нашият режим на почти 8 месеца

  • 470
  • 7
мамита,

погледнете, моля ви, нашият режим на ядене:

7 часа - кърма
до 12часа - не яде друго, само сокове, овесена вода
12 часа - зеленчуково пюре с мляко - 200 гр/от другата седмица ще въвеждам месо
14 часа - плодово пюре 50-60 гр
16 часа - млечна каша 180 гр с добавен суров плод
20 часа - кърма
23 часа/4 през нощта - се буди и иска пак да папка

кажете как ви се струва? струва ми се, че си получава всичко, което му е необходимо, но защо толкова се буди вечер и през нощта? това е първият ми въпрос.  направих опит вечер да го дохранвам с Аптамил, обаче така се запече, че ум да ти зайде. Какво да му давам на гладника, освен кърма?

вторият ми въпрос е по колко плодово пюре мога да давам на ден?

и третият - сутрин от 7 до обед са близо 5 часа, понякога плаче доста, но това е обикновено преди да заспи, а възможно ли е човека да си гладува? Какво мога да му давам, без да му развалям обедното ядене?

благодаря на всеки, който успее да изчете цялото ми писание до края и отговори  Laughing



Виж целия пост
# 1
Ами има си деца, които имат нужда от повече ядене, дъщеря ми беше с подобен режим на тази възраст.
Плодово пюре съм давала по 200 гр. на ден.
За закуската м/у 7 ч. и обяда- не знам дали си захранила с глутен, можеш да даваш попара, грис, плодове, кус-кус, овесени ядки и т.н.
Виж целия пост
# 2
и на мен странна ми се вижда дупката м/у 7 и 12 часа. Някаква кашичка или попарка, кремче не иска ли?
Виж целия пост
# 3
Щом нощем смяташ, че е гладен, дай му за вечеря преди кърмата супа със сухарче например (ако е захранен с глутен).
Сутринта наистина е много времето от 5 часа, още повече, че се съмняваш пак, че е гладен. Единият вариант е да му дадеш закуска (м/у 9 и 10 часа например) или пък да изтеглиш обедното хранене към 11, а след няколко месеца като започне да яде повече храни, пак ще започнеш в 12 да му даваш. Не смятам за много фатално ако обяда не е точно в 12. Моята дъщеря дълго време ядеше за обяд чак към 2, защото преди това спеше. И сега понякога се случва - никога сме нямали железен режим  Sad
Виж целия пост
# 4
благодаря ви, момичета, за идеите    Heart Eyes

два бързи въпроса:

Никол, как се приготвят овесени ядки, аз му давам само водичка от овесени ядки, това ли имаш предвид?

Фелисити, и педиатърката каза нещо за супички вечер. Има ли готови супички, някакви видове?
Виж целия пост
# 5
Аз на моя гладник днес му дадох овесени ядки за закуска- да разнообразя малко попарата.Той яде първо към 6,00-АМ и после пак към 9,30-10,00- закуската- обядва към 13,30-последно яде в 21,30-АМ със бисквити Закуска
Сварих ги и като омекнаха ги пасирах- сложих захар и сиренце и ги излапа-ако не се дави не ги пасирай ама моя се дави и със сухарите та за по-сигурно ги пасирах
А водичката от овесениге ядки разхлабва- аз съм я давала на 20дни за запек.
Виж целия пост
# 6

Фелисити, и педиатърката каза нещо за супички вечер. Има ли готови супички, някакви видове?
Виждала съм супи (май на нестле), но никога не съм купувала. Те май бяха и за по-големи деца. На детска кухня няма ли да ти е по-лесно?
Виж целия пост
# 7
... Никол, как се приготвят овесени ядки, аз му давам само водичка от овесени ядки, това ли имаш предвид? ...

Аз купувам фини, за да не се налага запарване, пасиране и т.н. Само ги накисвам във вода със стайна Т, стоят така 5-10 мин. и слагам 1-2 мерителни лъжички адаптирано мляко, намачкан плод или вместо плод слагам масло и сирене  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия