Да давам ли изцедената кърма?

  • 534
  • 10
Здравейте, храним се на поскване, досега си решавах проблемите, четейки Библиотеката.  Но от 3-4 дни едното ми зърно е много разранено, досега стисках зъби и търпях, но вече просто не се издържа. Мисля да го оставя  1-2 дни да заздравее, като през това време си запазя редуването на двете гърди и просто си изцеждам проблемната и  му  давам изцеденото. Правилно ли е така? Страх ме е да не объркам нещо...Колко да изцеждам? Да  давам ли от изцедената кърма или не? И ако давам- с лъжичка или шише?/ в болницата го дохранваха, въпреки моите протести, но не сме имали проблем със засмукването/.
Виж целия пост
# 1
Според мен е по-добре да внимаваш с поставянето на бебчо на гърда. Сигурно от там идват болките и раните. Друго което може да направиш е след кърмене да оставиш слюнката на бебчо и капка кърма да изсъхнат на зърното и после да го намажеш с Лансинох /аз използвах от преварения зехтин за мазане на бебка/ и чак тогава слагаш сутиена. Ако използваш подложки трябва да ги сменяваш редовно, когато са мокри. Но ако не оправите позиционирането на бебчо, пак ще ти се появат болки и рани на гърдите. Погледни пак статиите в Библиотека по въпроса.
Виж целия пост
# 2
Използвам Лансинох от самото начало.  Досега не ме боляло толкова, даже въобще, нямам никакви  проблеми с другото зърно, така че  мисля, че го слагам правилно. Въпросът ми е да изполвам ли изцедената кърма?
Виж целия пост
# 3
Няма никакъв проблем да даваш изцедената от проблемната гърда кърма. За 1-2 дни неползване на тази гърда тя ще се подобри чувствително - но наистина е важно да оправиш начина, по който бебето суче, в противен случай рискуваш отново да те разрани.
Виж целия пост
# 4
  Можеш да храниш от здравата и после да дохраниш с изцеденото от другата гърда. По колко трябва да се цедиш? Мисля, че след 1-2 изцеждания ще видиш колко хапва бебко и ще прецениш така колко да цедиш. Ако не ме лъже паметта на вашата възраст трябва да яде по 100 мл горе-долу.

 Ако си решила всяко хранене може да е и от различна гърда - едната с кърмене, другата с цедене (ако успееш да направиш това количество).
  Редувайки така бебчо няма да забрави как се суче от гърда, а и само за 2-3 дни - не е проблем да е с биберон. Може да пробваш и с лъжичка, разбира се, както си решиш.
Виж целия пост
# 5
Защо не пробваш със силиконови накрайници,нямам личен опит,но някои мами са доволни.Важна е и позата,в която поставяш бебчо,прочети в библиотеката.
Виж целия пост
# 6
Сега пък се появи нов проблем- днес вече 2 пъти се цедих- нарочно не до края, а колкото да ми омекне гърдата- първия път-100 мл, видях, че много бързо се препълни и затова втория път по- малко- 70 мл. Като между тях редувам със здравата, но сега вече болезнената гърда  започна да ме боли и стана на буци. Какво да правя- четох, че в такъв случай трябва да се яде по- често от нея, в моя случай да се цедя, но така няма ли пак да произвеждам повече и повече? А пък ако изцеждам колкото да се облекча- няма ли да ми се запушат каналите и да се задълбочи проблемът? Изчела съм почти всичко в Библиотеката, още по време на бременността, сега още повече. Твърдо съм решила да кърмя до дупка, но нещо май взех да оплитам конците... Много ми е мъчно, вече не знам какво да правя. Моля за помощ
Виж целия пост
# 7
Здравей !
Имах точно същите проблеми като твоите в началото.С тази разлика, че аз имам близначки и двете ми гърди се бяха разранили, дори имаше и кръв.
Значи по отношение на гърдите-след всяко сукане или изцеждане измивах зърното или го извърсвах с кърпичка за гърди и след това мажеш с Lansinox - за мен най-добрия и единствен продукт на пазара който ми помогна, защото е чист ланолин.Тубичката е малка и беше около 10 лв., но той е много гъст и икономичен.
Докато имах този проблем изцеждах и им давах от шишета. Естествено, че ще даваш от изцедената.Това че е от шише с нищо не я прави по лоша. И изцеждай всичко от едната, не колкото да ти се облекчат гърдите.Това което остава се допълва с новото, което ще се произведе и затова гърдите ти стават на буци. Не се притеснявах, че ще се произвежда по голямо количество. Ще имаш кърма толкова колкото е нужно на детето да се нахрани.
Знам, че сигурно те боли.Аз съм плакала от болка, но изтърпях!
Не се отказвай да кърмиш!!
Виж целия пост
# 8
Вземи си силиконови зърна и кърми с тях от разранената гърда. Много помагат, теса точно за рагади! Така и бебето ще може да изсуква както трябва гърдата.
Виж целия пост
# 9
Към всичко,което са казали мамите мога да добавя да пиеш по 1 капсула лецитин от1000 или 1200мг.на ден профилатично,за да не ти се запушват каналите.Не се притеснявай,ще се справиш.Успех.
Виж целия пост
# 10
Не се отказвай! Присъединявам се към съветите на другите мами, единствено бих препоръчава даване на изцеденото с лъжичка, а не с биберон - има опасност от отбиване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия