Кой е лошият???

  • 1 532
  • 33
Мили мами,вчера чух нещо ,което ме накара да плача цяла вечер и сега ще споделя с вас:свекърва ми ми каза,че детето съм го "изпуснала",т.е. че е лигав,своенравен и лош.До този момент това нещо и през ум не ми е минавало,въпреки че детето ми наистина е много темпераментно.А сега се съмнявам дали аз в стремежа си да не го ограничавам ,да го обичам и играя с него не съм сбъркала.Вашите деца удрят ли ако не получат нещо?Но най-странното е че той проявява своята агресивност особено към баба му.Защо тя не се запита дали пък проблема не е в нея ThinkingИначе Георги наистина е доста буен,не позволява да му сменям памперса,да го обличам,но това причина ли е да мисля че аз съм винавна за всичко това.Та аз съм по цял ден с него и имам най-малко интерес да го подтиквам да е такъв.Знам,че не написах добре това,което исках,но съм страшно обидена и афектирана.Споделете с мен какво мислите и ако някой е имал подобно дете-нека ми каже как се справя с буйният нрав!
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай-просто детенце показва характер от малък.Погледни възрастните-не всички са кротки,нали!Мишо също е много щур,но мен това не ме притеснява,просто няма две еднакви деца!
А колкото до свекърва ти смятам,че просто е искала да те обиди или засегне по по заобиколен начин.Не й се връзвай.Детето си е твое,а ти знаеш кое е най-доброто за него,нали си мама!
Аз не контактувам със свекърва си(тя се е омъжила втори път и има друго семейство-нас не ни търси),но мисля че просто трябва да оставаш безразлична към такива злобни коментари)поне пред нея)и ще видиш колко бързо ще й омръзне да се заяжда.
Виж целия пост
# 2
Я не си го слагай на сърцето, ти си знаеш най добре. А колкото до детето, ами характери всякакви има. Моят синковец е толкова щур...Не спира, опитва се да се налага с рев и пищене, удря ме и мен и баща си, хем знае, че не бива така, но го прави. Както казват другите момичета във форума, това е  период, който трябва да се израсте, а ти просто не му се поддавай на манипулациите, бъди по строга, когато се налага и така. Успех!!! Hug
Виж целия пост
# 3
Какви са тези глупости? ooooh! МОже ли бебе на 1г.3м да е "изпуснато, лошо, лигаво"!  #Crazy
Виж целия пост
# 4
Явно бабата няма подход към детето, много баби са така.  Peace
Виж целия пост
# 5
Все пак това е свекърва hahaha . Най-нормалното е да рече, че не ставаш за майка. Някои свекита го правят като наричат внучетата невъзпитани и лоши, а пък други обиждат директно снахите си - като моята например. Тя директно казваше на сина ми, че има ужасна и ужасно-лоша майка (т.е. аз). Тя пък нали е идеалната. Дрън-дрън...
Най-доброто, което можеш да направиш е да разбереше, че ТВОЕТО ДЕТЕ Е НАЙ-ДОБРОТО ДЕТЕ НА СВЕТА, защото ТИ СИ ИДЕАЛНА МАЙКА. Всичко останало са глупости.
А защо "старата майка" ти е наговорила такива неща?! - ами много простичко - тя страда от комплекси за несправила се майка (въпреки всичките й приказки) и ако ти внуши същото на тебе има вероятност да вземе нещата в собствените си ръце и да се изживее като великата спасяваща света баба hahaha Joy. Абе мани. Нямат ли си друга работа те`я жени
Следващият път й се усмихни насреща, кажи й: "И аз много те обичам" или "на баща си прилича" и си продължи пътя Heart Eyes
А за отношението на детето към бабата - имай предвид, че децата са много мъстити. Не остават длъжни никому. Веднъж свекърм си позволи да дръпне ухото на синковеца и той 2минути по-късно отиде и го ритна с все сила по крака hahaha (не че поущрявам такова поведение от страна на двамата, само ти давам пример Blush)
УСПЕХ! И помни: ТИ СИ ИДЕАЛНА МАЙКА  Hug
Виж целия пост
# 6
Детето ти е съвсем нормално, а не лошо и лигаво, а ти си най-добрата майка, която то може да има!
Освен това то много добре усеща кой е негативно настроен и съответно реагира по подобаващ начин.
Свекървата..май е забравила какво е да има малко дете около себе си и подхода и е грешен. Хич не се ядосвай заради коментари и забележки, а слушай детето и сърцето си!
Виж целия пост
# 7
Не се разстройвай, и на мен наскоро една "приятелка" ме попита дали дъщеря ми поне от баща си има респект, понеже е много палава, а явно някои хора смятат, че едно нормално дете трябва да седи кротко, с наведена глава и да се скумросва. Не исках да бъда злобна в отговора си, защото тя няма деца и щях да я засегна, просто отминах с мълчание забележката...Не си го слагай на сърце, ти си знаеш и чувстваш как да отглеждаш и възпитаваш детето си и това е най-важното!
Виж целия пост
# 8
Не познавам нито детето, нито свекърва ти, затова не мога да имам мнение кой как се държи. По принцип, ако някой прави забележка за поведението на моите деца, се опитвам да ги наблюдавам по-внимателно, да ги погледна "отстрани", да видя дали няма нещо в държанието им, което е неприемливо. Всеки си обича децата, всеки ги смята за най-хубавите, най-умните, най-добрите на света. Но не е лошо да се опитваме да бъдем и малко обективни. Още веднъж - в никакъв случай не твърдя, че детето ти има някакъв проблем с възпитанието или поведението. Просто използвай този повод да си помислиш дали не би могъл да възникне подобен проблем.
Виж целия пост
# 9
По принцип, ако някой прави забележка за поведението на моите деца, се опитвам да ги наблюдавам по-внимателно, да ги погледна "отстрани", да видя дали няма нещо в държанието им, което е неприемливо.
Зависи как е направена забележката обаче! Винаги съм била благодарна, когато някой е  правел забележка на децата ми, директно на тях, когато е имало повод. И ефектът е бил добър. И аз съм си вземала поука. Това показва съпричастност, отговорност, и разбиране на родителството. Един родител не е всесилен. Но да мелиш на главата на майката, че детето е "лошо", без да й дадеш личен пример за по-сполучлив подход, не ми харесва. Това е поведение на човек, който няма опит с деца.
Виж целия пост
# 10
наскоро Гери досади на мъжа ми - понеже иска6е вси4кото му внимание за себе си ,а той има6е други неща за правене Simple Smile - та той в яда си ми каза 4е сме я били прекалено разглезили и тралалала....след половин 4ас пък се хвале6е каква послу6на била и как била направила еди какво си .. та така в един момент са дива4ета .. след секунда ангел4ета . не и обръщаи внимание на свеки - или няма подход или няма много желание да опознае Гошо , може и сили да няма да обяснява и тър4и след него . аз ве4е (понеже съм изпуснала края  Wink Rolling Eyes Laughing според мъжо  ) я оставям да се забавлява и не я овиквам . ти какво иска6 - дете пълно с комплекси.. не прави това , не прави онова ., дръж се така , не казвай това.. не ти е късно има6 време да "увреди6 " детето. има базисни основни неща  на които трябва да го нау4и6  ..и ако ти самата си доволна от това което вижда6 не мисля 4е трябва да си слага6 на сърцето думите н свекърва ти
Виж целия пост
# 11
Само внимавай в желанието си да се харесаш на хората - т.е. те да харесат според техните критерии как се държи детето ти, да не му навредиш емоционално и психологически. Някои неща не се премахват отведнъж, а с търпение - например викове на дете - ако му се скараш - ще започне още по-силно да вика, ако го залъжеш или оставиш още 2 мин да повика скоро ще му мина. При първият случай ефекта от забележката може да е моментален, но кратковременен. При вторият - виковете ще спрат по-бавно, но ефекта ще е по-възпитателен. Мисли за детето си, а не какво ще кажат другите. В такива случай аз обикновено казвам - детето си е мое, аз си го възпитавам, аз ще бъда отговорна за живота му - плодовете и горчивините в него. Не искам никой да ми се меси и след време да го проклинам за една или друга черта в характера му, която пречи.
Виж целия пост
# 12
Какви са тези глупости? ooooh! МОже ли бебе на 1г.3м да е "изпуснато, лошо, лигаво"!  #Crazy
newsm10 И аз това мислих докъто четях! Детето тепърва ще се променя! Не съм за свободията, но не трябва да им се подрязват крилата още в тази възраст!
Виж целия пост
# 13
не слагай детето си в рамка само , за да се хареса на баба!мъничетата имат много развит инстинкт и също като малките животинчета усещат кой ги обича и кой не.....
Виж целия пост
# 14
Веднъж свекър ми си позволи да дръпне ухото на синковеца и той 2минути по-късно отиде и го ритна с все сила по крака

Ха-хаааа Joy Ето това е справедливост

И моето дете от както се научи да се обръща не дава нито памперса да му сменям, нито да го обличам.....и аз го разбирам- голяма досада е.......
Но никога не е удрял и аз не позволявам такива неща....веднъж се опита, но аз го отрязах с много строго " Неееее", оттогава не е посегнал, но пък разрешавам да си изкарва яда по всякакви други начини- да пищи, крещи, скача......
Обаче и той не се ядосва често, опитвам се да се държа с него като с равен.......дава резултат

Мисля, че не трябва да се притесняваш- вероятно детето има твърде много енергия, а злобните забележки на свекървата отминавай с пренебрежение, все пак даваш пример на детето си - не я забелязвай, когато се държи кофти, но винаги и казвай нещо хубаво, когато се държи добре......може да станете дори приятелки  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия