Дълго пътуване с автомобил

  • 1 455
  • 13
Скоро ще пътуваме до София с девет месечната ми дъщеричка,а пътя не е малко и за голям човек(около 6-7часа)претеснявам се за детенце,незнам на колко време да правим почивки.И преди сме пътували но толкова на далеко.....,даите ми съвет как да протече пътуването?????????? newsm78
Виж целия пост
# 1
Бих те посъветвала задължително детенце да е в столче Peace Ако нямате намери начин някой да ти услужи или ако имате възможност си купете.
Ние доста често пътуваме на дълги разстояния и преценявам времето за път, според режима на малкия. Храним се и когато стане време за спане - тръгваме и той си заспива в стола...и до ден днешен е така (2,5 г.). Обикновено, дечицата като се пораздрусат малко - заспиват.
Ако се събуди, спираме на някоя бензиностанция и се разхождаме малко, но ако не се събуди - газ до дупка...
Може да вземеш любими играчки, книжки (да четеш) и всичко любимо на детенце! Hug
Виж целия пост
# 2
я да каже и една майка на деца, прекарали повече време в колата, отколкото по парковете Wink

столчето за кола не мисля да го коментирам - задължително е детето да е вътре, добре закопчано през цялото време, докато колата е в движение.

планирайте спиране в часовете, когато детенце ще трябва да се храни. използвайте да карате без спиране в часовете, когато детенце ще спи. имай подръка играчки и книжки, които да вадиш през определени интервали (а не всички наведнъж), нещо за пиене, влажни и сухи кърпички, детски песнички в касетофона.... и търпение.

на моите деца като бяха съвсем мънички им закачвах от тавана на колата разни висулки от шарени картинки, които им се люшкаха пред погледа и ги забавляваха. после вече дойде времето, когато искаха да имат нещо в ръцете си.

добрич - софия не е чак толкова дълго пътуване. може дори да не ви отнеме предвидените 6-7 часа. пък има деца, които на атина-софия се справят геройски с престой на границата Wink
Виж целия пост
# 3
я да каже и една майка на деца, прекарали повече време в колата, отколкото по парковете Wink

столчето за кола не мисля да го коментирам - задължително е детето да е вътре, добре закопчано през цялото време, докато колата е в движение.

планирайте спиране в часовете, когато детенце ще трябва да се храни. използвайте да карате без спиране в часовете, когато детенце ще спи. имай подръка играчки и книжки, които да вадиш през определени интервали (а не всички наведнъж), нещо за пиене, влажни и сухи кърпички, детски песнички в касетофона.... и търпение.

на моите деца като бяха съвсем мънички им закачвах от тавана на колата разни висулки от шарени картинки, които им се люшкаха пред погледа и ги забавляваха. после вече дойде времето, когато искаха да имат нещо в ръцете си.

добрич - софия не е чак толкова дълго пътуване. може дори да не ви отнеме предвидените 6-7 часа. пък има деца, които на атина-софия се справят геройски с престой на границата Wink

Изпитано, с неколкократно висене по границите.
Виж целия пост
# 4
Не тръгвайте без столче Naughty с другото ще се справите.А ако времето е хубаво и позволява кратки почивки,няма да имате проблеми.
Виж целия пост
# 5
Смятам, че възрастта ви още е идеална за пътуване наделече  hahaha ела да видиш по-после какво става .....  #Shocked
Виж целия пост
# 6
на моите деца като бяха съвсем мънички им закачвах от тавана на колата разни висулки от шарени картинки, които им се люшкаха пред погледа и ги забавляваха. после вече дойде времето, когато искаха да имат нещо в ръцете си.
Аз съм завързала за облегалката на предната седалка една мекичка играчка, с която да се занимава, като му писне. Другото са го казали вече - ако можеш, съобрази пътуването с часовете, в които спи; спирай в часовете за храна и разхождай малко навън и имай готовност да пееш песнички нон-стоп, ако се наложи Laughing
Виж целия пост
# 7
Освен всичко написано досега аз взимам и солети, бисквити и други нещица за хапване. Задължително трябва да имаш и едно шише вода в колата.
Виж целия пост
# 8
И ние другата седмица ще пътуваме 3.5 часа и мен малко ме е страх защото сме още малки,но ще видим полсе ще разказвам.
Виж целия пост
# 9
И ние другата седмица ще пътуваме 3.5 часа и мен малко ме е страх защото сме още малки,но ще видим полсе ще разказвам.
Колкото сте по -малки, толкова е по -лесно пътуването, не се притеснявай.
А и 3.5часа нищо не са.
Виж целия пост
# 10
И ние другата седмица ще пътуваме 3.5 часа и мен малко ме е страх защото сме още малки,но ще видим полсе ще разказвам.
  Мен ако питаш на тази възраст поне2.5 часа ще ви минат в сън.Моите като бяха на по 4-5 месеца,десет мин след акто потеглехме,вече спяха.Много приспивно им действаше колата.
Виж целия пост
# 11
Ние пътуваме сравнително често с малката, но най-дългото пътуване ни беше миналото лято до морето. Видин - Варна 8-9 часа път откъдето и да ги погреднеш. дъщеря ми беше на година и 2-3 месеца тогава и доста и писна в колата. Наложи се да препътуваме разтоянието на 2 пъти, като нощувахме във Велико Търново. Тръгнахме много рано сутринта и през повечето време спа в колата, обаче от возенето и беше доста некомфортно и не яде почти нищо.
По-кратките пътувания - до София или Рибарица (3-4,5 часа) ги съобразявам със режима и - когато дойде време за сън тръгваме. Така по-голямата час от пътя тя спи и използваме момента за пълна газ  Grinning. Когато се събуди и размрънка спираме за малка разходка и след това продължаваме.
Виж целия пост
# 12
Ние много често пътуваме.Синът ми сега е на 11 мес., но е с нас в колата от 4,5 мес., когато ходихме на море. Laughing Ще излъжа, ако кажа че пътуването минава гладко ... нито като беше малък, нито сега е лесно. Трудно спи в колата, изнервя се, стряска се при всяко спиране, не иска да яде .., Whistling но въпреки това ни се налага да пътуваме. Старателно глася неговата чанта, която е вътре при мен. Слагам храна, вода, играчки, памперси, кърпички, поне 1 чифт дрешки  за пребличане. И естествено кошницата. До сега ни вършеше страхотна работа - в нея си спи и седи, но вече се замисляме за столче.
Виж целия пост
# 13
Момичета, много ми помогнахте. Ние другата седмица ще пътуваме с малката също за първи път София-Варна, но ни предтоят живот и здраве много такива пътувания, защото аз по принцип съм от Варна и мисля често да си ходим.

П.П. А какво ще кажете за пътуването с влак?!
Леко пътуване на всички!!!!!!!  car003

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия