По колко АМ да давам?

  • 548
  • 3
Мили майчета,моята дъщеря е изцяло на АМ,храни се 5 пъти през 3 часа и половина,като и правя Фризолака по следния начин: на 150 мг вода слагам 5 м.л. АМ.Става 170 грама общо,доскоро и стигаше,но от 1-2 седмици имам чувството,че не е така.На 21.03.06 бяхме на консултация.Споделих с лекарката за това и попитах дали може да и увелича малко АМ с 10-20 мг.но тя каза,че не може,защото била наддала доста /1 кг за 4 седмици/,а да и давам зеленчуково пюре на обяд и след 1-2 седмици да съм почнала с олодово или кисел.Давам и зеленчуково вече около 150 грама от него,но два часа и половина след това е гладна,като вълк.Плодовите още не съм ги почвала.Та питането ми е:
1.Да увелича  ли АМ,въпреки указанията на лекарката да не го правя?
2.Зеленчуковото пюре ли да увелича или да додавам след него примерно 30 мг мляко за да я засити за 3 часа и половина?
3.Като почна с плодовите пюрета мецду храненията вместо сок ли да ги давам или примерно на храненето в 17.30 да давам 80 грама пюре и 80 грама мляко?
Благодаря на тези,които ще ми отговорят!
Трето детенце ми е,но каката и баткото,не са били толкова ящни и никога не см се чудила много ли им е яденото,по скоро обратното.
Виж целия пост
# 1

1.Да увелича  ли АМ,въпреки указанията на лекарката да не го правя?
2.Зеленчуковото пюре ли да увелича или да додавам след него примерно 30 мг мляко за да я засити за 3 часа и половина?
3.Като почна с плодовите пюрета мецду храненията вместо сок ли да ги давам или примерно на храненето в 17.30 да давам 80 грама пюре и 80 грама мляко?
1. Незнам какво да те посъветвам за АМ , но ако моето дете е гладно аз бих му дала още мляко. Няма да реве от глад я.
 2. Може да дадеш 30 мл мляко след зеленчуковото пюре или да го смесиш с него, някой пюрета даже съдържат мляко. Аз също съм добавяла мляко към зеленчуковото пюре на дъщеря ми.
 3.Плодовите пюрета не заместват хранене и е най-добре да се дават между храненията. Може да даваш преди обяд след второто млечно хранене плодово пюре, а след следобедната закуска сок. Може да даваш и след двете хранения само плодово пюре или само сок.

Ако детенцето е свикнало вече със зеленчуковите пюрета може да захраниш с плодовите, който ще го засищат допълнително и няма да има нужда да увеличаваш млякото при всичките хранения, а само при първото и последното хранене.

Забравих да напиша, че и синът ми през 3 м е наддал 900гр. , а педито не каза че е тревожно това, и че трябва да не му давам да яде още ако е гладен. А дъщеря ми е била наддала през 3 м - 1,200кг пък съм я кърмила и е яла колкото е искала, също не съм я ограничавала.
Виж целия пост
# 2
Ние на вашата възраст ядяхме по 130мл.
Все пак сте на 3 месеца и ми се струва много дори количеството, което даваш  в момента, но ти си преценяш, де

Виж целия пост
# 3
Здравей Алис, с твоя опит просто не бих си позволила да те съветвам,а само да споделя моя опит, защото сме много малко по-големи и сега минаваме по същия път. Ние ядем по 4 пъти през 4 часа, рядко по 5. Аз правя така:
сутрин - АМ - 180 мл. вода + 6 м.л.
предиобед - сок от ябълка
обед - зеленчуково пюре 1 цяло бурканче + 1 м.л. АМ + 30мл. вода /изяждя го цялото и пита за още  Grinning/
следобед - АМ + плодово пюре в съотношение 1:1 /половин пюре + 100 мл. АМ/
вечер - АМ както сутринта.
Ако се събуди през нощта за 5-то хранене, давам АМ. Този режим си го направи бебето, аз само го следвам, когато виждам че не и стига млякото, увеличавам с 10-20 мл., детето само си показва колко и как иска да яде. Понякога, като не е огладняла, минават и 5 часа и тогава поисква да яде. Наддаваме нормално, другата седмица сме на консултация, но не мисля че е качила повече от 600 гр. за този месец.
Пробвай да увеличиш малко АМ или пюрето, може и да не иска кой знае колко бебчето ти, може 10 гр. да са и достатъчни и да се успокои, а не да е гладна. Успех! Дано да съм ти била поне малко полезна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия