Важно за Тантум Верде

  • 13 354
  • 15
В темите за зачервеното гърло много мами препоръчаха тантум верде, самоче за колко годишни деца го препоръчвате, защото незнам дали някой от вас е обърнал внимание но в листовката пише че не е подходящо за деца под 5 години става въпрос за спрея
Виж целия пост
# 1
специално съм се интересувала по въпроса- може да се дава и на много малки деца, даже при проблеми със зъбоникненето.
Акт.съставка е нестероидно противовъзпалително, лекарство от групата на парацетамола, грубо обяснено, което НЯМА системна резорбция и се разгражда в стомаха.
Медикаментът се натрупва във възпалената тъкан и нама странични ефекти. Може да се пръска многократно за деня поради тези причини.
Бързо оздравяване
Виж целия пост
# 2
ами незнам реших да пиша за всеки случай за това, защото го препоръчах на една съседка и тя идва да ме пита защото нейното детенце е на 2 годинки и се притеснява дали да го пръска вие по колко пъти на ден пръскате и колко дена
Виж целия пост
# 3
аз лично не съм го ползвала. Казаха ми колкото пъти се налага, като пръскаш по 1 път.
Виж целия пост
# 4
я някой който го е ползвал да каже от личен опит
Виж целия пост
# 5
На моят син предписаха Тантум верде преди 2 седмици за много възпалено гърло. Той няма още 2 годинки. На листовката пишеше, че препаратът съдържа ментол и затова да се избягва даването му на деца под 5 годишна възраст. Аз се стреснах и звъннах пак на педиатърката си. Тя ми каза да не се притеснявам, а аз й имам голямо доверие. Дозировката беше 4 пъти по 1 впръскване. Пръсках му няколко дена. Много добре ни подейства. Grinning
Виж целия пост
# 6
ок отивам да званн на мойта позната да я успокоя
Виж целия пост
# 7
И аз съм давала и лекарката каза,че няма страшно.Пръскам по 3-4 пъти на ден.
Виж целия пост
# 8
На голямята (5г.) пръсках четири пъти на ден и имаше много бърз ефект. Попитах педиатърката дали мога да го давам на малката (3г), но тя ме посъветва да не го правя.
Виж целия пост
# 9
Давала съм го по препоръка на нашия педиатър. Доста често сме спасявали положение с него Simple Smile
Виж целия пост
# 10
дестеина дни пръсках по един път - вечер. последните 2-3 дни по два пъти, защото четох тук че няма проблем.
Виж целия пост
# 11
Много съм доволна от него, винаги минаваме с Тантум верде, детето е на 3 години, а го пръскам от 2-годишна възраст.Според мен няма опасност, не съм имала проблеми, нито съм забелязвала някакви странични ефекти.
Виж целия пост
# 12
 Да виждала съм листовката и съм я чела, но лично нашата педиатърка ми го изписва на малкия , макар че беше на 9 месеца, имам и пълно доверие в това отношение, що се отнася до листовките на много от най- разпространените лекарства от нея знам , че не изписват правилна дозировка поне тя лично мие е казвала кои лекарства как се дават всичко се изчислява на кг телесна маса вкл. и пръскането с тантум верде на малкия присках 2 пъти на ден по 1 впръскване не го препоръчват за много малки деца заради съдържанието на ментол
Виж целия пост
# 13
И на моя син(когато беше на 6 м.) беше предписан от педиатър.
Виж целия пост
# 14
Странно... Преди на листовката пишеше за деца над 36 месеца. Сега виждам го рекламират за деца над 6г. И аз съм много доволна от него. Само че, как успявате да пръснете на бебе?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия