но по-малко). Продължителността е същата.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: boo
Цикълът ми се възстанови, когато Мая беше на 8 м. Първите два- три месеца беше нередовен, даже тайно се надявах пак да спре, ама уви. Сега вече си е редовен както преди - на 18-19 дена, трае колкото преди. Само е малко по-лек (моят никога не е бил тежък, де - само по-рано си чувствах корема като натъпкан с мокри парцали, а сега пак, но по-малко). Продължителността е същата.



На 18-19 дни? Не е ли твърде къс? А колко нередовен беше в самото начало?
Виж целия пост
# 10
Аз съм късогледа заспа. Исках да напиша 28-29 дена.
Виж целия пост
# 11
Родих на 11.октомври.2003, а ми дойде за прьв пьт след раждането на 3.април.2004.
След това на 30.април порди непредпазливост забременях при все че по всички изчисления е невьзможо, но уви като кьрмиш всичко било вьзможно.
Иначе на мен сьщо цикьла ми е кьс 22-максимум 24 дни. Та по цялата логика не би трябвало да мога да забременея на 30.
Но уви като изчаках мьничко и направих тест се оказа положителен макар никак да не ми се вярваше  Grinning  Grinning
И акушерката която ме прегледа и доктора гинеколога ми след това казаха че се случвали такива нелогични и необясними неща като кьрмиш.
Чак тогава разбрах защо след като родих толкова ме питаха всеки ден сестрите дали искам да ме посьветват какви точно противозачатьчни да пия, ама аз нали смятах да кьрмя и кьрмих та си мислех че не може като кьрмиш да забременееш толкова рано и лесно след раждането.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия