Боядисване на яйца

  • 114 077
  • 428
Май такава тема не открих. newsm78А пък ми е интересно.
Добре де всички за козунаци говорите,дайте да обсъдим и как боядисваме яйцата.
Аз лично ги боядисвам със памуче и кристали и стават хубави,като задължително първото ми е червено и мацвам бузките на малкия и го оставям за догодина за късмет.
Очаквам още идей!
Виж целия пост
# 1
Слагам лепенки,заради големия син,с памук правя,с кристална захар стават хубави също-като се боядисат в съответния цвят се овалват с кристална захар Grinning
Виж целия пост
# 2
Ето тук има доста идеи:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22229.0


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22229.msg456293#msg456293
Виж целия пост
# 3
Последните години ползвам от ампулите със седефена и диамантена боя. Яйцата стават много красиви и цветовете са страхотни. И няма вода, оцет и мацаница. Peace
Виж целия пост
# 4
Аз ги боядисвам само по стандартните начини.Рисувам ги със свещ и после в обикновенна боя за яйца.Част от яйцата ги увивам с мрежест плат,други накрая сипвам в боята олио и ги правя шарини,също и с памук увивам с различни цветове.Тава са ми начините.
Но този начин с кристалната захар тази година ще го пробвам обезателно,мерси за идеята на Lati  Wink
Виж целия пост
# 5
Вчера си купих от Метро едни цветни течни моливчета за рисуване върху яйцата. Ще видя как ще изглеждат и дали малките художници ще останат доволни .
Виж целия пост
# 6
Аз ползвам кристали,лепенки,памук.А за да ми се получат по-плътни цветове оставям яйцата да поврят заедно с боята.Задължително боядисвам и яйца от пъдпъдък,стават много красиви,децата им се радват и са полезни. Grinning
Виж целия пост
# 7
Последните години ползвам от ампулите със седефена и диамантена боя. Яйцата стават много красиви и цветовете са страхотни. И няма вода, оцет и мацаница. Peace
Извинявай за невежеството,ама какво е това седефан и диамантена боя? EmbarassedМалко ме е срам че не знам.
Виж целия пост
# 8
Последните години ползвам от ампулите със седефена и диамантена боя. Яйцата стават много красиви и цветовете са страхотни. И няма вода, оцет и мацаница. Peace
Извинявай за невежеството,ама какво е това седефан и диамантена боя? EmbarassedМалко ме е срам че не знам.






Мисля, че е немска(продават я в големите супермаркети) представляват едни прозрачни тубички с шест цвята в кутия - около 6 лв., но стига за две години. Има 2-3 вида със седефен блясък и диамантен блясък. Ампулите се слагат в гореща вода да се втечнат, после взимаш едни ръкавици(гумени или наелонови) капваш по 3-4 капки и овалваш яйцата-това е цялата хамалогия. Стават много бързо и цветовете са много ярки и красиви.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Аз ги боядисвам само по стандартните начини.Рисувам ги със свещ и после в обикновенна боя за яйца.Част от яйцата ги увивам с мрежест плат,други накрая сипвам в боята олио и ги правя шарини,също и с памук увивам с различни цветове.Тава са ми начините.
Но този начин с кристалната захар тази година ще го пробвам обезателно,мерси за идеята на Lati  Wink
И аз така!Освен това ползвам и кристали.
Виж целия пост
# 10
Лео трябва да потърся такива бои Simple Smile
Иначе и при мен 1вото е червено, ествествено мацват всички с него Simple Smile На Дияна й е много интересно, така че участва в процеса на боядисване.
Със свещ не съм рисувала, моя мъж се беше пробвал, после се радваше на резултата Simple Smile

Баба ми преди рисуваше с восък, но си имаше специална писалка. Това за нея беше много важен процес, давала ми е да пробвам. Винаги ми се е искало да пробвам за Великден да направя като яйцата на баба. Дядо ми обаче по сантиментални причини не ми дава нейната писалка. Вече не се и пробвам да я искам. Или ще му се обадя с ултиматум "дай ми пчелен восък и писалката" Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Лео трябва да потърся такива бои Simple Smile
AnMary, пуснали са и такива български - за 10 яйца са, на желатинова основа . Цената им е около 2,50лв.до колкото забелязах, но аз не купих - много бои и цапала ми се събраха,трябва да боядисам поне 2 картона яйца с тях.
Виж целия пост
# 12
Освен да ги боядисвам  по стандартния начин си играя и правя от яйцата- "лимони", "ягоди" и др. такива. Пример: на жълто яйце залепвам от зелена хартия листа и т.н.
Виж целия пост
# 13
Я разкажете как става с кристалната захар точно и с фолиото Praynig
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Leo
Мисля, че е немска(продават я в големите супермаркети) представляват едни прозрачни тубички с шест цвята в кутия - около 6 лв., но стига за две години. Има 2-3 вида със седефен блясък и диамантен блясък. Ампулите се слагат в гореща вода да се втечнат, после взимаш едни ръкавици(гумени или наелонови) капваш по 3-4 капки и овалваш яйцата-това е цялата хамалогия. Стават много бързо и цветовете са много ярки и красиви.  bouquet

И в къщи така действаме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия