Когато те боли бенка?

  • 2 924
  • 8
какво се прави при кожен лекар ли се ходи? Препоръчайте ми някой специалист, който да преглежда и белези по рождение.
Виж целия пост
# 1
За бенката иди в онкологията.
Виж целия пост
# 2
Само в Онкологията. Другото е губене на време.
На мен там ми маха една такава проблемна преди 15-сетина година.
Виж целия пост
# 3
Ей, не я плашете така с онкология  Laughing Аз бих отишла първо на кожен лекар, така и така искаш да види белега по рождение. Ако бенката наистина е за онкология, ще ти каже дерматолога.
Виж целия пост
# 4
Иди на дерматолог, той ще ти каже какво да направиш и при кого.
Виж целия пост
# 5
Не е за плашене, ама е най-добре там - на кожен разбира се. Първо за там не е необходимо направление май. Е, няма предварително записване и се чака,  но така с един преглед ще мине и не е задължително да е онко проблем, за да се иде там. А и там са добри в тия неща. 
Виж целия пост
# 6
Иди на дерматолог, той ще ти каже какво да направиш и при кого.
Peace
Виж целия пост
# 7
Не е за плашене, ама е най-добре там - на кожен разбира се. Първо за там не е необходимо направление май. Е, няма предварително записване и се чака,  но така с един преглед ще мине и не е задължително да е онко проблем, за да се иде там. А и там са добри в тия неща. 

Категорично е по-добре направо в онкологията.Не е нужно да е проблем някакъв.Аз амата също трябва да ходя за махане на такива бенки-няколко големи по гърба.Те са предпоставка за ракови образувания и дори сега да нямам проблем с тях е добре да се махнат.Не е нужно да е онко проблем естествено-но е хубаво да се погледне.
Виж целия пост
# 8
И според мен това е работа на онколози. Не се плашете от "онколог", "онкология" и т.н. Не е задължително бенката да е нещо злокачествено.
Цитат
Опасни са тъмнокафявите и черните плоски бенки. При разчопляне, удар, напичане на слънце, претриване от обувки, дрехи, верижки, гердани – те могат да се изродят и да се превърнат в най-жестокия тумор известен на медицината – меланомът (рак на кожата).
Ако някой притежава бенка от описания тип най-добре е да се консултира незабавно с дерматолог.
Препоръчва се "опасните" бенки, особено такива разположени на места свързани с хронично травмиране или излагане на слънце, да бъдат премахнати хирургично, заедно с ивица от заобикалящата ги кожа. Има специални хирургични техники, които гарантират възстановяване на кожния участък без белег. Това е най-сигурният начин да се предпазите, а иначе избягвайте чоплене, удар, триене, излагане на слънце на "заподозряната" бенка.
Как да познаем израждането …
Бенката започва да боли, разкървавява се, цветът на някои нейни участъци се променя, нараства. Ако това ви се случи веднага се обърнете към кожен лекар.

Но понеже мама работи 10г в Онкологията, ако имам някакви болежки 1во там отивам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия