АНЕМИЯ от бебе

  • 2 258
  • 10
Интересува ме има ли тук и други деца със същия проблем за да получа малко инфо. Сина ми е на 3 годинки и още на 6м беше с анемия след това колкото пъти се наложи да правим кръвна картина (4-5 пъти) резултатите винаги са между 92-98. Единственото което прави нашето педи е да изпише сиропче феронат и като го изпие да пусне още едно изследване при което хемоглобина се покачва до 105 и тва е като го спре тва сиропче пак пада нищо повече не ми е препоръчала досега естествено копривата месото и там др. храни ама то тва не помага а ми се струва че неможе нон стоп да го пие тоя сироп, още повече че кат го спре се връщаме в изходно положение така да се каже. Има ли някой с подобен проблем, какво правите вие, трябва ли да се отиде при някакъв специалист и какъв, някой знае ли нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 1
Необходимо е по показателите на кръвната картина да се изчислят редица индекси и да се види за какво точно се касае. Ако е необходимо-да се направи електрофореза на Хб за откриване на таласемично носителство.
Виж целия пост
# 2
това личния лекар ли трябва да го направи или някой специалист
Виж целия пост
# 3
Педиатърът Ви-той трябва да Ви даде решение.
Всеки работещ педиатрия би трябвало да може да различава видовете анемия и как да се процедира конкретно.
Виж целия пост
# 4
ами нашата педиатърка стана 3 години вече не прави нищо освен да изпише този феронат с нетърпение чакам юни месец за да я сменя одавна се каня но вече съм твърдо решена и без тва само антибиотици знае да изписва джа обърка едни изследвания на детето преди операция и като й кажеш много се обижда и все вика само мен ше слушаш няма да слушаш кво ти казват другите аз знам най-добре и т.н
ОК мерси
Виж целия пост
# 5
Дияна на 6м ми беше с много нисък хемоглобин. лекарства не се е налагало да пие, мина на диета.
Имах обаче пълно доверие на нейната педиатърка. Щом ти не си удовлетворена от лекуващият на сина ти - смени я.
Направи консултация и с друг лекар.
Виж целия пост
# 6
ами нашата педиатърка стана 3 години вече не прави нищо освен да изпише този феронат
 #Cussing out Няма да коментирам!
Търсете детски хематолог  Peace
Виж целия пост
# 7
Ами ако някой знае детски хематолог в Бургас ще му бъда много благодарна
Виж целия пост
# 8
Най-вероятно става дума за таласемия минор - анемия, при която хемоглобина е с подобни стойности. Нужна е електрофореза - изследване на кръвта, което показва наличието й. При всички случаи е необходимо да отидете при хематолог и той да установи точно вида на анемията. Ако се окаже таласемия минор, няма нищо страшно, детето винаги ще бъде с малко по-нисък хемоглобин от нормалното. Какво не бива да прави човек с таква анемия - по принцип да не става космонавт. Не са препоръчителни дълги полети със самолет, но от рода на такива каквито една стюардеса примерно прави, свръх тежки натоварвания и екстремни спортове. Всичко друго е като при човек с нормален хемоглобин. Черният дроб не бива да се натоварва, на моменти вида на детето може да е блед и прежълтял, да се чувства уморено без причина. Като поотрасне превантивно и профилактично се пие фолиева киселина, предписана от лекар! Преди се смяташе, че трябва да се поема много желязо, но според точния вид на анемията, може би желязото не е препоръчително - добре трябва да се изследва всичко първо. Поради "по-слабата" кръв, на детенцето може да са му студени ръчичките и крачетата, но това не значи, че трябва да се изнежва. Това е в общи линии, но пак повтарям, това са само гадания, нужен е лекар с точна диагноза!
Виж целия пост
# 9
и аз смятам че има нужда от специалист ще говоря пак с педиатърката и ако пак почне да овърта ще трябва сама да потърся такъв. Ако някоя Бургаска мама знае за хематолог (доколкото разбрах това е подходящия специалист в нашия случай) в Бургас Ще съм много благодарна да даде някакви координати
Виж целия пост
# 10
Най-вероятно става дума за таласемия минор - анемия, при която хемоглобина е с подобни стойности. Нужна е електрофореза - изследване на кръвта, което показва наличието й.
Добър коментар, наистина...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия