що е то контракция?

  • 710
  • 4
Здравейте майчета,
доста неща изчетох тук във форума,но все пак да попитам.
Термина ми беше на 24.03.
деня преди това записа на тонове показа хаотични безболезнени контракции.
От тогава вечер усещам слаби болки ниско долу и все си пипам корема да преценя дали се е стегнал  newsm78
понякога решавам,че е,друг път си мисля,че и иначе е така твърд
и не знам..а това с преносването никак не ми харесва.
На последния преглед(в четвъртък)ми казаха,че имам 1 см разкритие,намаляла околоплодна течност и поостаряла плацента.
Май си плача за лекар
но въпроса ми е може ли да имам контракции,които не усещам и те да не са подготвителни???
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз също имам подготвителни контракции. Много често стягане на корема и от време на врема рязка болка, точно на шийката на матката, усещаш че бебо ще я скъса. Но това е само подготовка, която кара бебо да се почувства некомфортно там вътре и сам да поиска да излиза.
Докато контракциите не станат на определен период от време и задължително болезнени, нищо не е започнало  Tired
Не се притеснявай за преносването! На мен терминът в поликлиниката ми е за днес, но аз съм си следяла увото и знам, че ми се пада на 31.03, ако не го знаех, тези 5 дни , щяха да се водят преносване. Така че първата седмица не е преносване, защото не се знае кога ти е станало оплождането.
Гледам, че и ти като мен будуваш Laughing, аз още не съм си лягала #Crazy

Пожелавам ти леко раждане и може да се засечем, /аз ще съм в МД/
И по-спокойно, вече няма време за притеснения , вижда му се края Wink
  bouquet 
Виж целия пост
# 2
Според лекарите бях преносила бебка с 1 седмица, а тя си се роди едно прекрасно и розово бебче! Струва ми се, че не бяха кой знае колко точно определили термина и се наложи да предизвикват раждане. Стана бързо и лесно - за около 4 часа. Иначе и аз имах проблем да установя що е това контракция и имам ли такива безболезнени преди раждането. Установих какво представлява при самото раждане - при мен при контракции и стягане на корема ми се затрудняваше леко дишането, все едно корема е опрял в ребрата и трябва да се поразмърдаш, за да си поемеш дъх.
Успешно раждане!
Виж целия пост
# 3
но въпроса ми е може ли да имам контракции,които не усещам и те да не са подготвителни???
Благодаря  bouquet
може, моите бяха такива Grinning. Не си пипай много-много корема, з-то дразниш матката допълнително!
Виж целия пост
# 4
Спокойно ще усетиш.Успешно и леко раждане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия