Кога да намаля захарта във водичката

  • 3 562
  • 14
Здравейте мами,

споделете от кога да започна да намалявам количеството на захарта във водичката на бебка?По колко трябва да слагам в 100мл. и от кога да не се слага повече?

Поздрави
Виж целия пост
# 1
Започни да я намаляваш още сега. До седмица би трябвало вече да няма. Намаляш по малко от първоначалното количество, и все по-малко... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Махни захарта напълно, тя не е особено полезна както за нас така и за бебето, аз от първия ден му давам преварена вода без никакви добавки, ако много и се мръщи свари чай, но пак без захар.
Виж целия пост
# 3
Време е да започнеш да я намаляваш - ние в края на 1-я месец вече бяхме с неподсладена вода.

Започваш постепенно, и за 2-3 дни я махаш напълно.
Вероятността да се цупи отначало не е малка,  но ти не се предавай, няма къде да иде - ще свикне.
Виж целия пост
# 4
Аз я махнах от раз.Не че Ева пие кой знае колко вода,но още първия месец веднъж я пробах без захар и тя си засмука без въобще да и направи впечатление,че не е сладко!
Виж целия пост
# 5
Намали я и я махни, моя изпиваше огромни количества явно само заради сладкото, аз му слагах една лъжиза кафява захар на шише, сега пие нормално, а и млякото увеличи, като няма сладка вода и на мляко кандисва  Laughing .
Виж целия пост
# 6
А защо въобще слагаш захар Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
никога не съм слагала захар във водата.
само в началото бебка изпи малко сладка глюкоза, но след спирането й минахме веднага на само преварена вода.
пробвай да я махнеш изведнъж....
Виж целия пост
# 8
Аз в момента се опитвам, но засега резултат няма. Постепенно намалявах захарта от 1 седмица, но последните 2 дни въобще не е пила вода. Само засмуче и спре! Надявам се да свикне, няма начин! Grinning
Виж целия пост
# 9
Ако е на кърма, нищо чудно хич да не пие - много бебета отказват водата, защото поемат достатъчно с майчиното мляко. Моята спря да пие вода и започна наново чак към 11-тия месец. И сега едва ли пие повече от 50 мл на ден - но суче редовно, така че видимо няма нужда от повече.
Ако пък бебето е на изкуствено хранене, всяко шише е средно 120-180 мл вода, така че пак се поема достатъчно.
Захарта във водата е единственото, което кара бебоците да я пият (има и такива, които я пият неподсладена, това е друга тема - те не пият в такива количества, както ако беше сладка). Опитай ти толкова подсладена вода - ще ти залене езика...
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви майчета,

от вчера следобяд сме на неподсладена вода.За сега я пие без проблем,но пък тя ми пие без проблем вода,тъй като понякога съм й давала и без захар.Не мисля,че ще имаме проблем.Захарта във водичката я слагах по предписание на педиатърката ни.Хриси продължително изкара жълтеницата,та бяхме на 10% глюкоза.

Благодаря ви още веднъж
Виж целия пост
# 11
Ами аз дадох вода със захар само веднъж и след укорите които получих /последни изследвания, остарели методи ,бла-бла..от мед. персонал/ спрях тотално
Виж целия пост
# 12
Цитат на: AFRODDITA
А защо въобще слагаш захар Rolling Eyes


  202uu
Виж целия пост
# 13
Цитат на: THERION
Цитат на: AFRODDITA
А защо въобще слагаш захар Rolling Eyes


  202uu


Както вече споменах,по предписание на педиатърката.От много места съм чела и чула,че водичката трябва да е 5% глюкоза или подсладена във къщи вода.Аз купувах в началота глюкоза,но от финансови съображения започнах да я подсладявам.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Katrin_77
Махни захарта напълно, тя не е особено полезна както за нас така и за бебето, аз от първия ден му давам преварена вода без никакви добавки, ако много и се мръщи свари чай, но пак без захар.

Lesno e da se kaje mahni q!!! Kogato beshe na 3 meseca se opitah da mu q spra, no zapochna da mi otkazva vodata (predi tova pieshe pone po 200ml a kato mu sprqh zaharta ne poveche ot 60 nasila ot koeto i mnogo se zapeche). Govorih s pediatorkata mu i tq kaza che ne e palen i da prodalja da si mu davam voda sas zahar .... Na 6 meseca sam se otkaza ot zaharta...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия