Скумрия

  • 662
  • 8
Днес се яде риба,а аз имам скумрия.Малко късничко се сещам да питам  ooooh!,но кажете как я правите вие?На фурна или скара...незнам, newsm78нещо по-така...Благодаря предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Правя я по рецептата на една форумска мама(виж в Номинациите на рецепти) във фолио и със зеленчуци. Вкусно, сочно, крехко и чисто!!!  chef Grinning
Виж целия пост
# 2
Аз скумрия правя в доматен сос, в йенска тенджера, в микрото.
Лесно и бързо е.
Слагаш каквито заленчуци искаш, доматен сос (аз обикновено използвам доматено пюре, което разтварям с малко вода), слагаш малко вода (или бульон), зехтин. И за 20-30мин в микрото е готово.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви момичета  bouquet
Виж целия пост
# 4
Става и на шишчета. Wink
Виж целия пост
# 5
Е, айди сига дъ убясниш кът на мълуумни!Тенк ю!
Виж целия пост
# 6
Ами ако е по-тлъста скумрията, обезкостяваш, режеш на парченца, ръсиш подправки (сол, лим. сок, черен пипер и др.)  и нижеш на шишчетата с разни зеленчуци на вкус и възможности - лук, домат, краставица, гъбка...к`вото дал Господ. Grinning
Виж целия пост
# 7
Вече е късно, сигурно вече сте я изяли, но не мога да не споделя най-лесната рецепта. Нарязваш скумрията на колелца дебели около два см. нареждаш в тава, отгоре ръсиш черен пипер на зърна, дафинов лист, сол и малко вода, печеш на фурна. След 30 мин имаш най- невероятната риба.Не съм пропуснала нищо. Просто скумрията си пуска мазнината и става страшно вкусно.
Виж целия пост
# 8
Вече е късно, сигурно вече сте я изяли...
Вярно,че я изядохме вече(опекох я на скарата),но ви благодаря за рецептите.  bouquetВече са записани и чакат ред. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия