Има ли във вашата страна особен режим на имотно състояние при брак?

  • 1 495
  • 15
  Когато сключвате брак ,има ли предбрачни договори?Условия,които накърняват интересите ви?Как е в различните страни?Питам,защото голяма част от хората в България си мислят,че омъжвайки се за чужденец,вече си хванал господ за краката! newsm44.Презумпцията е българският семеен кодекс,където всичко придобито по време на брака се дели на половина!
  Регистрирали ли сте брака си в България?Какви са ви правата след евентуална раздяла или развод?Защитени ли са интересите на децата ви? smile3506
  Записали ли сте децата си ,родени в чужбина в Българската служба за гражданско състояние?
Виж целия пост
# 1
брака и децата ми са zаписани бг пардон направих опит щото някаква коzа е оплела всичко сега се водя омъжена zа 3ма раzлични мъже 2 бг и 1 австриец и децата не са от мен  Mr. Green
с децата го оправих цирка ма с мъжа не съм  Rolling Eyes
при раzвод децата ми няма да са ощетени zа моите права нямам идея ако ми дойде до главата ще раzбера
Виж целия пост
# 2
Аз също на идея си нямам какви са ми точно правата... newsm78 Embarassed
Виж целия пост
# 3
Здравей,
Ще карам по реда на въпросите за да е по_ясно  Wink

  Когато сключвате брак ,има ли предбрачни договори?Условия,които накърняват интересите ви?Как е в различните страни?Питам,защото голяма част от хората в България си мислят,че омъжвайки се за чужденец,вече си хванал господ за краката! newsm44.Презумпцията е българският семеен кодекс,където всичко придобито по време на брака се дели на половина!

Зна4и тук предбра4ни договори няма по закон. Мисля,4е ако някой държи може да направи някакво подобно споразумение пред нотариус,но като цяло не е обЩа практика.
Има два режима за рапределяне на имуЩеството придобито след брака. Единия е обЩо имуЩество ( comunione dei beni ),т.е вси4ко придобито по време на брака независимо на 4ие име е записано като собственост се поделя между съпрузите при евентуална раздяла.
Втория е разделено имуЩество ( separazione dei beni ) или това,което е придобито по време на брака при евентуална раздяла остава собственост на този от съпрузите,на 4ието име се води.
Дали съм хванала Господа за краката....ами не знам  newsm78 Wink

  Регистрирали ли сте брака си в България?Какви са ви правата след евентуална раздяла или развод?Защитени ли са интересите на децата ви?

Брака си оЩе не съм регистрирала в България ( срамота,за 4 години как не намерих време да го направя Twisted Evil ) , живот и здраве това лято Ще гледам да отметна и тази подто4ка. Wink
Какви са ми правата при евентуална раздяла/развод...ами евентуално съпругът ми,имайки по_голям доход от моя би трябвало да ми плаЩа някаква издръжка,4ийто размер зависи от много неЩа ( дали детето/децата са присъдени на мен и тн... ).



  Записали ли сте децата си ,родени в чужбина в Българската служба за гражданско състояние?

Опитах на няколко пъти да Щурмувам по един или друг на4ин крепостта на българската бЮрокрация,но за съжаление без успех. След доста изхабени нерви,време и средства за момента съм замразила проекта да насилвам българската държава да увели4и населението си с оЩе едно българ4е  (по произход Naughty )_дъЩеря ми. Crossing Arms
Виж целия пост
# 4
Не сме сключвали никакви договори, но доколкото знам има възможност да се направи тук в Германия. Ние и двамата нямахме никакви значителни имущества преди брака, каквото сме придобили сме го направили заедно, така че ще делим по равно Wink
Брака ми е регистриран в БГ (иначе нямаше да мога да си сменя името), но детето ми не е, защото е немски гражданин, а нямам намерение да я правя българка, затова ще си спестя ходенията по службите.
Виж целия пост
# 5
И тук не е практика да се сключват предбрачни договори. Правят го само много, много богатите Wink. При евентуален развод всичко придобито по време на брака се дели на половина, както е в Бг.
Регистрирах си брака в Бг, според мен това е най-лесната процедура.
Колкото да това дали някой хваща Господа за краката, звучи ми пошло и само един наистина прост човек може да разсъждава по  този начин.
Виж целия пост
# 6
  Да уточня само,че не е мое мнение,че брака  с чужденец е един вид далавера...
  Със сигурност всяка от вас се е сблъсквала с такова мислене.Хората подхождат схематично-живееш в чужбина-значи си добре! Money
Никой не си дава сметка за цената на това "добре",а и то не винаги съществува..да не споменавам и че ако го има в повечето случаи е плод на много труд..Никой никъде нищо не ти дава даром! #Crazy
Виж целия пост
# 7
 Само да допълня mcdirock ,че в Италия голяма част от семействата напоследък избират разделение на имуществото,точно защото е по-ясно и не се получава грозната бг картинка при развод(един мъкне бойлер,друг -печка и т.н.) newsm10
  Това,което мен ме подразни ,когато се омъжвах е ,че съобщават по време на церемонията при сключване на брака какъв режим си избрал,което според мен не е редно.Факт е,че после в акта за граждански брак не е упоменато,вписват го само ако изрично заявиш че го искаш.
  Относно регистрирането на брака или родените деца в БГ,намерих доста инфо за всички други страни,но не и за Италия,за съжаление нашето посолство тук няма сайт(срамота!) smile3513и за всякаква информация трябва да разчиташ на "благоволението " на служителките там..

Това,което намерих е информация от послоствата ни в UK и France

http://www.bulgarianembassy.org.uk/consular/6.html
http://www.amb-bulgarie.fr/serv_consulaire_bg_sastoqnie.php
http://www.grao.bg/mezdoc/sbornik/komsbor.html

предполагам обаче ,че е валидно за всички ни.

Да отворя и една скоба,относно българките женени в Италия,наскоро видях една дискусия в един правен форум

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?p=107151


 newsm78 чудя се дали авторката на постинга тук не е същата както и там?
Виж целия пост
# 8
Бойлерът е мой, казах на мъжа ми, преди да се оженим.

Сега сериозно. Нямаме предбрачен договор. Което не знам добре ли е, зле ли е. Градим всичко заедно, имаме сходни професии, никoй не живее на гърба на другия, така че и да делим, няма да е кой знае какво oщипване.

Иначе в Германия има предбрачен договор, където би могло да пише, че сексът се свежда до последния четвъртък от месеца, че родителите на съпругата се канят веднъж годишно на гости и други подобни.
Но има и друг договор: за разделно имущество. Имах една позната, дето бая го беше закъсала с нейния муньо, дето си харчеше парите по хазарт. Опитваха с психотерапевти, с какво ли не, ама тоя човек не се оправяше. Тя обаче нямаше как да се разведе с него, защото го нямаше въпросният договор за разделно имущество. Т.е. при един развод дълговете на бившия й благоверен от хазарт са и нейни дългове.
Имам друга една позната, румънка от доста беден социален слой в Румъния. Та тая румънка се е оженила за един търговец на недвижими имоти с аристократска кръв и бая години преднина. Румънката не работи, учи езици само, оправя си зъбите, грижи се за себе си, и е обвързана с договор за разделяне на имуществото (отделно може да има и предбрачен). Мъжът й и дава пари, за да си оправи зъбите, ама на заем. Уж и подарява мерцедес кабрио, ама на негово име. Абе държи я за всичко у шише. Не й дава да работи, нито да има деца. НО. Той си е прав, има какво да губи. Тя също си знае, че ако иска да кара кабриото, да ходи на зъболекар за по 500 еуро на час и да си вее байряка по разните Джетсет-места, цената е такава.

Така че всеки си решава както го акъл учи.
И това не се отнася само за чужбина.
В България има доста примери за меркантилност,
които няма как да омаловажаваме, само защото са,
видите ли, в България.
Че навремето Лора да не би да се е метнала на Яворов
само зарaди черния му мустак, а?
Виж целия пост
# 9
В Холандия ако двойката не е сключила предбрачен договор и не сключи такьв до развода, дели имуществото 50:50, независимо придобито или не по време на брака. Това е и причина много двойки да сключват такива договори(поне от тези който аз познавам). Познавам дори и хора,които нямат никакви сьществени имоти и наследства, но само заради спорта и рьчкането на родителите си - сключват такива договори. Договора, сключен преди брака е по-евтин, отколкото ако е сключен след това, затова и повечето двойки така го правят - преди брака.
Това е, което засега знам. Деца още нямам.
Недостатька за жената е(ако няма договор), че ако мьжьт и е богат или има фирма и на даден етап фалира - тя плаща сьщо дьлговете му, така, че брака с мьж, който има финансова сила може да сгорчи живота и на бившата сьпруга.
В случай на развод, предполагам, че той плаща някаква издрьжка, но незнам при какви условия.
Мьжьт ми не пожела да сключим такьв договор, вьпреки, че майка му изрина земята да го подканя и тормози. Twisted Evil
Не сьм регистрирала още брака си в Бьлгария.
Виж целия пост
# 10
В Холандия ако двойката не е сключила предбрачен договор и не сключи такьв до развода, дели имуществото 50:50, независимо придобито или не по време на брака. Това е и причина много двойки да сключват такива договори(поне от тези който аз познавам). Познавам дори и хора,които нямат никакви сьществени имоти и наследства, но само заради спорта и рьчкането на родителите си - сключват такива договори. Договора, сключен преди брака е по-евтин, отколкото ако е сключен след това, затова и повечето двойки така го правят - преди брака.
Това е, което засега знам. Деца още нямам.
Недостатька за жената е(ако няма договор), че ако мьжьт и е богат или има фирма и на даден етап фалира - тя плаща сьщо дьлговете му, така, че брака с мьж, който има финансова сила може да сгорчи живота и на бившата сьпруга.
В случай на развод, предполагам, че той плаща някаква издрьжка, но незнам при какви условия.
Мьжьт ми не пожела да сключим такьв договор, вьпреки, че майка му изрина земята да го подканя и тормози. Twisted Evil
Не сьм регистрирала още брака си в Бьлгария.

Ние също не сме подписвали предбрачен договор  yes  !

А за регистрацията на брака: оформянето на документите тук става за 2 седмици ( без разтакаването  неверни адреси и тн), обаче на  самата регистрация още не и е дошъл редът! Joy
Виж целия пост
# 11
не сме се оженили с мисълта, че ще се развеждаме и затова дори не сме мислили по имуществени в-си.
Аз нямам нищо ( все едно кацам от Луната),
той има разни имоти движими, недвижими или както там се казват, ама е будала  Joy,
не ми е и намеквал за някакво делене предварително.
затова и в-са малко ме изненадва.
бракът сигурно, ще го регистрираме в БГ,  като се сафирясам от италианската бюрокрация!
иначе не се чуствам хванала бога за шлифера,
по-скоро съм благодарна и оценявам, че имам условия за живот, за които при други обстоятелства сигурно щях да плащам цял живот на равни вноски.



Виж целия пост
# 12
В Англия пребрачните договори нямат задължителна сила, т.е., съдът не е длъжен да се съобразява с тях. Съществува силна презумция за делене 50/50 на всичко, придобито по време на брака, дори и жената да не е работила. Миналата година се гледа един случай, където съдът отсъди на жената част от бъдещите доходи на мъжа (много повече от издръжка, ствава въпрос за футболист). Голямото гърне с парите всъщност е пенсиоонният фонд (дето го е натрупал мъжа, в една стереотипна ситуация), защото  от 6-7 години съдът има право да отсъди част от тези средства на жената, и въобще английската система се смята за доста благосклонно настроена към жените при развод.
За разлика от Бг разводът става лесно, без да има нужда да се явяваш в съда (говорим за uncontested cases).
А за какво ли ги знам тези неща ли, защото, макар че няма нищо общо с моята специалност, все някой ме пита или за процедурата при разводи, или ако трябва да се явяват в magistrates court за превишена скорост. УФ
Виж целия пост
# 13
Ми тука има принъп опция, ама ние нали сме будали, се подписахме без договори Laughing. Не съм мислила за разводи и раздели, но ако ми дойде до главата, смятам адвокат да ми движи нещата и мъжлето да му плаща.  Twisted Evil Twisted Evil
Сега сериозно вече и много, ама най-общо казано: във Флорида специално, собствеността се дели наполовина, като това не включва наследени имоти, подарени имоти само на единия съпруг от трета страна (дори и по време на брака), както и ако единия е имал къща примерно преди брака. Що се отнася до дългове - те се разпределят пропорционално на прихода на съответната страна - т.е. ако мъжа печели повече, после съда му налага да плаща по-голямата част от дълговете, кофтито е, че ако жената не е в дълг, то покрай мъжа си тя пак ще трябва да го изплаща, дори и да в минимален размер (кредиторите почват да звънят)....Къщата ако е на изплащане също трябва да се плаща и след развода и от двете страни...И най-кофти тръпката е, че подаръци от съпруга примерно, при развода се делят 50/50 - хе, хе... Twisted Evil Това в най-общи мъгляви линии...Мазалото е пълно и викам по-добре на никой да не му идва до главата. Peace
Виж целия пост
# 14
Ми тука има принъп опция, ама ние нали сме будали, се подписахме без договори Laughing.
И ние сме същата работа като вас. Crazy

А за разводи не ми се мисли, а ако все пак някога се наложи- и при нас нещата са точно такива по закон, както ги описва G&J по-долу.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия