За яслата и гърнето

  • 1 828
  • 21
Интересува ме колко често слагат децата на гърне- в определено време или всяко си казва кога има пиш? Питам, защото дъщеря ми е без памперс през деня и ме притеснява дали ще казва, ако се напишка ще я преобуват ли, или ще и сложат памперс за по-лесно? Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Слагат ги на определено време и когато детето си каже. Ако се напишка ги преобуват, разбира се. Аз скоро махнах памперса на малкия и няма да го слагам когато пак тръгне на ясла другата седмица.
Успех
Виж целия пост
# 2
Слагат ги на определено време и когато детето си каже. Ако се напишка ги преобуват, разбира се.
...............


Не слагай отново памперс, детенце ще се справи и без него.
Успех
Виж целия пост
# 3
Ако се опитат да ти обяснят, че с памперс ще й е по-добре, ти си човека, който трябва да настоява да не й слагат. Винаги има един период от време, в който децата свикват с новото място и може да се случи да се начишка, но като свикне и като знае на кого да казва няма проблеми. Но не прави грешката да слагате дневен памперс щом веднъж сте го махнали. На лелята това й е работата, а от теб се иска в началото да има достатъчно дрешки за преобличане.
Виж целия пост
# 4
Интересува ме колко често слагат децата на гърне- в определено време или всяко си казва кога има пиш? Питам, защото дъщеря ми е без памперс през деня и ме притеснява дали ще казва, ако се напишка ще я преобуват ли, или ще и сложат памперс за по-лесно? Благодаря!

Зависи от яслата.

Ти ако сама си решила да ходи детето на ясла без памперс - предупреждаваш лелите, нека по-често я питат дали й се пишка.

При нас от самата ясла пожелаха да водя Вики без памперс, била навършила 2 год - един вид, време е.
Аз и вкъщи преди това бях почнала да я уча без, купих повечко гащички и започнахме. Но държах пампи и в шкафчето. В началото се случваше да се понапикае, слагаха й памперс....  Rolling Eyes

Сега вече е без, спи без, отскоро и през нощта без, но все още се случва да се изпусне - ето снощи, каза, че има "пишо", а пък беше вече напишана, явно дълбоко е спяла...сложих я на гърне - направи и ако....

Наблюдавай детето и сама ще прецениш дали е готова. Wink
Виж целия пост
# 5
Слагат се под режим на гърнета.Ако някой през другото време каже,че има пиш също се слага на гърне.Първият ден когато отидете на ясла ще предупредиш сестрата,че детето е без памперс. Ако се напиша веднага се преобува.Не се притеснявай ако първите дни се случи да има напикани гащички в шкафчето.Дължи се на това,че детето е стреснато от новите хора,които вижда и новата обстановка в която попада.След известно време всичко си идва на мястото.Мога да ти дам пълна информация ,защото работя в детска ясла.Ако искаш пиши ми на ЛС.Пожелавам ви по-бърза адаптация на яслата.
Виж целия пост
# 6
Слагат се под режим на гърнета.Ако някой през другото време каже,че има пиш също се слага на гърне.Първият ден когато отидете на ясла ще предупредиш сестрата,че детето е без памперс. Ако се напиша веднага се преобува.Не се притеснявай ако първите дни се случи да има напикани гащички в шкафчето.Дължи се на това,че детето е стреснато от новите хора,които вижда и новата обстановка в която попада.След известно време всичко си идва на мястото.Мога да ти дам пълна информация ,защото работя в детска ясла.Ако искаш пиши ми на ЛС.Пожелавам ви по-бърза адаптация на яслата.

Всичко е така, както казваш. 

В коя ясла работиш, ако не е тайна?  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Тъй като и аз скоро махнах памперса на дъщеря ми много се чудех как ще е на яслата, първите два дни я пусках с памперс, но след това го махнах. Лелките ми казаха, че децата без памперси ги слагали по-често на гърнето. Факт е, че до сега (втора седмица вече) нямаме фал, което ме кара да си мисля, че ги следят повече.... Моят съвет е да не слагаш памперс.....   bouquet
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички за отговорите Hug
Виж целия пост
# 9
В яслата на Дияна, ги слагаха под строй на определено време, много сладки бяха седнали всички на гърнетата Simple Smile Разбира се ако някое дете каже, че му е пишка бяга при гърнето, не чака да дойде часа на общото пишкане Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Аз се чудя по-скоро обратното. Синът ми скоро ще тръгва на ясла. Пробвала съм да го слагам на гърне, но не иска да стои и 5 секунди. Дали там няма да го почнат да го карат насила. newsm78
Виж целия пост
# 11
Аз се чудя по-скоро обратното. Синът ми скоро ще тръгва на ясла. Пробвала съм да го слагам на гърне, но не иска да стои и 5 секунди. Дали там няма да го почнат да го карат насила. newsm78

Защо насила? Първо ще е с памперс, децата ги слагат на няколко пъти на гърне, като видят, че има напредък, може да ви предложат да го махнете.
Виж целия пост
# 12
В яслата на дъщеря ми ги слагат под час и строй на гърне. Случвало ми се е няколко пъти да наблюдавам подобно групово ходене по нужда.  Но не съм виждала дечица, които да се дърпат, че не искат. Явно им е интересно, като го правят всички заедно.  И аз махнах памперса на Аделина преди една седмица и сега се притеснявам, като тръгне пак на ясла, дали няма да си загуби навиците. Дано всичко да е наред Praynig.
Виж целия пост
# 13
  И аз махнах памперса на Аделина преди една седмица и сега се притеснявам, като тръгне пак на ясла, дали няма да си загуби навиците. Дано всичко да е наред Praynig.

Ама вкъщи не я ли оставяш без памперс, че нещо не разбрах?  newsm78 Защо да си е загубила навиците?
Виж целия пост
# 14
Аз пък се притеснявам от друго-дъщеря ми не иска да сяда на гърнето,а аз я държа над него за да чурка. newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия