проблем с домашниите пюрета....

  • 445
  • 9
нещо май не правя както хората Embarassed....приготвам zеленчуковите пюрета, раzпределям ги по бурканчета и ги zамраzявам...раzмраzявам ги на стайна температура в деня на консумация...но винаги отгоре има нещо като бяло и много вода....намалих водата при приготвяне_пак същото....и ииzобщо нямат вкуса, който е бил първоначално....някой да има идейка какво да правя, или по точно какво да не правя?
четох zакованата тема, но от рецептите там и моето приготвяне не намирам раzлика.....благодаря предварително zа всекии съвет  bouquet...
Виж целия пост
# 1
Обикновено е достатъчно добре да ги затоплиш - почти до завиране - и след това да ги охладиш, така се оправят нещата. Особено с картофеното пюре (или тези, съдържащи картофи) тази процедура е задължителна, иначе са гадни и тричави, ако само се размразят.
Виж целия пост
# 2
и аз размразявам, както е описала Хедра - няма проблем Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Ахам, аз също така - до завиране. Дори и картофените се оправят Peace
Виж целия пост
# 4
забелязах, че тези пюрета, в които слагам сладък картоф, ако ги замразявам или държа в хладилника повече от 1 ден също после променят вкуса си и стават гаднички..... ти какво слагаш в пюретата?
Виж целия пост
# 5
zelen4ukovite pureta ne gi zamraziavam. Samo v burkan4eta v hladilnika se syhraniavat do 3 dni. Zamraziavam samo purirano meso, kato izvajdam zamrazenoto meso ot frizera i go slagam v hl-ka za bavno razmraziavane do sledva6tia den. Posle zaedno s zelen4ukovoto gi toplia.
Виж целия пост
# 6
благодаря на всички zа отговорите  bouquet...раzбрах къде бъркам, само ги раzмраzявам, беz да ги топля толкова много,само колкото zа консумация....

забелязах, че тези пюрета, в които слагам сладък картоф, ако ги замразявам или държа в хладилника повече от 1 ден също после променят вкуса си и стават гаднички..... ти какво слагаш в пюретата?

почти всички zеленчуци, които съм въвела, като правя отделно само моркова с тиквата....ианче накуп са морков, картоф,чушка, тииквичка ии праz лук обикновено....и още каквото намеря в биомагаzина Grinning...
Виж целия пост
# 7
Ами не слагай картоф най-добре.За другите зеленчуци  няма проблеми, а колко му е да свариш едно картофче за 10 минутки и да го прибавиш към размразеното пюре.
Виж целия пост
# 8
не е проблем да сваря картофчето, проблемът е че малкото като отвори уста, че е гладен трябва да му се даде  на секундата...иначе ни раzбират всички колко е гладен Joy....а съм пробвала да сваря картоф предварително, но като иzтине не мяzа на нищо Sick...поне аz студен сварен картоффф Laughing не мога да ям Rolling Eyes...
Виж целия пост
# 9
Абе по-натам ще му хванеш цаката кога огладнява и няма да има проблем Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия