Да споделя! Вече приключихме - факт!

  • 2 194
  • 54
Понеже повечето от вас вече така или иначе разбраха, пък и ме питат на лични, ще обявя официално!  Mr. Green Ние с Ема почти сме опаковали багажа да напуснем кораба!  Laughing
Вече се кърмим само веднъж в денонощието - рано сутрин към 6, 6.30, че мама много я мързи да става и да прави млякото.  Blush
Отбиването върви без никакви, ама никакви проблеми!  Grinning Започнахме преди около два-три месеца. За незапознатите и тези, на които им е интересно давам едно резюме.  Wink
Първо махнахме нощните кърмения. Това отне около месец. Тя се събуждаше, искаше да суче, аз давах вода, биба, гушках... Постепенно сложих и решетката на креватчето, което беше долепено до нашето легло със свалена решетка, за да мога да я кърмя по-лесно. След като сложих обратно решетката, процесът се ускори, тя не идваше непрекъснато до мен и по този начин не се събуждаше толкова често. Трудничка и продължителна беше борбата с нощното кърмене, но се справихме.  Wink Това всъщност беше и най-трудната част.
После махнах дневните кърмения, които не бяха свързани с приспиване. Това беше лесно, просто й отвличах вниманието с нещо друго.
Махнах двете кърмения за дневен сън - първо едното, после другото. Приспивах на ръце, в количката, а когато беше гладна - и с шише мляко. 
Останахме на две кърмения - вечер за приспиване и сутрешното (което засега още крепим Wink).  Махнах вече и нощното. Приготвям шише с мляко (вече - Нестле джуниър), лягаме на леглото и се гушваме, като й подавам шишето и тя си го изсмуква доволно до край. Вече не я приспивам. Слагам си я в креватчето и просто си лягам на леглото и я чакам да заспи. Отлепва за около 5 минути максимум, съвсем сама.  Grinning
Държа да отбележа, че НИКОГА, ама никога не е била разстроена от отбиването. Може би заради това, че е много плавно, може би и заради абсолютната ми убеденост в това, което правя, а може и да е заради честото гушкане, с което се опитвам да я компенсирам, но е факт.  Grinning
И така, както вече казах, още я кърмя по веднъж, но усещам, че и това е към края си, може би до месец най-късно ще ви кажем окончателно "сбогом".  Wink
Не се чувствам тъжна, нито изпълнена със съмнения, радвам се, че всичко протича толкова гладко!  Grinning Дори не съм си представяла, че ще е така лесно, като се има предвид колко пристрастена беше Ема към кърменето.  Crazy 
Ами това е засега, желая успех на всички, които имат намерение да отбиват по собствена инициатива, както и на тези, които ще чакат детето да им разреши да го направят!  Laughing
Продължавам да миткам из форум "кърмене", така че ви следя изкъсо, да знаете!  hahaha
Виж целия пост
# 1
Браво Зъхи Hug Знаеш- ти си нашата гордост.
Моето момиченце и то върви натам. Тръгна на ясла и си мислех, че ще ме търси след яслата да цока, но- не. Сеща се час- два след като сме се прибрали и то по- скоро от скука, отколкото от нужда. Първите дни от яслата започна да се буди отново през нощтта, но понеже се наложи да отсъствам за няколко дни- някак се отказа и пак си спи през нощта. Като се върнах от пътуването, реших, че ще и дам да суче ако поиска- ако не иска- значи край и толкова. Но явно още си има нужда от това, защото щом ме видя, за "добре дошла" ми легна недвусмислено в скута Mr. Green
Сега сме на две кърмения- сутрин и вечер и няколко спорадични цоквания за проверка през деня, но това не го броя. Та така, реших да караме докато .... както дойде. Предстоят ми доста командировки и може би това ще даде тласък на процеса.
Зъхи, мисля, че добре се справихме до тук като се имат предвид причините на заинатяването ни да кърмим.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Браво на вас Зъхи Simple Smile
Понеже на мен ми предстои връщане на работа когато Ади стане на 1г и аз съм решила лека полека да замествам обедното и следобедното хранене. За да е остепенно и да нямам евентуални проблеми /както при мен, така и при него/. Сега се кърмим сутрин в 4-5, после към 8, след зел.пюре, след кашата и към 8 за последно. Като вчера на обяд му дадох за първи път пюре с кърма и не го кърмих. После беше доста кисел и мрънкаше по време на разходката, което е за първи път! Обикновенно като излезем заспива!
Та въпросът ми е когато не кърмеше Ема тя сърдише ли ти се? Не знам защо си мисля, че на Ади му беше криво че не е сукал  newsm78 И още нещо - изцежда ли се през времето, когато спирахте кърменията?
Мерси   bouquet
Виж целия пост
# 3
Та въпросът ми е когато не кърмеше Ема тя сърдише ли ти се? Не знам защо си мисля, че на Ади му беше криво че не е сукал  newsm78 И още нещо - изцежда ли се през времето, когато спирахте кърменията?

Ами не... май не се сещам да се е сърдила, но аз не съм я насилвала за нищо, целият процес при нас, както вече казах, е много плавен и бавен, така че не съм имала нужда нито да успокоявам разстроено дете, нито да изцеждам.  Wink
Пожелавам на всички такова отбиване!  Grinning
Виж целия пост
# 4
Браво, Зъхи!
И аз се движа по същия път, само дето още сме на две кърмения, но планирам в най-скоро време да заместим вечерното с шишето. Отлагам го, защото все забравям да поръчам на татито да купи биберон с цепка Embarassed , а това може да е подсъзнателно нежелание за спиране, знам ли Wink Мисля, че няма да има проблеми с отбиването от страна на Дани, само се чудя как ще успея да спра сутрешното кърмене  newsm78 Той става сутрин точно в 6 и хич не се виждам аз да се надигна по това време и да бъркам мляко, а после да подхващаме песни и игри.... Оххх, ще видим как ще се получи, мисля че най-много след 1-2 месеца ще разбера от първа ръка що е то ставане в тъмни зори и има ли то почва у нас ooooh! Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Благородно ти завиждам,Зъхи за спокойствието и постоянството,с което се справяш с тази нелека задача-отбиването. Аз вече много искам да отбия дъщеря си,защото нощното сучене направо ме съсипва,но сега разбирам,че или нямам воля или ми е станало навик кърменето,както и все чакам някаква индикация от малката,че вече е готова за това,само че не я получавам.Яде си добре друга храна,12килограма е,но за нея кърменето вече не е начин на хранене,а начин на живот.Тя сучи от скука,когато й се спи,когато е разтроена и такова удоволствие изпитва от това,че чак избелва очи.На мен обаче вече ми е мъка,сега обаче от постинга ти разбрах,че съм права като смятам,че трябва да се справя първо с нощното хранене.От април мисля да пробвам,само да спомена,че никога не е ползвала биба или шише.Ще пиша как се справям.
Виж целия пост
# 6
Пък Ники май избива кътници, защото суче по има-няма 10 пъти на ден ConfusedВече сериозно ми е писнало, дано скоро да се върне на стария режим от 3-4 кърмения, щото това сега ми идва мааалко прелено:roll:
Зъх, бравосТ newsm51
Виж целия пост
# 7
Зъхи, а ти кога точно въведе АМ-а?
Виж целия пост
# 8
Зъхи, а ти кога точно въведе АМ-а?

Някъде към 6-тия месец, когато вече нямах замразена кърма, оставях да й дават адапте, когато ми се налагаше да изляза някъде. Започнахме с НАН 1, после НАН 2 и сега вече Нестле джуниър.
Виж целия пост
# 9
Зъхи и аз благородно ти завиждам. Само, че като чета Ема от малка пие от шише, а на мен това ми е проблема. Не знам как да я науча. Залъгалка също не ползва. А искам и да питам, задължително ли първо се премахват нощните кърмения? На мен ми се струва по-лесно да почна да намалявам дневните. Ама какво ти лесно, в момента в който реша да започна се увеличават двойно.
Така беше и като пушех - казвам днес вместо 4 ще изпуша 2, а те стават 8 Crazy
Виж целия пост
# 10
Замислих се  newsm78, Нестле Джуниър продължението на  Нан ли е? Аз за момента доизразходвам една кутия Милумил 3 и се зачудих какво е млякото за след годинка на Милупа? Или Нестле джуниър е единственото на нашия пазар?

Зъхи, а по колко мляко пие Емата вечер. Че и това се чудя как да го преценя. Имам чувството, че Дани вечер почти не суче (чувството "слиза ми кърмата" за мен е абсолютно непознато, никога не съм го усещала), а само се приспива, ама знам ли.... да не взема пък гладно да го оставя детето
Виж целия пост
# 11
За след годинка са Нестле джуниър и Фризо 3, като Фризото ми казаха, че е с вкус на ванилия. Ти си избери.
Колкото до количеството, аз правя 210 мл вода плюс 7 лъжички, което се равнява на 250 мл мляко. Но не винаги го изпива цялото. 
Виж целия пост
# 12
Зъхи-браво на теб и на детенце,че така добре се справяте.Продължавайте все така. Hug
Виж целия пост
# 13
Като стана дума за адаптираните аз давам Селия 3- много  е приятно, с леееек вкус на ванилия. И е по-евтино от останалите (не зная точно с колко)
Виж целия пост
# 14
Зъхи, а преди това на ръце ли се приспивахте или пак сама си заспиваше? Мисълта ми е: като махнахте вечрното кърмене за приспиване  ли взе да си заспива сама в леглото или по принцип така си е свикнала?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия