По-оскъдно ядене по време на бременност

  • 11 473
  • 54
Здравейте, милички. Бременна съм в 11-та седмица. От вчера реших да спра хляба и да наблягам повече на салтите, плодовете и зеленчуците. Нямам нужда от по-тежки храни. До колко това е здравословно за бебето?  Старая се да огранича яденето защото съм склонна към напълняване, но и както написах по-горе нямам нужда от много храна. Така се чувствам по-добре като ям салати, плодове и зеленчуци. Пишете вашето мнение..Вие как бяхте по време на бременност. Аз не искам да разсъждавам така, че сега ми се е паднало да ям. Защо да качвам излишни килограми..?!
Виж целия пост
# 1
Здравей,според мен няма проблеми да го правиш.И аз така започнах,в 6-ти месец обаче качих малко захар и ме сложиха на зверска диета.Та последните 3-4 месеца ги изкарах на основно на дини,салати и малко черен хляб.Всичко е ок.Просто да ти правят изследвания чат пат,да не смъкнеш много хемоглобин или нещо друго.За цялата бременност качих 7 кг и като родих си бях даже по-слаба отпреди,много е гот така  Grinning
Виж целия пост
# 2
Здрасти миличка  Hug
Абсолютно съм съгласна с теб, че когато сме бременни не трябва да се тъпчем, но определено съм на мнение, че трябва да си хапваме от всичко каквото ни се прииска, но по мъничко. Най-малко през бременността трябва да се лишаваш от разни неща, особенно от хляба. Знам, че той е много полезен (дори има и хляб за бременни). Не казвам обаче, че трябва да изядаме по 5 филии на ядене де  Crazy  Според мен организма сам си показва от какво се нуждае, поне при мен е така  Wink  Наистина е много правилно да се консумират много плодове и зеленци, но може да погледнеш тук какво е най препоръчително.
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/652/69/
Лека бременност   bouquet
Виж целия пост
# 3
Според мен добре си се ориентирала Wink
и все пак и в хляба и в тестените изделия има полезни неща. Хубаво е да хапваш по една филийка на ден, може да го заместваш и с някой пълнозърнен хляб или черен, просто не прекалявай, но и не изключвай съвсем тази група храни от менюто си.
А многото плодове и зеленчуци ... колкото повече, толкова повече... няма нищо по-полезно от това.
Но не се и оставяй гладна.
Аз в началото така се хранех, но наддавах по кило на месец, в четвъртия нито едно пък не качих и реших, че ще си хапвам насила по повече, та освен това, ядях и мн готвено, риба (изключително полезна, а и на скара доста диетична), изобщо и на месото мн наблягах, и на зелените - лапад, спанак и т.н., мн мляко, сирене и кашкавал и.... доста се тъпчех със сладоледи, шоколади, пици, понички и др такива буклучета...но по принцип трудно напълнявам та резутатът беше 12 кг. за цялата бременност.

само яйца спрях напълно да ям - някакаво отвръщение към тях получих, та до ден днешен...не знам защо така...
Виж целия пост
# 4
аз съм чувала, че от черния хляб се напълнява. А и защо ни е да ядем хляб?? Simple Smile
Виж целия пост
# 5
браво мила,радвам се да чуя една нормално мислеща жена Hugомръзна ми от бременни който ядат като разпрани,защото по време на бременност "трябвало да се яде за двама"!аз също от самото начало на бременността си гледам да ограничавам яденето,чувствам се добре,изглеждам добре,а и бебето е добре за сега
Виж целия пост
# 6
Хапвай и месо, не е нужно да са някакви манджи, просто яж от всичко, но добре приготвено. Хляба може да ядеш пълнозърнест.
Виж целия пост
# 7
Аз не съм чувала да се напълнява от него,даже е много полезен.Разбира се,да се яде в разумни граници.Е,ти какво искаш да ядеш,само салати ли?Така не е много хубаво,все нещо ще трябва и за бебо да спускаш... Mr. Green
Виж целия пост
# 8
БРаво, много добре си се ориентирала за яденето, обаче трябва от всичко да хапваш, във всички храни има нещо полезно, дори в хляба, а за зеленчуците внимавай да не са нитратови  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Нямаш проблем.
Бебето си смуче необходимите неща, проблема идва за теб, ако не си набавяш нужните неща.

Аз почти не съм яла хляб, хапвах предимно плодове и зеленчуци, както и мляко. Качих 7 кила и родих 4 килограмово здраво бузесто бебе.

Като ти се дояде нещо си хапвай.
Виж целия пост
# 10
Разбира се, че си права и че не е нужно да се тъпчеш, щото сега ти се е паднало.А и не смятам че хляба носи кой знае какви полезни в-ва за бебчето.Наблегни на пресните плодове и зеленчуци, без това сезонът им предстои, месо.Лека бременност!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Освен плод и зеленчук, яж месо, яйца и млечни. Хляба и сладките неща действително е хубаво да се ограничат.
Виж целия пост
# 12
яж си пълнозърнест хляб и макарони, но само на закуска. млечни си вземи с ниска масленост и избягвай "празните" калории- сладки и тестени, газирани, сиропи, сладка....
яж месо и яйца. салати, плодове.
храни се 3-4 пъти на ден. не лягай с пълен стомах.
но ако си много гладна- не гладувай, просто не прекалявай. не си на отслабваща диета Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Не се притеснявай. През цалат бременност съм се ограничавала от храна. Храних се здравословно и много наблягах на мюслитата. Ефекта беше 12кг. отгоре. Детето ми се 3кг. роди живо и здраво , една седмица по - рано от определения термин. Причината за ранното раждане не беше режима ми на хранене.
Виж целия пост
# 14
не бе Блонди:)) и други неща ще ям.. като наготвя някоя манджа защо да не си хапна мъничко..просто ми се иска да наблегна на салатите, плодовете и зеленчуците..разбира се и други неща ще хапвам..но вчера бях на салати цял ден и се чувствах страхотно.. е и един кроасан си хапнах:))
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия