Това ли е бебешкия пубертет???

  • 1 924
  • 28
Откакто тръгна на ясла Калоян леко ни побърква... За всяко нещо е контра. За всяко нещо е не. Ако иска нещо, но не му угаждаме веднага и се опитваме да го залъжем с друго е не, ако в един момент решим да му угодим пак е не. Не искаме с баща му да го хокаме и да сме лоши защото считаме, че е доста объркан от яслените преживявания и не искаме да го стресираме допълнително, НО....То не се издържа...За всяко нещо пищи пронизително и е НЕ!!! Как да подходя с този малък дивак???
Виж целия пост
# 1
Да, това е  Wink Ние с мъжа ми в този период бяхме вдигнали ръце и си мислехме, че никога няма да се справим със сина ни. Много хитрост, търпение, отстояване на позиции, ад е просто. Слава Богу, разминава към третата годинка - гарантирано!!! На 4-5 години са вече ангелчета  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
И при нас е така - Калина е на 1, 8 м. и е същата картинка, само дето не използва думичката "не" все още. Не ходи на ясла, гледаме се. Единственият изход е безкрайно търпение и според случая или й отвличам вниманието или ако се тръшка не й обръщам внимание и даже излизам от стаята, а тя тръгва след мен и забравя, че се е сърдила. Навън е по-сложно и там най-много ми къса нервите като се овъргаля и разпищи на тръгване и се изкушавам като се приберем да наруша принципите си и да я ошамаря...
Виж целия пост
# 3

 И моя син е така. Но не казва не. Само тропа и се тръшка. Общо взето обаче съм забелязала, че го прави това, когато е бил в баба си и като си го приберем(отива в петък вечер и си го прибираме в събота следобяд). КАто поседи в къщи няколко дена и влиза в норма  Joy Сигурна съм обаче, че може да бъде и много по-зле. ТАка че сега не е добре, но по-нататък ще стане още по зле   Joy

Добре е все пак, че има оправия, към 4-5 тата година..но тогава евентуално ще съм се навила за второ дете и айде всичко отначало  Crazy

Лили, търпение му е майката  Peace
Виж целия пост
# 4
Лили, това било естественото поведение на децата след яслите... Когато записахме моето на ясла, бях отчаяна от поведението й. Като се приберем у нас, вместо да се радваме, че сме заедно, настъпваше едно тръшкане, рев за най-малкото нещо, пищене и налагане. Бях пуснала тема даже за това След яслено поведение. В нея майките ме успокоиха, че това е временен период и доста са минали през него. Ако искаш надникни в нея, има какво да се прочете.
Така и стана. Мина 1 месец и вече си е предишното усмихнато и добро дете.
Дано не боледува, а това с трудния характер ще премине.
Виж целия пост
# 5
Охххх, толкова се успокоявам, като чета мненията.................. Бях се притеснила, че ще си съсипя детето в яслата..........Той досега никога не е мрънкал, плакал, тръшкал и т.н. без нещо да го боли или без някаква конкретна причина. Откакто ходи на ясла е едно постоянно мрънкане, тръшкане и рев на сила, все едно е друго дете! Направо трудно го издържам, толкова е зле! Дано премине бързо този период, но щом при всички е така, поне имам някаква надежда!
Виж целия пост
# 6
Ох момичета това до към 3-4 годишна възраст ми звучи като смъртна присъда Shocked
Ню, благодаря ти за темата, много полезни неща прочетох в нея, дано се адаптира по бързо малкото човече и наистина за месец - два да отшуми поне малко това с "НЕ-то".
Старая се да го гушакм и да му показвам колко много го обичам, но той ме блъска, удря ме и ми вика "не.." ПОнякога и насън вика "Не..."
Виж целия пост
# 7
ох и аз се успокоих.............,че и Ити повтаря само НЕ И НЯМА. Дори онзи ден си правя експеримент:
-Ходи да бутнеш колоната
-Няма Joy hahaha
Казват че до 3 години ще е така..........,но сега забелязвам че поне като сме навън,а не в къщи май е по-добричък newsm78
Виж целия пост
# 8
Ей, я не ме плашете така,че и без това изпитвам ужас на тема-тръгване на ясла. Confused
Виж целия пост
# 9
Ей, я не ме плашете така,че и без това изпитвам ужас на тема-тръгване на ясла. Confused
Не се ужасявай, то си е до дете, докато не пробвате няма как да разбереш как ще е при вас
Виж целия пост
# 10
Нямам спомен каката да е карала такъв период, ама  мноооого плачеше сутрин в детската градина.
Виж целия пост
# 11
Търпение, Слънце, търпение!!!
Детето просто се бунтува по свой начин срещу несгодите на съдбата.
То и теб да те тупнат сред 20 ревящи, викащи, хилещи се, бягащи, скубещи  и т.н. малки ангелчета + 2-3 звероукротителки, ще те питам после няма ли да се стряскаш на сън и да пищиш с цяло гърло НЕЕЕЕЕЕ !
А знаеш ли като започне да говори ..... Лора в петък сутринта не ще да ходи на ясла и не ще, и не ще, и разправии. Накрая вика : Не искам защото госпожите / козите- не може да казва госпожите/ са лоши. Бият едно дете с пръчка по цял ден!" #Crazy
Виж целия пост
# 12
Щерка ми пък вкъщи е много по-поносима отколкото навън. Днес за пореден път се убедих, че ще имам нужда от някакво успокоително на прибиране от игра навън. Ще кажеш, че не е излизала с месеци, пощурява направо. То е водене на преговори да остави играчките на децата, понеже ако не обароса на всичките - не може. Вече предприех друга тактика - оставям я да й се скара някое хлапе, чиято играчка е придърпала и понесла нанякъде, на тях не им реагира с търкаляне в прахта и писъци, а само ги гледа учудено. После следват преговорите за прибиране, които си остават неуспешни за мен. В момента, в който влезем във входа започва търкаляне по земята. Вчера съседката ни посрещна с: "Аха, "певицата" се прибира..."
Виж целия пост
# 13
Моята е на вълна "няма". Каквото и да й кажа - отговорът е "не, няма", а после понякога прави, каквото съм я помолила !?! Confused

Мислех си дали не е много рано за този "отрицателен" период, но явно не е... Аз азтова гледам да не й задавам въпрос (за да неможе да ми отговори с "няма"), ами направо казвам "Тръгваме си" "Излизаме" и т.н... Понякога я питам, но незнам дали разбира всъщност какво я питам...
Виж целия пост
# 14
И при нас картинката е същата + гладна стачка   Sick . А тая вечер като писна и я взех при нас в леглото да я успокоя така ни нарита двамата с баща и   Embarassed. По никакъв начин не даде да я прегърна или погаля , накрая си я върнах в леглото и всичко си дойде на мястото  ooooh!.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия