Непоносимост,но към какво?

  • 961
  • 15
Здравейте,мами!
След като прочетох цялото инфо във форума за непоносимостите не мога да си отговоря какво става с моето изключително кърмено незахранено бебе и се нуждая от помощта ви!
Всичко започна с разстройство,вероятно причинено от вирус,на 04.03.Не можах да го овладея с никакви средства докато не спрях кърменето и включих лечебна хумана. Всеки опит обаче да включа отново кърма завършва с воднисти и слузести аки, понякога дори зелени. Общото му състояние се влошава - почва да спи много без да е ял достатъчно, не е така активен и весел. Правихме микробиологично изследване/отрицателно/,но не в подходящия момент,тъй като вече беше пил и  суметролим.Поведението на педито според мен е изключително неадекватно и лечението, и  съветите й противолречат на всякаква логика - без никакви други изследвания да изварявам кърма и да захранвам скоростно.
Сега по съвет на друг лекар му давам хипоалергенно мляко и лечебна хумана до понеделник,когато ще правим изследвания. Сега ака гъсто,но с някакъв неопределен цвят между зелено и сиво.
Чудя се каква е тази непоносимост - не отговаря на критериите нито за АБКМ,нито за лактоза.
Извинявайте за дългия пост,но съм много притеснена!!!
 Cry
Виж целия пост
# 1
Само да допълня-дали не бъркам в захранването след като се подобри. НО как да въвеждам постепенно кърма,не е като адаптираното мляко?Много искам да продължавам да кърмя!Дали да не давам изцедена кърма като начало, да кажем 30г и после лечебна хумана?
Виж целия пост
# 2
това както си го описала  да не би да е от теб, т. е. ти да си нещо със стомашно неразположение или да си нещо болничка в момента и просто на бебчо да му се отразява  newsm78 или да не си яла нещо, което да не му е понесло. май много не ти помагам, но поне те подкрепям мислено- не се отказвай толкоз бързо от кърменето, може наистина да пробваш да му даваш по малко изцедена кърма  Praynig
Виж целия пост
# 3
Вероятно изобщо не става въпрос за непоносимост, а за съвсем естественото предвид ситуацията силно чревно раздразнение. Възстановяването след ентеровирус може да продължи със седмици - не може да се очаква да мине за дни и включването на разни видове храни (лечебна хумана, хипоалергично мляко и т.н.) няма да помогне особено за възстановяването, а дори може да влоши нещата, тъй като сериозно променя чревната флора и не поддържа развитието на полезните бактерии. Изобщо от самото начало нещата с лечението са били основно сбъркани... но това вече е минало.
Най-доброто, което може да направиш, е да минете изцяло на кърма, като ти внимаваш с диетата, и да включите лактобацили, ацидофилус или някакъв друг вид добавки с полезни бактерии, за да се подпомогне възстановяването на чревната флора. Аките сигурно отново ще станат редки, докато положението се нормализира - но това вече няма да е болестно състояние, а етап към оправянето.
Важна е твоята нагласа - проблемът не е от кърмата ти!, а от допълнителните неща, които са били включени в безкрайно неподходящ момент. Никога не се налага спиране на кърменето, когато детето страда от ентеровирус - това само води до усложняване на нещата и до много по-продължително лечение.
Малко повече информация за нормалните етапи, през които преминава една чревна инфекция и че не е ненормално да продължава със седмици и да има леки рецидиви,както и някои идеи за изследвания и начини за лечение:
Разстройството и как да се справим с него
Виж целия пост
# 4
Най-доброто, което може да направиш, е да минете изцяло на кърма, като ти внимаваш с диетата, и да включите лактобацили, ацидофилус или някакъв друг вид добавки с полезни бактерии, за да се подпомогне възстановяването на чревната флора. Аките сигурно отново ще станат редки, докато положението се нормализира - но това вече няма да е болестно състояние, а етап към оправянето.
Важна е твоята нагласа - проблемът не е от кърмата ти!, а от допълнителните неща, които са били включени в безкрайно неподходящ момент. Никога не се налага спиране на кърменето, когато детето страда от ентеровирус - това само води до усложняване на нещата и до много по-продължително лечение.
Така /на кърма,ентерол и смекта/ бяхме десетина дни,но детето отслабна видимо,започна да пишка рядко,въпреки че го кърмех почти на всеки 2 часа. Уплаших се,че почва да се обезводнява,затова прибяхнахме до лекарския съвет за лечебна хумана и то не изцяло да замества храненето.Положението обаче не се подобри.
А възможно ли е това да е реакция на някаква алергия,която аз съм получила,защото напоследък имам някакъв сърбящ обрив?Според педито това не е причина за разстройство и не ме лекува.Сега използвам,че не кърмя и от вчера пия противоалергично лекарство.
Виж целия пост
# 5
Ще ти пиша кратко, нямам много време. Щом не пишка и отслабва ???? ... има ли кърма или си толкова притеснена, че нищо не потича.

Започваш да ядеш две седмици само: закуска - сварен ориз със стафиди и малко захар /не мед - алерген/ или филия с мармалад / не ягоди - алерген, например шипков, шипките действат затягащо/, обяд - пилешко, свинско с печени картофи, ако си намериш и пуешко и заешко супер - много хипоалрегенни, вечер пак такова.

Никакви млечни неща/прясно, кисело мляко, кр.масло, сирене, кашкавал/, включително във вафли и бисквити има сухо мляко, без кафе, какао, шоколад, без телешко /кравешкия белтък да се елиминира напълно/, без цитруси. Я отиди в дир.бг в клубове - клуб Алергии, има закована тема със статии - чети "Алергичното дете" на доц.Маринова - статията е страхотна и се описва всичко за диетите и какво не трябва да се яде.

Щом и ти имаш обрив, трябва и ти да се изчистиш от евентуалните антитела, ако въобще става въпрос за алергия. Възможно е да е нещо вирусно, но една 2 седмична диета ще е супер. Недей да тъпчиш бебо с ентерол - да дрожди са ама има и лактоза, смектата е глупава работа, ама давай за сгъстяване на акото, ако не помага поне не вреди. Ти, обаче можеш да започнеш да вземаш бифидус - продават в аптеките и здравните магазини - етикетче с ябълка и пише бифидус - произвежда се от бълг.фирма Нейчъръл /Natural/ - абе фирма на Буров - доктор фармацевт - ползвам много негови неща и съм много доволна. Бебо е малък за директен прием на пробиотици - бифидус, ацидофилус, да не говорим пък за лактобацилус. Затова само ти - бифидус - по 1 по време на хранене - започни само с едно за деня ти, няма да премине в кърмата, ама и следи бебо.

Две седмици - само картофи, моркови, ориз, ябълки, вода, свинско, пуешко, заешко, пилешко - ама нищо друго. Майки от клуб Алергии го правят с месеци и успешно кърмят. Като изядеш една тава печени картофи на обяд и ще се наядеш и кърма ще имаш, добави две филии хляб и една свинска пържола - ела гледай вкусна кърма - и всичко хипоалергенно. на бебо ще му заздравее чревната лигавица бавно, не очаквай чудеса, но диетата е най-перфектната защита и кърменето.

Слагай една мъжка риза, ходи с голи "млекоцентрали"  Laughing, слагай бебо в едно кенгуру, обърнат каъм манджата и така да си суче цял ден, през нощта спете заедно и пак да си суче. Давай му и смекта. Спри Вигантола - мазното действа разхлабващо. Ти манджай само горните храни. Пий по един бифидус и кърми по цял ден и цяла нощ.

Това е най-доброто, което можеш да направиш за бебо. Хубаво е GP-то да ви даде направление за детски гастроентеролог - за твое успокоение да го види специалист. Те също разбират от алергични прояви.

и пак - САМО КЪРМЕНЕ! И предприемай мерки за увеличаване на кърмата и споко - аз съм минала през много по-страшни ситуации, ама нямаше никой така да ме посъветва. Затова само спокойствие и кърмата ще тръгне - ние сме с теб. Всичко се оправя да знаеш - казва ти го много препатила майка. Пиши на лични, ако искаш как се развиват нещата.  Heart Eyes

То май хич не е кратко ...  Mr. Green 
Виж целия пост
# 6
Ние май успяхме да преборим разстройството,но сега имам друг проблем! Cry
Според мен бебчо не яде както трябва!Прекарва изключително малко време на гърдата, не суче активно,но пък е весел и изкарва така по три часа. Притеснявам се да не би да се е отучил от сукането,защото цяла седмица беше на лечебна хумана. Едва от два дни му давам кърма и то с лъжичка и от снощи го слагам на гърда.Опитах да му дам АМ-не иска.Изцедена кърма яде, но аз не мога да изкарам повече от 20-30г след като е сукал. Гърдите са меки,обаче знам,че това не е белег за липса на кърма.Известно ми е за пълните памперси, но днес още не е акал,а мокрите са два средно тежки.
Какво да го правя? newsm78
Виж целия пост
# 7
Колко тежи бебчето? Ако си наддава нормално, значи не би трябвало да има повод за притеснение, нали?
Виж целия пост
# 8
Възможно е да е позагубил интерес, ти все пак доста време не го кърми. Просто бъди търпелива, не му давай нищо друго освен гърдата и процедирай както при кърмаческа стачка, ако продължава да суче неохотно. Макар чме от написаното не личи Марти да отказва да суче. Напълно възможно е просто за няколкото минути да се насуква добре и толкова - инае няма да стои кротко цели три часа.

Спокойно продължавай, не му давай нищо друго освен гърда и пак пиши как сте.
Виж целия пост
# 9
Колко тежи бебчето? Ако си наддава нормално, значи не би трябвало да има повод за притеснение, нали?
Скоро не съм го теглила,за съжаление!Знам, че е  важно и трябва да го направя в най-скоро време!
Виж целия пост
# 10
Спокойно, след като известно време не си го кърмила от гърда е нормално да е позагубил интерес, а и количеството на млякото да намалее, но скоро ще влезете в ритъм. Ти просто му предлагай често гърдата, ако се налага да дохранваш го прави с лъжичка или всичко друго без биберон и постепенно нещата ще се оправят. Използвай моментите когато е сънен, за да го кърмиш, защото в тези случаи повечето бебета сучат дълго и без проблем.
Виж целия пост
# 11
Браво на вас!
Много се радвам, че нещата се оправят. Спряхте ли напълно хуманата?
За краткото сучене не се притеснявай, щом не дава вид на гладен след само няколко минути на гърдата, зачи си е взел дажбата  Wink
Нормално е да е позагубил интерес, но ако не му предлагаш друга алтернатива ще си навакса с кърмата.
Виж целия пост
# 12
Спряхте ли напълно хуманата?
За краткото сучене не се притеснявай, щом не дава вид на гладен след само няколко минути на гърдата, зачи си е взел дажбата  Wink
Нормално е да е позагубил интерес, но ако не му предлагаш друга алтернатива ще си навакса с кърмата.
От вчера е изцяло на кърма,но като имам предвид,че изяждаше по около 180г хумана,не съм сигурна дали получава достатъчно кърма. Още не е акал. Чудя се кога да захраня и с какво. Мислех с оризова каша,обаче  при сегащното положение да несе запече повече,а? newsm78
Виж целия пост
# 13
Струва ми се, че е добре да изчакаш със захранването, докато не си убедена, че сте възстановили напълно кърменето. Иначе рискуваш да заместиш голяма част от хранителния прием на малкия не с кърма, а с твърда храна.
Виж целия пост
# 14
От вчера е изцяло на кърма,но като имам предвид,че изяждаше по около 180г хумана,не съм сигурна дали получава достатъчно кърма. Още не е акал. Чудя се кога да захраня и с какво. Мислех с оризова каша,обаче  при сегащното положение да несе запече повече,а? newsm78

Дори и в момента да не получава достатъчно, ако не му предлагаш друго и продължиш да го кърмиш до няколко дни нещата ще се оправят... макар, че щом е спокоен едва ли е гладен.
За захранването и аз мисля, че е добре да изчакаш още малко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия