За Бронховаксом - а?

  • 9 416
  • 8
Здравейте, имам един въпрос, по който няколко медицински лица имат разногласия:
Може ли да се дава Бронховаксом непосредствено след или по време на боледуване? Трябва да започнем втората серия утре, а допреди 3 дни Мартин беше със сополи и кашлица, пи антибиотик допреди седмица  Sad  Някой да има идея?
После - мисля си, че до гореупоменатия антибиотик принос имаше и предишната серия Бронховаксом, която пи докато не беше много добре с дишането  Sad  Имам уверението на лекуващите го лекари, че това не е така, обаче аз си се съмнявам  Embarassed  Личната лекарка пък твърди, че ваксини се дават само ако детето е съвсем здраво  Wink
Но на нея не й вярвам много.
Объркана съм  Sad
Виж целия пост
# 1
Бронхо-ваксома не е ваксина,а е имуностимулатор.Освен за имунотерапия/за повишаване на защитните сили/ се препоръчва и като помощно средство при редица заболявания-напр.бронхити,тонзилити,фарингити и т.п. Т.е.може да се пие наред с антибиотик.Така,че няма как детенце да се влоши от него,напротив трябва дори да ускори лечението.А от нашата докторка знам,че веднъж като е почнат/т.е.минали сте първия прием/,не трябва да се нарушава схемата.Т.е. следващия път, болен-здрав,трябва да се започне точно на определената дата.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: stella
Бронхо-ваксома не е ваксина,а е имуностимулатор.


Съгласна Sign Exclamation  Разликата е огромна.
Аз давам Рибомунил, който е на същия принцип като бронховаксома и в нашата листовка пише, че може да се прилага и за лечение.
Я най-добре си прочети листовката на лекарството, че тия доктори понякога ...  #Sniper
Виж целия пост
# 3
Ние сме в същата ситуация. Вчера трябваше да дам на детенце втория курс от терапията, но той е с ангина. В листовката пише че Бронхо-ваксом има и лечебен ефект, но ме посъветваха да изчакам докато се оправи, защото с неговото даване се цели да се изгради някакъв имунитет, а не да се излекува в случая.
В листовката пише, че капсулите могат да бъдат отваряни, а лекар ми каза че така се намаля ефекта им.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Anonymous
В листовката пише че Бронхо-ваксом има и лечебен ефект, но ме посъветваха да изчакам докато се оправи, защото с неговото даване се цели да се изгради някакъв имунитет, а не да се излекува в случая.


А организма като се бори с някакво заболяване не си ли изгражда имунитет срещу него!?
Аааа докторите, марш в първи клас  Sign Exclamation
 bash
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички  Simple Smile
Пуснах запитването и в клуб медицина в дир - а, но нямам НИТО един отговор  Rolling Eyes  Rolling Eyes
Ха сега?
Сигурно ще го давам, но на страх  Sad
Виж целия пост
# 6
Няма от какво да се страхуваш.И на мен ми се е случвало на втория или третия прием да се окаже болно детето.Че то как да предвидя кога ще е здрава.Наистина е важно да не са нарушава схемата/10 дни прием,20 дни почивка/,иначе незнам дали вообще ще има полза.
Ако се тревожиш за нещо и нямаш доверие на GP-то,посъветвай се и с някой друг лекар.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: stella
Бронхо-ваксома не е ваксина,а е имуностимулатор.Освен за имунотерапия/за повишаване на защитните сили/ се препоръчва и като помощно средство при редица заболявания-напр.бронхити,тонзилити,фарингити и т.п. Т.е.може да се пие наред с антибиотик.Така,че няма как детенце да се влоши от него,напротив трябва дори да ускори лечението.А от нашата докторка знам,че веднъж като е почнат/т.е.минали сте първия прием/,не трябва да се нарушава схемата.Т.е. следващия път, болен-здрав,трябва да се започне точно на определената дата.

Точно така.
Виж целия пост
# 8
Благодаря още веднъж на всички.
Утре започвам да го давам  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия